Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig jó együtt élni a...

Meddig jó együtt élni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok . Otthon élek a szüleimmel , dolgozok másfél éve . Nem valami sok a fizetésem . De azért külön is meglehetne élni belőle.Van párom kb fél éve .Ő albérletbe él.

Nem tudom mikor kéne költöznöm otthonról ,igazából anyagi aggályaim vannak. Nem tudom, hogy albérletbe hogyan tudnék gyűjteni saját lakásra stb. Viszont lassan kéne már a saját életemet élni. Saját történeteket is szívesen fogadok. Előre is köszönettel.


2017. dec. 27. 14:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Addig jó amég az a "gyereknek" meg a szülőknek is megfelel.
2017. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Tegnap. Felnőttél. Ki kell repülnöd a fészekből, mert így sohasem fogsz lélekben is felnőni. A barátoddal közös albérlet nyilván költséges, de gyanítom, hogy azért az otthoni háztartásba is csak adsz be valamit a rezsibe.
2017. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Anyagilag nyilván az ha 50 éves korodig otthon maradsz mire összekuporgatsz egy másfél szobás lelakott panel árát. Az egészséges mentális fejlődésed érdekében meg a huszas éveid elején kellett volna elcuccolni.
2017. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen a közép utat kéne megtalálni. Csak egyrészről félek , hogy a család alapítás kitolódik. Másrészről meg félek, hogy albérletben kell majd éljek kis gyerekkel, mert nem jutunk egyről a kettőre.


Most semmit nem adok haza a szüleimnek.

2017. dec. 27. 14:49
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Addig, amíg mindenkinek jó. Ne azokra figyelj, akik azt mondják, hogy "már rég ki kéne repülni a fészekből". Úgyis elköltözöl majd, ha komolyabbra fordul a kapcsolatod.
2017. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Amig senkinek nem gond, addig nincs vele problema. Nyilvan csaladot ne oda alapits, max ha direkt tobb generacios a haz. Fel ev utan korai osszekoltozni valakivel szerintem.
2017. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Előrelépés szempontjából az albérlet lenne a jó megoldás. Üljetek le, nézzétek meg a költségeket. Amúgy egész jól kereshetsz, ha egyedül is kijönnél belőle, mert nálunk megyeszékhelyen csak a lakhatás elvisz egy 100ast, ha emellett még marad kajára, meg az élet dolgaira, akkor nem indulsz rosszul. (Pesten ez költségesebb)


Az albi költségei feleződnek, akkor olyan 50-60 ezer leheta rádeső rész, plusz a kaját is kb felezitek és akkor még ha félre tudsz tenni, akkor egy Fundamentát érdemes megkötni. Elég sok mindenen lehet amúgy spórolni, ha nem vendéglőztök non-stop, meg Pick szalámin éltek, akkor a kaja sem olyan húzós. De mondom ehhez le kell ülni a pároddal számolni, illetve beszélgetni olyan dolgokról, hogy összeköltözés. Ha beüt a krach, akkor hazamész a szüleidhez, de inkább igyekezz saját lábon megélni akár lakótársakkal szintén albérletben.


Sajnos tényleg az van, ha becsületesen dolgozol és minimálisan költesz így se tudsz komolyabb hitel nélkül lakást venni 40-50 éves korod előtt.

A párommal mi is szívesebben fizetnénk albidíj helyett inkább a törlesztőt, de sajnos nincs több milliónk önrésznek.

2017. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a "megélni belőlét" , hogy már 2 főre felezve számoltam én is. Lakástakarékom van kicsit több mint egy éve. De az semmire se lesz elég. Nem hiszem hogy azon felül sokkal többet félre tudnák tenni.
2017. dec. 27. 15:34
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos viszont ez van, törődj bele. Nekem is nagyon nehéz elfogadni a szitut, pedig én se szeretnék albérletbe szülni és már 28 vagyok. Hiába kerünk a párommal a minimál bérnél többet, egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre, a megélhetésre elég, többre már nem.

Én még külföldben gondolkodom, tudom ott sincs kolbászból a kerítés és jó, ha van némi alaptőkéd. Viszont a kint élő ismerőseim többsége azt mondja nem okoz neki problémát, hogy milyen felvágottat vegyen és nem gondolkodik heteket, hogy megvegyen-e egy nadrágot vagy sem. Aki haza akar jönni azt mondja tud spórolni, de a többség maradni akar és az itthoniakat támogatja.

2017. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
Most a szüleid tartanak el, a saját kereseted arra költöd,amire akarod. Otthon is a saját életedet éled. Ha külön mennél, nem csak a költségeid lennének magasabbak, hanem a párodhoz is alkalmazkodnod kellene. Vezetned kellene a háztartást, mosni, főzni, takarítás stb. Ha nem működne a közös élet, akkor visszamégy a szülőkhöz?
2017. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!