Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan csináljam?

Szerintetek hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérni a párom kezét. Úgy tervezem, hogy csak 2-en legyünk mikor megkérem.

Nem szeretném össze hívni a családot, se eljegyzési ebédet. Mert a két család nem igazán jön ki egymással. Szerintem a párom szülei, nem fogadták el hogy én vagyok a lányuk barátja.


Nyár végén költöztünk össze, de vitával váltunk el a párom szüleitől. A párommal közösen döntöttünk az összeköltözésröl. Mikor eljöttünk, azt mondták hogy én nem léphetek be a kapujukon, mert hogy én szedtem szét a családjukat és haragszanak rám.

Most karácsonyi ebédre csak őt hívták meg, ami igazából nem bánt, csak ezzel most igazából ők "szednek szét" minket.

Csak gondoltam, hogy ha egy pár vagyunk...


Nem szeretnék hagyományos leánykérést. Csak elmondani a páromnak, amit érzek és megkérni a kezét.


Szerintetek ez így, ezek után rossz ötlet lenne?



2017. dec. 23. 06:09
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

szerintem tedd mit jónak vélsz, kérd meg nyugodtan.

a nővéremet is úgy fúrja a pár családja ahogy tudja, pusztán mert szegényebb sorból jött.

2017. dec. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha bármi miatt (saját magad, a párod, a leendő gyerekeid miatt) fontos neked, hogy normalizálódjon a kapcsolatod a szüleivel, akkor még ne kérd meg a kezét, csak majd ha megenyhültek. Addig is együtt vagytok, nem kell elkapkodni.

Ha eleve rosszban vagytok, és most még ráteszel egy lapáttal, sose számíthattok majd arra, hogy pl. vigyázzanak az unokákra, hogy egyáltalán a gyerekeiteknek normális kapcsolatuk lehessen a nagyszüleivel, hogy a párodnak ne kelljen folyton örlődnie, semmi ilyesmi. Ha nem akarjátok velük tartani a kapcsolatot (miért ne akarnátok? hiszen a párod szülei!), akkor tökmindegy. De ha úgy gondolod, hogy a normális élethez hozzátartozik az, hogy egyszerre szerethesse valaki (a párod) a szüleit meg a párját, akkor még ne kérd meg a kezét.

2017. dec. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megkérheted kettesben, de az esküvővel, gyerekkel várjatok még egy jó ideig, míg mindenféle élethelyzetben meg nem ismeritek egymást.

És ahogy az előttem író is írta, fontos lenne a családi kapcsolatok helyreállítása is.

Azt pedig úgy tudod elérni, hogy bebizonyítod a család felé, hogy a lányuk jól választott veled, biztonságban tudhatják melletted minden szempontból és nem akarod a családjától elidegeníteni.

És a lánykérés módja:

Mindenkinek más jön be, én speciel hányok attól, ahogy az amerikai filmekben térdre esnek a pasik, de te ismered a választottad ízlését, lehet, hogy neki pont ez tetszene.

2017. dec. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!! :)


2. Én úgy gondolom, hogy a kapcsolatunk a családdal még normalizálódhat ezek után is.


3. Még nem tervezünk, mivel a párom nem is számít rá. :)


Ja és kellemes ünnepeket mindenkinek!

2017. dec. 23. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Aki ellenzi a kapcsolatotokat , és nem fogadja el, azt én is kihagynám belőle. Minek lábatlankodjanak, meg fanyalogjanak ott meg csapják ki a hisztit? Kinek kell ez. Ha nem adják rátok az áldásukat, az a ő bajuk , ti nem függtök őtőlük. Ha ti szeretitek egymást, és úgy gondoljátok, hogy ti egy pár vagytok, akkor ne adjatok ebben a kérdésben olyanoknak a szavára, akik szemlátomást nem a legjobbat akarják a lánynak. Tehát kvázi gyakorlatilag nem nézik jó szemmel a boldogságát, de az már legyen az ő bajuk , főjenek csak a saját levükben, de azt csöndben, és úgy, hogy ti ne lássátok, nektek ne kelljen foglalkozni ezzel.
2017. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"ne adjatok ebben a kérdésben olyanoknak a szavára, akik szemlátomást nem a legjobbat akarják a lánynak"


Nem hinném, hogy a saját szülei nem a legjobbat akarják a lánynak. Inkább el kellene gondolkozni azon, de nagyon komolyan, hogy mi miatt ellenzik a kapcsolatot. Sokmindent igenis jobban lehet látni kívülről.


Kérdező, ha a lány nem is számít rá, vagyis azt se tudod, hogy mit fog válaszolni, akkor szerintem tényleg ne kérd meg még a kezét. Egyáltalán mióta ismeritek egymást?

2017. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!