Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudom feldolgozni a...

Nem tudom feldolgozni a legjobb barátnőm öngyilkosságát. Mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés

2013 februárjában történt az eset.

A lánnyal két éve voltunk legjobb barátnők. Minden nap beszéltünk még azután is hogy 210 kilométerre költöztek a városunkból. Az új sulijában bántották a bőrbetegsége miatt (napallergia, kiütéses volt tőle)

Szombaton összeveszett velem és azt mondta hogy értem teszi

Hétfőn nem ment haza. Facebookon hagyott nekem egy levelet amiben elmondta hogy mindig úgy érezte egy oldalú a barátságunk és csak ő szeret engem én pedig csak eltűröm őt, nem szeretem tiszta szívemből.


Egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni pedig több mint egy éve történt. Azóta leépítettem a baráti kapcsolataim másokkal, nagyon félek hogy még valakit így tönkreteszek amiért nem tudom ki mutatni az érzéseimet. Próbáltam pszichológus segítségét kérni de nem tudtam beszélni mert azonnal elkezdek sírni ha erre rágondolok.

Mit tehetnék..?


2014. máj. 13. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mindenképp meg kellene próbálni beszélni egy pszichológussal, mert ezt magadtól nem hiszem, hogy le fogod tudni győzni, hiszen gyakorlatilag a barátnőd rád kente az egészet és ezzel akár egy életre megsebzett.

Elképzelni nem tudom, hogy milyen érzés lehet, de abban biztos vagyok, hogy az lenne a legjobb, hogyha beszélnél valakivel erről, de lehetőleg pszichológussal, aki tudja is, hogy mit kellene tennie.

2014. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
25%
Kérd,és Isten választ ad:)
2014. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Hát én nem nevezném legjobb barátnőmnek azt akin nem veszem észre hogy ilyen rosszul van.

Már késő ezen aggódnod szerintem.

2014. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

És a barátnőd elmondta, hogy miért teszi? Vagy a napallergia és az egyoldalú barátság gondolata volt az érv? Ez nem volt teljesen tiszta.


Egyetértek teljesen az első válaszolóval. Igen önző tett volt ez a barátnődtől és te maradtál itt egy életen át szóló emlékkel, sérüléssel.

Ha nem is pszichológussal, de jó lenne pl.: szüleiddel beszélni róla, ők azért vannak, hogy támogassanak. Valamint a baráti kapcsolatok elvetését sem tartom jó ötletnek. Egy barát is sokat tud segíteni a túllendülésben.

2014. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
önző tett :D és neki milyen érzés lehetett hogy nem számíthatott a *legjobb* barátnőjére.
2014. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mindenben számíthatott rám, nagyon sokszor hívott fel sírva és beszélgettünk hajnalig, amikor csak tudtam próbáltam segíteni rajta, de februárban nagyon sok elfoglaltságom volt a nyelvvizsgám miatt. És ez lett belőle.

Anyukája azt mondta vasárnap nagyon összevesztek mert nem engedte neki hogy elmenjen másik iskolába. Szegénynek annyira sok minden összejöhetett azon a hétvégén. Visszacsinálnám az egészet ha tehetném de már nem tudom őt visszahozni...

2014. máj. 13. 21:27
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Kedves 5-ös. Igen, szerintem az öngyilkosság általánosságban egy önző tett. Nem egy barátnő van a világon, hanem számos ember, a problémáiddal pedig neked kell megküzdened nem másoknak. Ha pedig úgy döntesz, hogy véget szeretnél vetni az életednek, úgy teszed azt, hogy másokra ne legyen kihatással és ne tipord össze mások lelkét. Szerinted a szülei és a kérdező, vagy bárki aki közeli és jó viszonyban állt vele most mit érez vagy érzett akkor? - Ezért gondolom, hogy az öngyilkosság önző tett, hiába mosolyogsz rajta.
2014. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem hiába lesz valaki ÖNGYILKOS, tudod hányan bánthatták amíg eljutott oda? mennyi csalódás érthette? és te azt mondod erre hogy önző tett... a fajtád semmit nem tud az egészről csak okoskodik.
2014. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Önző vagy nem önző dolog, ez is csak szemszög kérdése... Van akinek teljesen tönkrement minden oldalról az élete évekig küzd és nem bírja tovább, most mond meg neki, hogy önző amit csinál és ne tegye már, pedig milliószor végiggondolta... Most szerintem nem ezen kéne vitatkozni, aki odáig eljut az gondolom tudja, hogy ezzel másnak is rosszat tesz, de egyszerűen már nem bírja tovább...
2014. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szóval már egész fajtám van. Örülök, hogy ilyen személyesre vetted a hangot.

Nem tudok semmit az egészről? Nem tudhatod, nem ismersz.


És valóban felesleges ezen vitatkozni. Másrészt pedig úgysem fogsz meggyőzni az ellenkezőjéről és én se téged. Viszont örülnék, ha nem ilyen hangon állnál hozzám, mert én is normális hangnemben mondtam el a véleményem.

2014. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!