Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én tulzom el a dolgot?

Én tulzom el a dolgot?

Figyelt kérdés

Karácsonykor párom családjánál van az ünnepi ebéd, ami úgy néz ki, hogy 2 tesója főz (ök egy helyen laknak és ide megyünk át mind), 1 pedig főzésben segít és 2-3 féle sütit is készít. Én sütök legtöbb félét mindig (most pl 5-öt).

Ez eddig rendben is van, megcsináltam idén is, 2 éves matrica módon tapadó gyerek és fekvésre kényszerült pasi mellett, úgy, hogy kb 10 percre ültem le egész nap, és senki nem kérdezte miben segítsen, senki nem mondta, hogy nem kell ám bevállalnod....még erre sem voltam kiakadva, el is készültem, sőt bizonyítani akartam, hogy ilyen helyzetben is megállom a helyem egyedül....de:

Meg volt beszélve, hogy 2 "sógornő" süt, egyik felsorolt 3 félét, másik is 3-4 félét ígérgetett. Hát ehhez képest az egyiktől semmit nem láttam (nem csomagoltak csak 2 féle sütit), a másiktól egy sütés nélküli, meg egy kevés bejgli... Az zavar, hogy kicsit becsapottnak érzem magam, mert én a körülmények ellenére is tartottam a szavam, ők meg szinte semmit nem csináltak (este 7kor kezdtünk kajálni és elötte egész nap csak a leves és a köret készült el úgy, hogy volt rá 3-4 főzni tudó -de legalábbis zöldséget pucolni tudó-ember). Ja és sogornöknek 2-3 szanad napjuk volt, gyerek sincs, nekem meg csak 2-3 szabad óra amíg aludt a gyerek, aki ráadásul náthás is volt, és azon paráztam végig, nehogy felébredjen ha bedugul az orra.

Nagyon bosszant és nagyon "böki a csőrömet". Csak se veszekedni nem akarok, se elrontani a családi békét, viszont így meg én nem tudok túl lépni a dolgon...becsapottnak, csalódottnak érzem magam, és megkérdőjeleződik az is, hogy mennyire fogadnak be engem a családba...amúgy sincs valami nagy önbizalmam.

És ehhez még az is hozzájön, hogy karácsonyra anyukám is ide utazik hozzánk 250 km-ről, sógort megkértem, hogy vigyen ki elé az állomásra (mivel párom ugye fekszik, gyerekkel nem akartam tömegközlekedni, ha nem muszáj.), megbeszéltük mire jön értem...erre hiába vártam, a végén kiderült, hogy elfelejtette (!wtf) igy már beért a vonat, mire odaértünk, úgyhogy ezt el sem mertem mondani anyunak, hogy miért nem voltunk ott időben... a sütögetős dolgon is csak kerekedett a szeme, hogy akkor most mi van, mert én már elöre eldicsekedtem a "szuper" sogornökkel...Nagyon ciki és kellemetlen volt.

Tudom, nem ez az élet legnagyobb problémája, de nekem ez most fontos kérdés. Szóval, érdekelne a véleményetek erről a helyzetről, ti mennyire vettétek volna rossz néven, csinálnátok e valamit, vagy lenyelnétek a békát?


2017. dec. 26. 00:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

Nekem már émelyeg a gyomrom ettől a sok süteménytől.

Azt meg nem értem, hogy kétgyerekes anyaként miféle más családba vársz "befogadást".

Örúlj, hogy nem ott éltek, velük.

A sógor szat alak ezzel az állomásos dologgal, de ettől nem kellene anyádnak is hatudnod.

2017. dec. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
50%
Regényt írni is van időd, de nyivákolj...
2017. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
84%
Igen, eltúlzod. De világosítson már fel valaki, hogy a mi a rozsdás rákfenének kell egy átlag családi karácsonyra 10 különböző süti? Mi az, hogy jövőre "csak" hármat sütsz? Egy miért nem elég? Mi a búbánatos nyavajának kell a magyar embernek robbanásig zabálnia magát ezer féle desszertből a több fogásos menű után? Ha nincs 5 süti, már nem karácsony a karácsony? Biztos mi vagyunk elrontva, nálunk bejgli volt meg hókifli, oszt' jónapot, de nem reklamált senki. Annyit vállalj, amennyit kényelmesen el tudsz végezni, ha valaki meg annyira válogatni akar a süteményekből, menjen cukrászdába, eskü nem is értem mi a fenének ez a rengeteg meló, meg nyűg, mikor az ünnep és az együttlét a lényeg. Nálunk is van extra menü, de mindent munkamegosztással, együtt csinálunk, hogy ne dőljön ki hulla fáradtan senki, aki mindent magára vállalna. Lehet újdonságot mondok, de 2 féle sütivel sem kevésbé ünnepi az a karácsony.
2017. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
89%

1. Igen, eltúlzod. Minek amúgy alapba 200 félét sütni? 1 max 2 nem elég? Sosem értettem ezt a teljesen felesleges "karácsonykor a lakásban profi cukrászdának kell lennie" hozzáállást. Utána meg megy az emberek többségénél a rinyálás, hogy a sütemények fele el sem fogyott és mehet a kukába.


