Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem igazságos...

Csak szerintem nem igazságos Anyukám az unokáival szemben?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem, 23 éves fiú illetve 18 éves lány. Anyukám karácsonyra szerintem igazságtalanul vett nekik ajándékot, míg fiamat elvitte vásárolni és vett neki kabátot illetve farmert , pólókat 20.000 Ft-ért, addig lányomnak 70.000 Ft értékben arany ékszert. Nem kértem Őt számon,de megjegyeztem,hogy ez esetleg a fiamnak rosszul eshet,amikor megtudja, hogy a huga sokkal nagyobb értékű ajándékot kapott. Tőlünk(szüleiktől) egyforma értékben kaptak.

Szerintetek én reagálom túl vagy tényleg esetlegesen sértő lehet ez a helyzet?


2017. dec. 21. 09:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó kettő: Ugye nem gondoltátok komolyan, hogy most a lány zaciba adja az ékszert, a fiú pedig eladja a ruháit? A nagyi SAJÁT magától döntött így. Ő így akarta meglepni az unokáit. Szerintem van annyira érett, hogy tudja a következményeket.

Egyébként nem, szerintem nem igazságtalan. Ahogy előttem egy páran mondták, ha nekem ruhára van szükségem, akkor nem leszek féltékeny a tesómra, hogy mondjuk ő ékszert vagy bármi más drágábbat kapott.

2017. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Lehet a gyerekek nem is tudták, hogy hitelből vannak az ajándékok. Nehogy most már őket kezdjétek el hibáztatni.
2017. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Sajnos Anyukám mindig ilyen volt,egyik hitelből mászik a másikba illetve égeti a zsebét a pénz. Csak átfutott a fejemen,hogy esetleg a fiam igazságtalannak érezheti.
2017. dec. 21. 10:53
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
És honnan fogja tudni, mennyibe került az ékszer? Mert hogy maga nem méri fel az értékét, abban biztos vagyok.
2017. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igazságtalan.
2017. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez a gyerektől függ amúgy. Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor engem a fiú helyében zavarna... az milyen bolt lehet, milyen minőségű ruha, ahol 20e-ért lehet farmert, kabátot és több pólót venni (én most voltam kínaiban, már ott is 14ezer volt egy tűrhetőbb kabát)? És milyen arányban van ez az arany ékszerrel? Ha csak nem a srác választotta a bizonyos boltot. De van, akit ez nem zavar.
2017. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sem igazságos. Oké, ha az egyik unoka ajándéka 20 ezer, a másik meg 30 ezer, nem kell patikamérlegen mérni, de az egyikük ajándéka több mint háromszorosa a másiknak. Ez így nagyon aránytalan.
2017. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#16: kisvárosi kínai bolt. 11 e volt a kabát, 6 a farmer és 1500-1500 a 2 póló
2017. dec. 21. 11:10
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen, azért arany ékszer vs. kínai... hááááát... kezdjük azzal, hogy akinek nem telik rá, ne akarjon majdnem 100e Ft értékben karácsonyi ajándékot venni. Ha meg igen, és az egyiknek karátos aranyat ad, a másik szemét se szúrja ki kínaissal... nem Gucci kell, nyilván, de vmi márkásabb, divatosabb...
2017. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%
Provident? 8-9 éve emlékszem 460% os àrat kértek vissza
2017. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!