Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék itthonról elköltözni...

Szeretnék itthonról elköltözni, de nem tudom hogyan közöljem itthon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 24 éves vagyok idén februárban diplomáztam le és kezdtem el dolgozni a családi vállalkozásunkban. Más választásom kb nem is volt, azt kellett csinálnom, mert "egy nap majd én veszem át"...

Ezzel nincs is gond, de a vállalkozás irodája is a házunknál van kiépítve. Szeretnék itthonról elköltözni, de nem tudom hogyan tudnám megoldani. Ugye fizetést is innen kapok, ami olyan, hogy szeretnék ide vagy oda elmenni és kellene pénz. Tehát nincs beállítva fixen, hogy oké én ennyit kapok. Az apám nagyon félt engem és nem is tudom hogy közöljem ezt vele, de nem egészséges úgy érzem ,hogy egész nap ugyanott vagyok csak a portának más részén.

Mit gondoltok, hogy lehetne ezt megoldani? Köszi


2017. nov. 5. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye fizetést is innen kapok, ami olyan, hogy szeretnék ide vagy oda elmenni és kellene pénz. Tehát nincs beállítva fixen" - ez így NAGYON NEM OK. Így teljesen kiszolgáltatott vagy és az is maradsz!

Mondd el, hogy a saját lábadra akarsz állni, elköltözöl, de a családi vállalkozásban továbbra is szívesen részt veszel vagy fix fizetésért vagy fix + jutalék alapon, de mindenképpen úgy, hogy annak valamiféle számítható alapja legyen!

(Így egyébként hogy dolgozol? Társtulajdonosként? Be vagy egyáltalán jelentve? Fizettek utánad járulékot?)

"Az apám nagyon félt engem" = az apám gyerek státuszban akar tartani engem, és ki akarja használni a munkaerőmet.

2017. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve természetesen minimálbérre ami soha nem lenne arra elegendő, hogy fenntartsam magam mert 107 ezer forintról beszélünk.
2017. nov. 5. 15:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első mindent leírt. Az pedig, hogy úgy kell kuncsorogni a pénzért... Ha ott dolgozol, be kell(ene) legyél jelentve, akkor pedig a fizetésedet adják ki neked. Utána az otthon lakásért (rezsi, kaja és társai) ebből a pénzből beadhatsz a kasszába, de ez egy másik megállapodás, amit nem munkaadóként és munkavállalóként, hanem szülőkként és gyerekként kell megbeszélnetek.
2017. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Akkor először is ülj le, számold ki, mennyibe kerülne egy albérlet, rezsi, bejárás, étkezés, telefon, net, miegymás. Ha összeírtad a várható havi költségeket, ezzel ülj le beszélni a szüleiddel, hogy szeretnél önállósodni, ehhez szeretnél ennyit keresni (leendő cégtulajként kérdezem tőled, hogy azt tudod ugye, hogy mennyi járulélkot kell a bér után kifizetni?).


Nálunk is kinéz, hogy ha a gyerekek felnőnek, így lesz, mint most nálatok, de mi már most megbeszéltük, hogy szeretnénk, ha először elmennének a gyerekek máshová dolgozni, tapasztalatot szerezni, csak utána dolgoznának ha akarnak nálunk.

2017. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Szépen leülsz velük és megbeszéled, hogy szeretnéd a saját magad életét élni, ugyanis 24 éves vagy. Szeretnél elköltözni, a saját magad ura lenni, hisz ebben a korban ez teljesen természetes. Tehát ha szeretnél továbbra is ott dolgozni, akkor ugyanúgy adják oda a béredet, de már külön fogsz lakni.

Én is annak idején közöltem, hogy akkor elköltözünk a párommal és kész. Összepakoltunk és elmentünk (ugyanis egy ideig anyukámmal laktunk).

Egy teljesen természetes dologról van szó.

2017. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen tudom a járulékokat. Tisztában vagyok vele, hiszen én vagyok kapcsolatban a könyvelővel is.

Sajnos nálam a tapasztalatszerzés nekem nem adatott meg, pedig szerettem volna menni máshova. Már csak azért nagy veszekedés volt itthon, mert jelentkeztem állásokra, amikor még semmi sem volt biztos, hiszen interjú sem volt.

2017. nov. 5. 15:47
 7/13 anonim ***** válasza:
2017. nov. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Be vagy jelentve minimálbérre:

1. Ez a te kvalifikációddal reális összeg?

2. Ezt miért nem kapod kézhez?

2017. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1. Természetesen nem, tekintve hogy közgazdász diplomával rendelkezem.

2.Már többször mondtam ezt hogy önállósodni akarok, de mindig jaj most nem tudom ideadni, meg erre kell a pénz arra. Majd ha kell valamire szolsz.

2017. nov. 5. 18:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az apád nagyon méltatlanul kezel. Nem engedi, hogy normális felnőtt életet élj, és ráadásul h.gyért-sz.rért dolgoztat (bocsánat a kifejezésért, de ez van). A helyedben jelentkeznék egy normális állásra, és akkor jelenteném be a felmondásomat és a költözést, amikor már minden le van zsírozva. Az ilyen emberekkel jellemzően nem lehet beszélni. Nyilván balhé lesz, de inkább velük veszekedj, mint hogy elkaszáld a saját életedet.
2017. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!