Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szülő miképp tudja feldolg...

Egy szülő miképp tudja feldolgozni saját gyermeke öngyilkosságát?

Figyelt kérdés
Éppen azon gondolkoztam, hogy rengeteg olyan hírt olvasok, hogy kiskorúak is öngyilkosok lesznek. Az öngyilkosság hátterében viszont sokszor nem kifejezetten a család áll. Egy szülő hogy tudja feldolgozni, hogy a saját gyermeke öngyilkos lett? Szörnyű lehet...

2014. aug. 20. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Főleg a nőknél nem nagyon sikerül. Életük végéig hordozzák a traumát.

A férfiaknál is nehéz, de valahogy más vonalon futnak az érzések.

2014. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Most komolyan nem kötekedni akarok, de egy kiskorú öngyilkosságának a hátterében mi más állhat, ami előbbre van, mint a rossz családi körülmény?
2014. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem számtalan olyan problémás téma lehet, ami független a családi környezettől már egy 18 év alatti fiatalnál is. Ez a változások időszaka, önelfogadás, útkeresés. Például, ha valamiért kirekesztik az adott közösségből, vagy más a szexuális beállítottsága és ezzel nem tud mit kezdeni, szülőknek nem mondja el, aztán csak gyűlik, gyűlik és kidurran a "lufi". Általában a befejezett öngyilkosságot megelőzi több öngyilkossági kísérlet cry for help. Tehát a személy tudatja a szűk környezetével, hogy segítségre van szüksége. Ez nem mindig tett, van, hogy például arról beszél (nem valós utazási szándékkal, vagy kedvvel), hogy jó lenne messzire elutazni, oda, ahol nincsenek problémák. Ez egy példa, lehetnek más jelek is.


Kérdésre válaszolva, nem tartom valószínűnek, hogy ezt fel lehet dolgozni, inkább csak együtt tudnak élni ezzel a helyzettel, hogy a gyerek nincs többé. Szörnyű.

2014. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy hiszem, ha egy gyereknek, fiatalnak a családjában minden rendben van, egy biztos bázis áll mögötte nem igazán érheti olyan csapás, ami olyan mélyre viszi, hogy öngyilkosságig fajuljon a dolog. Ha nem meri elmondani másságát szüleinek az már árulkodik egy rossz, bizalmatlan viszonyról, ugyanígy, ha egyéb közösség rekeszti ki ott is benne van, hogy nem tud a családjához fordulni aki föloldja benne a kétségeket. Ha "rossz társaságba keveredik", aminek szerepe van a lecsúszásában, szintén valamiért távolodni akart az otthoni környezettől és nekik azért nem volt semmi befolyásuk az eseményekre.


Persze mindenképp sajnálom ilyen helyzetben a szülőket, de nem tudom elképzelni, ha igazán végigtekintenek a családi életükön azt tudják mondani, hogy nekik semmi szerepük nem volt ebben. Épp ezért talán a bűntudat miatt a legnehezebb földolgozni.

2014. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Kedves előző hozzászóló,


Sok általad említett dologgal egyet tudok érteni. Viszont azt is látni kell, hogy a mai világban gyakran dolgoznak az emberek 9-10 órát plusz az ingázás a munkahely és az otthon között. Így számolhatunk 12 órát is akár. Nem a szülőket akarom felmenteni, ne értsd félre. Bár túl kritikusnak találom, amit a család, szülők szerepével (leszereplésével) kapcsolatban írtál. Rengeteg a probléma a munkahelyeken is, gondolom ezelőtt 50 évvel sem volt könnyű az élet. Viszont biztos, hogy lassabb volt. Most mindenki rohan valahová. Ez jellemzi az átlag (alsó-középosztályt?). A magasabb szinten élő családokban könnyebben meg tudja tenni az anyuka, hogy tovább otthon marad a gyerekkel, plusz még dada is van, stb. Tehát komplex dolgokról folytatjuk az eszmecserét. A legjobb családokban is előfordul, hogy a gyerek öngyilkosságot követ el. Igen. Rengeteg oka lehet, általában depresszióval jár együtt, abból "nő" ki a halálvágy. Okozhatja trauma is.

2014. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled! Én sem azt akartam evvel mondani, hogy mindenképp a szülők "bűne", tehát ők bántalmazták, vagy szándékosan nem figyeltek rá stb. Nekem is eszemben volt a stressz a munkahelyen, válás, párkapcsolati probléma, az élet nehézségei, amiknek a szülők is az elszenvedői. Tehát semmiképp nem pálcát akartam törni felettük, csak nekem olyan furcsa volt a leírásban az az öngyilkosság, aminek "hátterében viszont sokszor nem kifejezetten a család áll.", mert ha sajnos nem is szándékkal, de többnyire onnan indul minden.
2014. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább ebben a témában az okokat tartom érdekesnek. Gyakran ki sem derül pontosan, hogy mi is volt az, amiért úgy döntött a fiatal, hogy így nem tud tovább élni. Olvastam egy cikket, hogy egy 22 éves fiú bevallotta szüleinek homoszexualitását. Erre ők ördögűzőt hívtak, és buzgón imádkozni kezdtek, hogy az ördög... távozzon a gyerekükből. Ez sokkolt. Vallási, vak meggyőződés mindenek felett?! A fiú öngyilkos lett:( Ez egy példa, rengeteg ilyen van, más okokkal is.
2014. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Pár évvel ezelőtt én is úgy gondoltam volna ,hogy egy normális családi háttérrel rendelkező gyerek nem követhet el semmi hülyeséget. De mikor egy ismerősöm "tökéletes" családjában öngyilkos lett a 14 éves fiú,. már máshogy gondoltam.

Az érdekes pedig tényleg az hogy rendkívül összetartó, jó anyagi körülmények között élő, kivételes szülők,jó testvérek, sok barát...stb családban történt mindez.

A fiú rendkívül talpraesett, jó dumájú kis srác volt a kora ellenére. Mégis fel akasztotta magát azért mert egy lány visszautasította.

Brutál értelmetlen volt az egész,mintha csak poénnak szánta volna, (lehet nem is akarta megtenni) vagy nem tudom. De tényleg bármit megbeszélhetett a szüleivel,testvéreivel,szóval tényleg minden rendben volt. Jó tanuló,sportoló volt.

A család ezután szétrebbent,mindenki elköltözött jó messzire, /szülők talán el is váltak/ ugyan tartják még a kapcsolatot, de ez az értelmetlen tragédia szétzúzta az egész családot!

Én a helyükben csak haragot és csalódottságot tudnék érezni!

2014. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
egy 19 éves barátom pár napja lett öngyilkos. valóban nem volt boldog a családjában, de az ok főleg az volt, hogy beteg. mániás depressziós volt, bipoláris zavarral, nárcisztikus, struktúrálatlan személyiség..stb. az orvosok nem tudtak mit kezdeni vele, csak tömték gyógyszerekkel. 18l
2014. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!