Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisan cselekedtem? Mit...

Normálisan cselekedtem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába írom e a kérdést :D


Én(és a feleségem) a család barátai vagyunk a történetben.


Szóval már nagyon régóta ismerjük őket. Nagyon boldog és összetartó család voltak. Anya,apa és két lányuk 7 és 14 évesek.


Viszont most válnak. Mi meghívtuk őket hozzánk egy kis baráti összejövetelre. Ez előbb le volt szervezve, mint megtudtuk hogy válnak. Kérdeztük hogy ne halasszuk e el de mondták hogy jönnek. Mint Kiderült a nagyobbik lány elég rosszul viseli.


A szülők rengeteget veszekednek.


Tehát ma délután eljöttek. Tapintani lehetett a feszültséget. Fagyos volt köztük a hangulat. Igyekeztünk oldani őket és egész jól sikerült. Jól érezték magukat. A nagyobbik lány viszont visszahúzódott és begubózott. Hívtuk társasozni, táncolni, enni, segíteni a vacsora elkészítésében. Mindent megpróbáltunk de nem volt kedve. Azt mondta hogy ne haragudjunk de most nem jó.


Csak ült a fotelben és meredt maga elé. Az Apja kicsit megelégelte és rászólt hogy viselkedhetne. A lány kifakad és azt mondta hogy jó de akkor te meg azt értsd meg hogy nem fogom tetettni a boldog családot, ha nincs mire fel. És bement a szobába.


Én valahogy azt éreztem hogy nagyon nincs rendben. Utána mentem. Bent voltunk vagy háromnegyed órát. Kiborult és kiöntötte a lelkét. Sírt. Megvigasztaltam , megnyugtattam. Próbáltam kicsit felvidítani.

Nagyon megviseli lelkileg ez az egész.


Aztán kimentünk és társasoztunk. Neki is jobb kedve lett végül:)


De miután elmentek a feleségem azt mondta hogy nem biztos hogy jól tettem mert a szülők nagyon furcsán néztek. Szerintem pedig szükséges volt mert az utóbbi időben azt hallom hogy semmihez sincs kedve és "elkenődött hangulat van." 33/F



#család #válás #Családi barát
2017. dec. 20. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen normálisan cselekedtél !

Megtetted a maximumot mind abban ami tőled elvárható volt abban a helyzetben , szituációban és körülmények között.

Az már más kérdés, hogy a többiek mit nem tettek meg, annak ellenére, hogy megtehették volna és elvárandó is lenne tőlük.... De a kérdés nem róluk szólt, így arról most nem beszélünk.

2017. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Az van hogy abban a tökéletes boldog családban valaki félreqrt.
2017. dec. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Jól tetted

Csak nehogy esetleg az egyik igen okos alkat félre értelmezze és az legyen belőle hogy te és a lány között esetlegesen más is felmerülhetett.

Félre ne értsd nem erre gondolok csak abból jött le, hogy azt írtad rosszul néztek.

De ha az miatt néztek rosszul mert valaki legalább beszélt a lánnyal a szülők szégyellhetik magukat. Abban pedig igaza is van a lánynak hogy felesleges megjátszani a boldog családot. Független miért is válnak az ő dolguk. Jobban felmérhették volna a szülők a helyzetet. Akkor hagyták volna otthon a gyereket ilyennek kitenni felesleges

2017. dec. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

A lehetö legjobbat tetted a lánnyal, amit lehet, mert végre ki tudta valakinek önteni a szivét.

Ugyanis a legtöbb esetben éppen az a baja a gyerekeknek ilyen helyzetben, hogy nem tudják kinek elmondani, ami a leküket terheli, mert mindkét szülö azt várja, hoyg "mellé álljon" a gyerek, amit nem tud megtenni, mert neki mindkettö szülöje, és csak az a baja, hogy körülötte minden széthullik, ami eddig az élete alapja volt.


Attal, hogy "csak" meghallgattad, sokkal többet segítettél rajta, mint bárki más, aki elmeséli neki, hogy nem is annyira rossz a helyzet, meg meg fogja szokni, stb.


Az, hogy ki hogyan néz(ett) rád, lényegtelen.


Csak gratulálni tudok, hogy ennyire rendes ember vagy.

2017. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Vszeg azt hitték a szülök h kezelgeted a csajt a szobában... szánalmas, tök jol cselekedtél apuka meg ne a lánnyal ugasson!
2017. dec. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nézhetnek is. Elég nagy szégyen, hogy nem tudják a helyzetet kezelni. Az ő dolguk lenne.
2017. dec. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Jól tetted! A legszomorúbb az hpgy ez neked és nem valamelyik szülőnek jutott eszébe
2017. dec. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen jól tetted, ez nagyon figyelmes dolog, a kislány nyilván nem tudja kivel megbeszélni, hisz a szülei egymást ölik. Ha van még lehetőséged beszélni vele, mondd neki, hogy keresse fel az iskolapszichológust, mert nehéz a válást gyerekként feldolgozni, ő tud majd segíteni.

A szülők meg lehet inkább annak nem örültek, hogy a gyerek kiteregeti a családi szennyest, amit valahol még meg is lehet érteni, csak ők meg pont tojnak a gyerekre láthatóan. Nyugi, jót cselekedtél.

2017. dec. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem értem, hogy ha a szülők ennyire képtelenek viselkedni, akkor minek mentek oda jópofizni? Erőltetik a hülyeségüket, mérgezik a levegőt, ennek mi értelme?
2017. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Értem, hogy gond esetleg, hogy te fiatal pasi vagy, ő meg egy tini lány és elvonulsz vele egy órára, hülyén jön ki... Máskor olyan helyre menj vele, ami kicsit nyitottabb, pl terasz vagy konyha vagy ilyesmi, ahol nem mondhatják, hogy na, bezárkóztál vele a szobába... Bár mondjuk szerintem a szülei se lehetnek sokkal öregebbek nálad, nem gondolnám, hogy ebben az életkorban ilyen prűd valaki, de ha igen, ez van, esetleg valamit reagálhatnál a szülőknek, hogy mégis hogy érzi magát a lányuk, ezzel kicsit lazítani tudnád a fura szituációt.
2017. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!