Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mosogatógép miatti veszekedés....

Mosogatógép miatti veszekedés. Hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

A családban régóta van mosogatógép,de állandóan a veszekedés megy róla a köztünk és anyu között.


Anyu nem rendeltetésszerűen használja, hanem mindig, mindenhez a "poharas" programot használja, szerinte az a jó, mert gyors.

Emiatt, gyakran amikor megfogom a kávéscsészét azonnal tehetem be a mosogatóba, mivel nem koszos maradt.Vagy, sokszor az edényeket 2x kell elmosogatni, mert a poharas program nem mossa el.

Evőeszközöknél szintén szokott probléma lenne.

Mi értelme van duplán mosogatni?



Hiába lett neki elmagyarázva, hogy az a program nem arra való, hogy a kissé rászáradt spagettiszószt kimossa a tányérból.Hanem arra, hogy a pohárból kimossa bort vagy a kóla maradványokat, ugyanis 40 fok csak erre elég.



Persze, amikor van lehetőségem én használom a gépet,általában ECO programon.Igaz sokáig mos, de tisztán veszek ki belőle mindent.

De,állandóan hisztizik miatta "jajj meddig fog ez mosni?"



Egyébként, egy mosogatógépet már tönkretett, 2,5 évet bírt szegény.

Azt is gy használta.



Pedig, nem is olyan öreg,vagy elzárkózott, hogy ilyen butaságokat gondoljon egy mosogatógép használatáról.


Ez ugyanolyan, mintha 30 fokon akarnám a konyharongyokat mosni a mosógépben.


2017. dec. 25. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Mosd el magadnak azt az 1 tanyert/ evoeszkozt, amivel eszel, o meg egyen retkes tanyerbol, ha neki megfelel.
2017. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Sehogyan aki értetlen az is marad.


Ő leszarja, ti meg mosogattok kétszer. Sajnos ez kellemetlen.

2017. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Elöször is okosabb elöre leöblíteni a tányérokat használat után azonnal - nem megvárni, mire rászárad.


Másodszor a hosszú program nemcsak tovább mosogat, hanem 3-4-szer annyi áramot is használ és nem is keveset, azaz jóval drágább.


Harmadszor viszont attól nem emgy tönkre a gép, hogy alacsonabb fokozaton mosogatnak vele.


Ennek ellenére a pohárprogram nem mindenre alkalmas, de ha elöre leöblíted a poharaakt/tányérokat, akkor már tiszta lesz ettöl is.

De pár tányért, poharat, bögrét eleve nem érdemes géppel mosogatni, mert sokkal több vizet/áramot használ el, mintha kézzel elmosnád öket.

2017. dec. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, akkor mégis mire érdemes haszbálni szerinted? Nyilván nem 2 bögréért indítják be, én pl gyűjtöm a gépben a cuccot, és ha teli lesz, elindítom és kész. Amúgy ja, 2 órát mosogat, de mindig mindem tiszta.

Kérdező, nem hiszem, hogy ha eddig nem értette meg anyád, akkor ezután meg fogja... valószínűleg őt csak az érdekli, hogy ne menjen sokáig, bár tény, hogy fogalmam sincs, miért nem mindegy neki...

2017. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
93%
Hülyeségre nincs orvosság.
2017. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Saját kezetekel mostok el mindent pénz és áramot takaritotok meg és nincs vita miatta.
2017. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Én azt szoktam mondani, a mosogatógépnek nincs szivacsa, hogy gyorsan el tudjon mosogatni, de ettől még nem kerül többe, mint egy kézi mosogatás. Javaslatom: elő kell keresni a könyvét a gépnek és nyilvánvalóvá válik anyuka részére, hogy a "poharas" mosogatás szinte ugyanannyi energiát és vizet használ, mint az ECO program, legalábbis az én gépemnél. Ekkor fogyaszt kb. 36 Ft-ot, mert a mai gépeknek 1 KW sem kell egy teli gép elmosásához. Vízből meg 10 L kell. Na, ha ezt kihozza valaki a kézimosoival ennyi pénzből, az varázsló.
2017. dec. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Nincs mosogatógépem, de nem értem, miért baj, ha sokáig mossa az edényeket... Nyilván nem az egész konyhát egyszerre mosogatjátok, csak van egy tiszta pohár vagy tányér, ha valamit enni vagy inni akar anyád, ameddig a gép mosogat...
2018. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Ez nettó víz és áram pazarlás
2018. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Mosogassátok el kézzel, akkor megoldódik ez a nagy horderejű probléma.

Mellesleg irigyellek amiért ez ilyen óriási gondot jelent. Egyszerűen oldjátok meg: nem kell használni.

2018. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!