Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell az "idősebb",...

Miért kell az "idősebb", "tapasztaltabb" generációt lenézni?

Figyelt kérdés
illetve lefikázni szabályosan? Annyira "magabiztos" ma jónéhány fiatal, ők mindent tudnak, ők mindent elterveznek. Persze a szülők jót akarnak, finoman utalgatnak arra, hogy "nem biztos hogy jó lesz ez így", de ők csakazértis, nehogymár mások (esetleg ugye tapasztaltabbak) beleszóljanak már....Oltogatni azt tudnak, meg mindent magyarázni,- közben se munkájuk , se egzisztenciájuk, a szülő azért jó hogy eltartja őket....Nem szomorú ez?
2010. jún. 3. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

a szélsőség minden tekinteteben szomorú

a másik véglet engem ugyan olyan szomorúvá tesz....amikor valaki a kora jogán csinálja ugyan azt,amit te leírtál a másik oldalról

pedig volt, hogy egy 5 éves gyerektől tanultam meg valamit, amihez vak voltam 30 éves fejjel



mindkét "oldalon" vannak elvakult, önző emberek

ez szerintem nem kor függvénye

de igazad van,mindenképpen szomorú

2010. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez egyáltalán nincs így, én 23 éves vagyok, és az idősebb korosztályhoz ugyanúgy állok hozzá, mint a hozzám hasonló korúakhoz, például elismerem a tapasztalatukat, ha van. Én inkább visszakérdeznék, miért nézik le bizonyos idősebbek alapból a fiatalokat, anélkül, hogy ismernék őket? Mert én ezt a jelenséget is látom, többségre nem jellemző, de vannak akikre igen.
2010. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez mindig igy volt és igy lesz. Sőt Isten őrizz, hogy még hova fajul a világ.

Jah és igen, nagyon szomorú. De majd ezek a fiatalok is amikor "idősebbek" lesznek, akkor hidd el, hogy ők is el lesznek csodálkozva majd azokon a jelenlegi fiatalokon..

2010. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mert azt hiszik, hogy ők mindent jobban tudnak. de majd rájönnek, hogy nem.
2010. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Tudod a legtöbb idősebb ember NEM FINOMAN CÉLOZGAT, hanem BELESZÓL! Van különbség! Tisztelet a kivételnek, de én sem szeretem, ha kioktatóan mondják el a véleményüket, illetve ha megmondják, hogy mit hogyan csináljak! Nem tanácsot adnak, hanem irányítani akarnak. Mondom tisztelet a kivételnek. Persze van olyan fiatal is, aki olyan, mint ahogy leírtad, az sem helyes. Én 11 éves rossz anyós tapasztalattal a hátam mögött beszélek, aki nem tanácsot adott, hanem meg akarta mondani a frankót!
2010. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Már megint egy általánosítás. Jájj, de utálom az ilyet. Ki húzott fel? A gyerek nem hagyja, hgy beleszólj az életébe?
2010. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én fiatal vagyok még, szóval nekem is "beszóltál":)

Valóban nagyon általánosító a kérdésed...

Tényleg az a baj manapság szerintem, hogy egyes szülők rendesen dirigálni akarják a gyermeknek az életét, a párkapcsolattól az egyetemig, munkahelyig stb.


Márpedig szerintem valaki párkapcsolatába nem lehet beledumálni, mert azt leginkább az a két felnőtt "gyermek" érti és tudja, hogy mibe van benne. (itt eltekintek azoktól akik túlságosan naivak, vagy túlságosan fiatalok, mondjuk a "felnőtt" 16 évesek..) Aztán az egyetemmel kapcsolatosan is rengeteg ismerősömnek megmondták a frankót...persze ezek úgy járnak egyetemre, mint a vágóhídra...de vagány! nem? Hiszen a szülő csak tudja mi a jó a gyermekének:-S

Aztán a munkahellyel, lakhellyel ugyanígy...


nekem mindig megpróbálták mondani mit tegyek, 18 évesen is este 9 kor otthon voltam, mert hát mit is keresnék bárhol máshol? Persze az egyetemet sem nagyon támogatták ahova mentem (mármint a szakot)...nem beszélve, hogy kezdetben mennyire "idegenként" néztek a páromra...(akivel 3 éve együtt vagyok már...)


A másik: A szülőnek szerintem kutya kötelessége támogatni a gyermekét, amennyire tudja...hiszen évekkel azelőtt mikor megszületett volna "minden álmuk" volt az a piciny gyermek, aztán felnő és hadd engedjük sorsára mert nagykorú lett? Vagy ha megadok neki mindent, akkor mindent csináljon úgy ahogy én mondok én látok, mert "amíg az én házamban laksz, én kenyeremet eszed, azt csinálod amit mondok"? Ne vicceljetek...nem gondolhatjátok ezt komolyan...

Persze mondja meg a szülő a véleményét, de ne zsaroljon érzelmileg, ne vegye irányítása alá a dolgokat, mert akkor a gyermek hanyat-homlok menekülni fog, ki nem tenné?

Aztán fontos hangsúlyozni, persze a gyerek is tartozik ám a szüleinek nem is kevéssel...és viselkedjen úgy ahogy illik. Ez sem utolsó.

De egy szülő mindig tartsa a vállát a gyerekéért akkor is ha az nem mindig kélye-kedve szerint cselekszik. Hiszen neki "csak ő van".

Remélem érthető amit mondtam...

Amúgy nem ennyire fekete-vagy fehér a világ...

2010. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Még időközben eszembe jutott valami. Te talán fiatal korodban mindig egyetértettél a szüleiddel? Szót fogadtál mindig mindenben a "tapasztalt", idősebb generációnak?

Attól mert valaki tapasztalt nem bizti, hogy mindig a jót látja, vagy úgy látja ahogy a másiknak a legjobb...

szerintem

előző voltam...

2010. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést de egy felnőtt ember azt csinál amit akar és majd ha kiváncsi a véleményedre akkor megkérdi. Szerintem az hogy veled lakik nem hatalmaz fel arra hogy beleszólj az életébe. Az nem a te életed, más életét meg nem tudhatod akkor sxem ha idősebb vagy. Ez nem lenézés.
2010. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!