Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék elköltözni?

Hogyan tudnék elköltözni?

Figyelt kérdés

A kérdesem a következő

17 éves lány vagyok, es van egy lassan egy eves fiam.

az apja elhagyott nem el velünk.

Szüleimmel elek egy családi házban.

tanulni egyenlőre nem tudok újból mert sehova nem vettek vissza es senkire nem tudom addig bizni a kisgyereket. a Szüleim, es az öcsém napi szinten megaláz, szavakkal, mindennap elmondják mennyire rosszul döntöttem milyen k4rva vagyok stb. Van hogy nekem akarnak jönni. Ezt már nem tudom elviselni hogy a legkisebb dologért is belem kötnek.

Nyaron leszek 18 éves max, csak akkor tudok elmenni dolgozni es beadni bölcsibe a babát.

Önerőből ellehet költözni es albérletet fizetni, egyedüli keresőként?

Ui: nem szeretnek negatív kommentet,habár biztos lesz de lepereg.de nem esne jól. Igen tudom fiatal vagyok, minek szültem stb..

Köszönöm a válaszokat elore is.



2017. dec. 22. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg egy keresetböl is meg lehet élni és egy gyereket is eltartani, de nem könnyü.

De neked még nehezebb, hogy sem végzettséged, sem szakmád nincs, ezért nehezen fogsz munkát találni.

Nem tudom, a gyerek apja fizet-e gyerektartást, ha nem, akkor ezt feltétlen kérd meg a bíróságon.

Érdeklödj utána, hogy van-e valahol a közelben anyaotthon, ahol a kicsivel tudnál lakni, a gyámhatóság esetleg tud segíteni abbban is, hogy ne kelljen megvárnod a 18 éves kort, ha ennyire rossz otthon a helyzeted, illetve esetleg abban is tudnanak segíteni, hogy merre indulj el a munkakeresés miatt.

2017. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi ☺
2017. dec. 22. 17:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ilyen a helyzet, hogy nem tudsz róla gondoskodni, miért nem adod be? Nem vagyok nagyon képben de biztos van olyan hely ahol látogathatnád, és ha saját lábadra álltál újra magadhoz vehetnéd. Így, hogy null végzettséged van, null iskolád, null segítséged, még annyi se hogy valaki vigyázzon a kicsire míg dolgozol, hát ez így necces. Alap gyári fizuból még egyedül is szinte lehetetlen megélni egy albérletben, nem hogy többedmagaddal. Én ilyen esetben ha ideiglenesen is de lemondanék a gyerekről, az ő érdekében.
2017. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
kösz de nem mondok le
2017. dec. 22. 18:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyaotthont javaslom én is
2017. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Furcsa megoldásmenetet fogok ajánlani, de hidd el, ha kitartasz, működni fog.


Először is, szeretnélek biztosítani a megértésemről, mivel tudom, hogy ha "le kell születni" akkor le kell, tehát neked valószínű ez van a sorsodban, hogy fiatalon kell megtapasztalnod az anyaságot. Gondold csak el, alig leszel egy 30as "csajszi", aki akár együtt bulizhat majd a gyerekével.


Node, hogy térjek a tárgyra. Sajnos az ember akkor tud szenvedni, sérülni, sértődni, megbántódni, hogyha nem szereti eléggé saját magát, az önképét valamelyest függővé teszi a környezete véleményétől, viselkedésétől.

Az önszeretet fejlesztésére vannak nagyon egyszerűen elsajátítható technikák, erről is szívesen mesélek, ha van rá affinitás.

Aztán én megpróbálnék a családdal beszélni, elmagyarázni, hogy a gyermek már megszületett, ezen változtatni nem lehet, te felelősen állsz az anyaság kérdéséhez, de ki másra számíthatnál, ha nem a családra.

Azt is értésükre kell adni, hogy az ellenséges viselkedésükkel csak saját magukat járatják le, hiszen a gyereket nem tudják ezzel visszaparancsolni, hogy ne szülessen meg.

Magadban pedig próbáld tudomásul venni, hogy ők olyanok, amilyenek, el kell engedni a megfelelést, és a hülye szövegeiket a füled mellett.

Ezenközben a gyerek apját perelni vagy jogi utat kilátásba helyezni, hogyha anyagilag nem támogatja a gyerekét.

Sajnos az elköltözés a jelen helyzetedben valóban kivitelezhetetlen, ezért ajánlottam fenieket, hogy hátha meg lehetne ügyesen békíteni a családot addig, amíg nincs jobb szitu.


Viccesnek tűnhet, de egy fizetésből is lehet gyereket nevelni, lakást fizetni és még jól is élni, hogyha az a fizetés/bevétel kellőképpen nagy.


Nem tudom, mi lesz a szakmád, mivel fogsz foglalkozni és azt sem, hogy mennyire vagy jó képességű vagy intelligens (ez nem degradálás, de tényleg nem tudok semmit rólad), viszont vannak olyan elfoglaltságok, amikben ha tehetséges az ember, akkor anyagilag sokra viheti.

Pl én nem váltam be ügynöknek, meggyőzéssel foglalkozó értékesítőnek, vagy ingatlanosnak, de vannak emberek, akiknek ez fekszik és igazán jó pénzt tudnak vele keresni, ráadásul kötetlen időbeosztásban.

Tehát az élettervezésnél mindenképpen számításba venném a saját kreativitásomat, képességeimet és nem kizárólag valami árufeltöltő vagy egyéb éhbéres nyolctólnégyig munkahelyben gondolkodnék.

És lényeg: van a gyereknek apja, mindent, ismétlem mindent el kell követni, hogy helytálljon.

2017. dec. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
kedves vagy utolsó ☺
2017. dec. 22. 18:42
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Köszi, de valami okostojás pötschfej mégis lepontozott
2017. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
ne foglalkozz vele 😊
2017. dec. 22. 18:52
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

érettségit letetted? ha nem,estin csináld meg, nincs egy bnőd aki addig vigyáz a gyerekre?

mert ált.iskolai végzettséggel takarítani se vesznek fel, abból meg nem tudsz albit fizetni, meg rezsit, ételt stb.

2017. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!