Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, ha sohasem...

Normális az, ha sohasem szeretnék családot?

Figyelt kérdés
Jelenleg 21 éves vagyok, és úgy gondolom, hogy sohasem szeretnék családot. Egyedül szeretnék élni, barátnő és gyerek nélkül. Ez már kisgyerek korom óta így van, amikor hugom szülőset akart játszani, én mindig otthagytam, most meg már szinte rettegek attól, hogy valaha is gyerekem lesz. Egy 2 éve történt szerelmi csalódás óta sokkal boldogabb vagyok, ha egyedül élek, mint kapcsolatban. Én örökké így szeretném ezt, és akármennyire is szeretnék a szüleim, hogy unokájuk legyen, tőlem nem lesz. Ti mit szólnátok a szüleim helyében most vagy akár 15-20 év múlva? Vagy mi a véleményetek erről a dologról?

2017. dec. 28. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Az itt olvasott történetek és a hozzászólások alapján, teljesen meg tudlak érteni.
2017. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok szülő, valószínűleg könnyen el tudnám fogadni a tényt, nem lesz unokám. Nem azért vállalnék gyereket mert időskoromra mankót szeretnék, meg unokát, hanem mert szeretném megtapasztalni azt a csodát, hogy a páromból, és belőlem egy közös kis élet jön létre. :)


28/F

2017. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
A hangsúly nem azon van, hogy hogyan döntesz, hanem azon, hogy a döntésedet szabadon vagy nyomás alatt hozod meg. Nyomásnak nevezem a társadalmi elvárásokat (a szüleid elvárásait is ideértve), de a saját szorongásaidat is (amitől félsz, azt igyekszel elkerülni, ami azonnal egyfajta függést, rabságot jelent). Ha szabadon döntesz, azt nem fogod megbánni, ha nyomás alatt, azt viszont jó eséllyel igen. Régen is voltak olyan emberek, akiknek nem való a család (ők pl. szerzetesnek álltak), és ma is. Olyanok is voltak és vannak, akik viszont tönkremennének egyedül: sokfélék vagyunk, és nincs ezzel semmi baj. A baj akkor van, ha nem ismered magadat eléggé, és ezért befolyásolva hozod meg a döntésedet. A tanácsom ezért: ismerd meg önmagad! Akár szakember segítségével, ha nem tudod, hogyan kezdd.
2017. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez az utolsó mondat igen elgondolkodtató....
2017. dec. 28. 20:59
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Normális. Viszont a magányt nem ajánlanám.
2017. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a második hozzászólásnál...
2017. dec. 28. 21:02
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Én aztgondolom 21 évesen korai egy ilyet kijelenteni.most igy érzed és elhiszem hogy komolyan is gondolod.de nagyon fiatal vagy még! Lehetsz még szerelmes és akkor már biztos nem magányban akarsz élni
2017. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Normális, nem mindenki szeretne, a te döntésed. A nagyszülők majd beletörődnek. Elhiszem, hogy a csalódás után mindentől elmegy a kedve az embernek, de azért legyél nyitott a világra, ki tudja, hogy mikor jön egy olyan nő, aki megváltoztatja a gondolkodásod. Fiatal vagy, bőven ráérsz még apa lenni.
2017. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Normális, de azért szerzetesi fogadalmat ne fogadj. :) Ha elég jó pasi vagy, laza szexkapcsolatra is felszedhetsz nőket.
2017. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Normális... én sem szeretnék, és jópár embert ismerek, akik szintén nem szeretnének.

Én olyan 24 éves korom óta tudom, hogy nem szeretnék ennek a társadalmi nyomásnak és szokásnak megfelelni. Nem kortól függ, hogy meggondolod-e magad.

Szóval cselekedj úgy, ahogy neked jó, ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak. A szüleid pedig ha normálisak, akkor azt tartják fontosnak, hogy te boldog légy.

2017. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!