Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtag öngyilkosságát hogy...

Családtag öngyilkosságát hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem karácsonykor lett öngyilkos, 28 évesen. Semmi előjele nem volt se régen se mostanában, rendben volt az élete, vidám és mosolygós volt, azóta se sejti az okát a családja.

A gyásszal magával már mindenki megbirkózott a családban, ez viszont más, ez sokkolt mindenkit... nem értjük, és valószínűleg soha nem is fogjuk megérteni az okát.

Ezt hogy lehet feldolgozni?


2017. dec. 28. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
erre az idő sem lesz gyógyír ,emlékezni kell rá főleg ha jó ember volt és megemlékezni és egyszer csak fájdalomból átmegy elfogadásba
2017. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Hogyha a családjával jó kapcsolata volt, meg veled vagy más családtagoddal, akkor ne okoljátok magatokat. Csak találgatni lehet ilyenkor, munkahelyen, egyetemen rengeteg olyan problémája lehet az embernek ami rettentő rossz tud lenni egy idő után. Ha megtette akkor nem az az érvagdosós, magára figyelmet felhívni akaró ember volt. Én is rengetegszer akartam öngyilkos lenni, még most sincs meg hozzá a kellő bátorságom, és még aggaszt pár dolog. Őt már nem érdekelt semmi, úgyhogy abban biztos lehetsz hogy nagy problémája volt. Én is megterveztem számtalanszor az öngyilkosságom, se levelet se semmit nem hagynék magam után. Itthon és a környezetemben pedig ugyan azt lehetne elmondani rólam, mint az unokatestvéredről, hogy vidám stb és ha megtenném akkor tuti hogy senki nem sejtené. Talán az a fajta ember vagyok mint az unokatesód annyi különbséggel, hogy 21 éves, de ki tudja mi lesz 7 év múlva.
2017. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Nincs egy hete sem, hogy elmúlt a karácsony. Elég gyorsan feldolgozták ahhoz képest.

Lehet szerelmi bánat, betegség (amiről csak ő tudott)..számos oka..Találgatni lehet, de az úgysem hozza vissza őt.

2017. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Idővel. Ahogy telnek majd a napok, hónapok, évek, egyre jobban el fogja fogadni azt az ember, hogy elment. Az öngyilkosságot, ha nem volt előjel, megérteni sosem lehet. Szerintem legalábbis.


---

23:03 - Olvasni is rossz, hogy ilyesmit terveztél/tervezel! Hidd el, mindig van jobb megoldás! Én is voltam mély gödörben, de sikerült kilábalnom. Neked is menni fog.

2017. dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

# 3


Szerintem úgy érthette, hogy korábban átélték már magát a gyászt más, korábbi haláleset kapcsán.

2017. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az öcsém lett öngyilkos, 5 éve. Azt hittem soha sem fogom tudni feldolgozni. Az első 3-4 hónap szörnyű volt, aztán az élet lassan átvette az uralmat a gyász felett. Ma már sajnálom, hiányzik - de nem fáj, pláne nem tölti ki minden gondolatomat.

Gondolj arra, hogy az ő döntése volt, neki így jobb mint élni! ( Az öcsémnek előtte volt egy kísérlete, akkor meg tudtuk menteni, noha perceken múlt az élete. Azt hitték észhez tér, próbáltunk rá még jobban odafigyelni. Annyi "haszna" volt a megmentésének, hogy kb. fél évvel tovább szenvedett.)

2017. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Azt hiszem sehogy. Enyhülni fog, de feldolgozni nem nagyon lehet.

Az én 28 éves rokonom húsvétkor lett öngyilkos. Nem álltunk olyan közel egymáshoz még szinte nap mint nap eszembe jut. Egész karácsonykor mikor jártuk a rokonságot arra számítottam hogy majd ott lesz valahol de sehol sem volt. Mindig eszembe jut mikor vonaton ülök mert vonat elé ugrott. Nála szerelmi bánat volt az ok.

2017. dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A szerelmi élete jó volt, a munkáját nagyon szerette...


#3

Te miről beszélsz?

Gyászoltunk már életünk során, erre gondoltam.

2017. dec. 29. 01:04
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha minden jó lett volna valószínűleg nem lesz öngyilkos.

Vagy csak mutatta, hogy minden rendben. Akinek sínen az élete az nem folyamodik ilyesmihez. Az öngyilkosság nem megoldás semmire. Lehet depressziós volt.

2017. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Van pár depressziós ismerősöm, van aki kísérelt meg öngyilkosságot, de volt előjele, a depressziót pedig legalább a legközelebbi család és barátok tudják, még ha a nyilvánosság elől sikerül is elrejteniük...

Nála semmi. Tipikus társaság közepe, folyton mosolygó, viccelődő ember volt, egy gyönyörű kislánnyal, jó házassággal, a szüleivel és az öccsével példaértékű volt a kapcsolata, a munkáját nagyon élvezte, rengeteg barátja volt, anyagilag jól álltak, egészségügyi problémája nem volt....

Senkinek nincs ötlete se, hogy mi okozhatta, pedig valami oknak kellett lennie... :(

2018. jan. 2. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!