2. Fejezd be légyszíves ezt a mártír szerepet. Iszonyat irritáló és idegölő tud lenni. Ha tudod, hogy nehezek a körülmények, akkor minek vállalsz be 5 félét?

Undorító ez a "majd én mindent megoldok más csak elront mindent" hozzáállás, ami után meg jön a sírás, hogy "nekem senki sem segít". Nyisd ki a szád és tedd szóvá, vagy ne vállalj be annyit.

A sógornődnek meg igaza van. Ha nincs kedve sütni még plusz X féle süteményt, akkor nem süt. Lényegtelen, ki mit mond. Nálunk is csak 2 féle volt, pedig mi 3-an vagyunk, és mindenki tudna sütni.

2017. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a mártirkpdást fejezd be, mert rén szar ilyen emberrel élni, aki csak puffog mindenen.
2017. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
40%
A hideg kiráz az ilyen nyafogó, mártirkodó emberektől...Borzalmas vagy. Nem hiszem el, hogy ez nem trollodás.. Ha ezt komolyan gomdoltad akkor szánalmas vagy.
2017. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

UtoLsó, szerintem meg te vagy szánalmas. Olvass vissza. De leírom, kb 3 héttel Karácsony előtt beszéltük meg ki mit vállal. Nem akartam kihúzni magam, mivel ugy gondoltam, a többiek is oda teszik magukat. Nem gondolom, hogy a gyereknevelés nem munka, csak otthon ülés lenne, lehet, hogy aki ezt kommentelte, csak ilyeneket ismer..., én foglalkozok is a gyerekemmel, így az alvás idején kívül (illetve ha nem beteg éppen, akkor a délelött még egy pár hétig szabad...) más szabadidőm nincs, (hétvégén és ünnepnapokon, sőt lázas betegen sem!) szóval olyasvalaki akinek valószínűleg nincs gyereke, kikérem magamnak, hogy alábecsülje az otthon lévő anyukák "munkáját". A kérdés pedig azért van itt, mert bármennyire is fáradt vagyok, szeretném ezt a dolgot helyre tenni magamban.

Ja és még annyi, hogy egyik sógornőm, amikor mondtam, hogy sütöm már a száraz sütiket, csak bólogatott, hogy oké, süssek csak, mert attól hogy a férjem korházban van, még nem áll meg az élet... én ebből azt szűrtem le hogy így is elvárják, hogy teljesítsek. Nálunk egyébként a vér szerinti családomban sok sütit szokás sütni, én nem ragaszkodnék hozzá, de ki ahonnan jött, az ivódik bele, nehéz rajta változtatni...

De igazatok van, jövőre eleve 2 ígérek én is, és max ha lesz plusz idöm, akkor meglepi lesz.

2017. dec. 29. 00:17
 28/30 anonim ***** válasza:
71%
Én tényleg nem akarlak bántani de amit ìrsz, (attól nem áll meg az élet, hogy a férjed kórházban van) azt mondta is a sógornőd vagy ő tényleg csak bólogatott, a többit csak te gondoltad hozzá? Két lehetőséget tudok elképzelni. Vagy ők is tojnak a többfèle sütire csak tudjàk hogy neked hiàba mondjàk. Sőt esetleg pont azèrt nem sütöttek mert tudták hogy te majd beàllìtasz 5 fèlèvel. Ilyen esetben èn is szarnèk bele az egèszbe. (Azt màr csak félve ìrom hogy mèg esetleg dixshimnuszt is vàrsz tőlük, amiért te ilyen helyzetben is helytálltál.) Ha nem így van akkor elnézést, csak le lehet szűrni hogy mindenáron bizonyítani akarsz (és megfelelni egy esetleg nem is lètező elvàràsnak). Lègyszìves kèrdezd meg a fèrjedet hogy mi a vèlemènye. A màsik lehetőség hogy a sógornőid köcsögök/bunkók stb stb. (az igaz h minek igèrnek valamit ha semmi se lesz). Ebben az esetben szard le őket. Viszont a fő problema hogy te atomkatasztrófa esetén is megcsinàltad volna azt az 5 fèke sütit hogy megmutasd milyen dasta csaj vagy. Ezt hìvjàk màrtírkodàsnak.
2017. dec. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom, mintha anyámat hallanám szóról szóra. Annyit tudok mondani, amit neki is: Ki a jóbüdös fenéért vállalod túl magad? Ha nem bírod, nem sütsz ennyit és pont. Miért kell a karácsonynak a mérhetetlen zabálásról szólnia?


Azt sem bírom felfogni, hogy miért nem oylat és azt csinálja az ember amit szeret. Én egyetlen egy fajta sütit csináltam idén, egy 10 perc alatt összedobható sütésnélküli tortát és kész. Mentem vissza pihenni.

2017. dec. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
42%
Nalunk a torta mindig sutes nelkuli, megvesszuk a kesz tortalapot, es megtoltjuk kremmel. Jo, a kremet neha fozni kell, az igaz.
2017. dec. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!