Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én túlzom el a dolgot és...

Én túlzom el a dolgot és érzékeny vagyok vagy igazam van?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző házasságából van két fia. A nagyobbik mostanában mindennap feljár hozzánk (19 éves) reggeltől estig itt van. Én is itthon vagyok mert a kisfiúnk 10 hónapos. Hetente 3x nállunk alszik (a nappaliban) 45 nm2 a lakás. Most a másik fia is itt fog aludni hetente kétszer. Előtte a fiúk nem nagyon jöttek csak akkor jelentkeztek ha pénz kellett nekik. (az apjuk ezzel mutatja ki a szeretetét) Kezdem úgy érezni, hogy nincs magánéletem. Van kulcsuk akkor jönnek mikor akarnak. Múltkor félmeztelenül jöttem ki a fürdőből, mikor nyilt a bejárati ajtó és beúgrottam a szobába, hogy gyorsan magamra kapjak valamit. Nem tudok szexy fehérneműt, ledérebb hálóinget sem felvenni és lassan a szex is eltűnt az életünkből. Ráadásul én vagyok aki itthon van a fiaival, és állandó harcban állok velük, pedig szeretem őket tényleg de ahoz vannak hozzászokva, hogy otthon semmit sem kell csinálniuk. Konkrétan még felmosni se mostak fel életükben tőllem kérdezték, hogy kell, mosogatni sem mosogatnak stb. Nehéz mert párom reggel elmegy és este 8-ra jön, így rám hárít mindent. Kezdek besokallni, főleg, hogy ha itt vannnak a fiúk folyamatosan felébresztik a kisbabám és nincs egy nyugodt éjszakám se. Párommal nem lehet megbeszélni a dolgot, képtelen a helyembe érezni magát. Szerinte nincs semmi gond.


Kicsit hosszú lett, bocsi.


2010. jan. 5. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így megy, tönkre fog menni a házasságotok, ez borítékolható. És mi az,hogy kulcsuk van a lakásotokhoz? Mégis: kinek is az otthona a férjeddel közös lakás? Még azt is megérheted, hogy valamelyik felviszi a nőjét ezzel a felkiáltással: "gyere, apám lakásába, van kulcsom!" Tulajdonképpen hányadik is vagy te fointossági sorrendben ebben a házasságban? Én szépen kisöpörném a fiúkat és csak a megbeszélt időpontban látogatzóként fogadnám őket. A lakáskulcsot bepdig visszakérném. Nehogy már öt ember szorongjon abban a csöpp lakásban. Így sohasem lesz nyugtod, pedig jogod lenne hozzá!
2010. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez eléggé két élű dolog. Abban igazad van, hogyha ott vannak és ilyen idősek, akkor segíthetnének főleg, hogy neked pici babád van. De tudod, ha te hozod fel ezt a témát, akkor nem csoda, hogy neked esnek...mindenképpen az apjuknak kellene a sarkára állnia és beszélni velük. Az nagyon nagy gond, ha nincs annyi empátiája a párodnak, hogy lássa, mi is történik otthon. Ő mégis mit mond? Talán azért nincs szerinte gond, mert mire ő hazaér, már vége a napnak? Akkor persze, hogy nem tudja, hogy mi van napközben...és hétvégéken is ott vannak? Akkor nem látja a párod, hogy hogy viselkednek?


Nem értem azt a mondatod, hogy az apjuk a pénzzel mutatja ki a szeretetét. Ez irónia volt? Nem a gyerekekben kell ilyen szempontból a hibát keresni, hanem az apában, aki így mutatja ki a szeretetét.


Abba nincs jogod beleszólni, hogy hányszor menjenek. Végülis te úgy léptél bele ebbe a házasságba, hogy tisztába voltál vele, hogy a férjednek van 2 gyereke az előző házasságából és te ezt elvileg elfogadtad, mikor hozzámentél. Gondolj bele abba (ne történjen meg, de elméleti síkon gondolj bele), hogyha elválnátok és lenne egy közös gyereketek, hogy éreznéd magad, ha csak egyikőtöknél lenne mindig? Az nem jó a gyereknek, te is akarnád, hogy az apjánál is legyen.

2010. jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
menjenek akkor amikor az apjuk is otthon van,annap ne a te nyakadon logjanak...
2010. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérd vissza akulcsokat és menjenek hétvégén mikor az apjuk is otthon van! A kisbaba lefoglalja az embert a nap 24 órájában! A két fiú meg már felnőtt, nem kell nekik pesztra!

Állj a sarkadra és védd meg a saját életedet! Ha nem teszed, el fogtok távolodni és elveszítitek egymást!

2010. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szeretem a fiait nincs ezzel gond, csak megfolytva érzem magam. Ha jön is hozzám valaki, sem tudok velük négyszemközt beszélgetni mert ott lebzselnek. Arról nem beszélve, hogy este a hálószobába az ágyamba már nem férek be mert ők bent tévéznek és van, hogy én fekszem kint a kanapén éjszaka, vagy a gyereknél a földön, de ez cseppet sem érdekel senkit sem. A pénz kérdést nem íróniának szántam, ha éppen 100.000 Ft-ot kérnek konditerembe klubtagságira vagy bármi másra szó nélkül megkapják. Ha párom kértőlük valamit magasról leszarják.

2010. jan. 6. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!