Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem igazságos...

Csak szerintem nem igazságos Anyukám az unokáival szemben?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem, 23 éves fiú illetve 18 éves lány. Anyukám karácsonyra szerintem igazságtalanul vett nekik ajándékot, míg fiamat elvitte vásárolni és vett neki kabátot illetve farmert , pólókat 20.000 Ft-ért, addig lányomnak 70.000 Ft értékben arany ékszert. Nem kértem Őt számon,de megjegyeztem,hogy ez esetleg a fiamnak rosszul eshet,amikor megtudja, hogy a huga sokkal nagyobb értékű ajándékot kapott. Tőlünk(szüleiktől) egyforma értékben kaptak.

Szerintetek én reagálom túl vagy tényleg esetlegesen sértő lehet ez a helyzet?


2017. dec. 21. 09:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Túl reagálod. Nem kisgyerekek már hogy az áron legyenek fönn akadva. Különben is a ruhák többnek tűnnek mint az ékszer hiába volt drágább. Mi 17,19 és 22 évesek vagyunk mi se kapunk egy árba ajándékot, hanem azt ami kell. Feleslegesen szítod a helyzetet.
2017. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Te ismered a gyerekeid, de én speciel nem akadtam volna ki ezen már 18/23 évesen. Kiskamaszként talán.

Ha nekem farmerre meg kabátra van szükségem, és örülök is neki, akkor nem érdekelne, hogy a tesóm milyen csicsa ékszert kapott, eleve baromság szerintem ennyit költeni ékszerre... Max azért morognék utólag, hogyha tudtam volna, hogy magasabb a keret, akkor lehet, hogy több/drágább ruhát válogatok.

2017. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Én a ruháknak jobban örülnék 20 ezerért, mint az ékszernek ;) de te ismered a gyerekeidet, hogy ők ezt hogy fogják fel.
2017. dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Én azon akadnék ki, hogy anyukám ilyen sokat költ. De nem vagyunk egyformák.
2017. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#4: Azon is ki vagyok, mert provident hitelből teszi mindezt..
2017. dec. 21. 10:12
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Én korban kettejük közt vagyok (20 éves) de harmadik éve nem lakom otthon. Így, hogy tanulok, dolgozok, albit fenntartok, sokkal jobban felértékelődtek a szememben a ruhák: egyrészt ezen lehet ugye az egyik legjobban spórolni, másrészt ruhát venni alig jutok el, annyi a tennivaló. Tavaly odáig jutottam hogy zoknikat és melegítőt kértem karácsonyra. Ha most elvinne bárki és egy szett ruhát venne nekem, ugrálnék a boldogságtól:)

A lányod valószínűleg szerette volna azt az ékszert, ha már akkora hogy tud rá vigyázni stb akkor miért is ne? A karácsonynak különben sem az a lényege hogy patikamérlegen mérjük ki mekkora és milyen drága ajándékot kap - ha mindketten olyat kaptak amire őszintén vágytak és szebb így az életük, teljesen rendben van a dolog szerintem (mondom ezt úgy hogy anno öcsémmel is sokat kivételeztek..)

2017. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Az ilyen nálunk is igazságtalannak számítana.

Ráadásul mi csak a gyerekeket szoktuk ajándékozni, a nagyobb gyerekeket és felnőtteket nem.

2017. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Azon is ki vagyok, mert provident hitelből teszi mindezt..


Ebben az esetben viszont a FELNŐTT gyerekeitől igen nagy szégyen, hogy elfogadják, főleg a lányodtól. Ruhanemű még ok, bár, 23 évesen ne a nagyanyja vegyen már neki hitelből ilyesmit, de ékszert venni providentből??! Tudtad előre, hogy mire készül? És még az a problémád, hogy igazságtalan értékarányban költött rájuk? !

2017. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Valahogy vissza kéne neki adni a pénzt, akár úgy, hogy eladják a gyerekeid az ajándékokat. Nem hitelből kéne ajándékozni.
2017. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
9es egyetértek. Szerintem a gyerekek meg már elég nagyok hogy ezt meglehessen beszélni velük.
2017. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!