Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nősülni vagy nem? Kb 8 eve...

Jos80 kérdése:

Nősülni vagy nem? Kb 8 eve vagyunk eggyütt

Figyelt kérdés
, a kapcsolatunk nem felhőtlen, minden volt benne :jó, rossz, nagyon rossz, de a bajban kialltunk eggymas mellett. Mindkettonknek masodik hazassag lenne, mindkettőnknek van első házasságból 1-1 gyermek, de csak a kamaszkorú leanyom el velünk. , ő29, en+8 eves, csak en NAGYON ozkodok a házasságtól mi a véleményetek? Koszi előre.
2018. jan. 4. 06:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%

8 év élettársi viszony után kb. olyan jogok illetik meg, mintha házasok lennétek (pl. vagyonmegosztás), de ha egyikőtök kórházba kerül, akkor nem adnak felvilágosítást, mert hivatalosan nem rokon.

Az a papír nem sok vizet zavar, viszont szép gesztus a párod felé, ha ő szeretné.

2018. jan. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
57%

Mi se vagyunk megesküdve a párommal, mondjuk még csak öt éve vagyunk együtt. Mindketten tudjuk, az csak egy papír. Anélkül is fel lehet nevelni a gyerekeket szeretetben, tisztességben és becsületben.

Két éve volt egy komolyabb műtétem, viszont az orvosok anélkül is adtak tájékoztatást az állapotomról a Páromnak, hogy nem vagyunk meg esküdve.

Mi így állunk a dolgokhoz, remélem, segítettem valamit.


28/f

2018. jan. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a elgföbb ellenérzésed azért van, mert fogalmad sincs arról, mi az, amire a házasság jogosít - ugyanis az élettársi kapcsolatnak csak hátránya van a házassággal szemben jogi téren.
2018. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
28%

Miért ódzkodsz? Próbáld megfogalmazni, akár csupán magad számára!

Akartok közös gyereket?

Te a férfi vagy? Ha igen, miért úgy alakult, hogy párodnál, nő létére nem maradt gyerek?

Ha te vagy a nő, akkor gondolj arra, hogy mikor te hervadni kezdesz, a 8 évvel fiatalabb férjed (ha nem hízik zsírdisznóvá) még igencsak kapós férfi lesz.

2018. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez olyan dolog, aminek csak akkor van értelme, ha mind a két fél igazán akarja.

Ha ő már egyszer elvált 21 évesen, te meg 29 évesen, ráadásul úgy, hogy mind a kettőtöknek volt már gyerek az akkori párjától, akkor ez nagy eséllyel újra megtörténhet.

Ha valaki már ilyen fiatalon belebukik egy házasságba, akkor nem biztos, hogy érdemes erőltetni a másodikat.

Lehet, hogy sokáig együtt lesztek, de lehet, hogy 1 hónap múlva valamelyikőtök szerelmes lesz valaki másba, vagy úgy összevesztek valamin, hogy már nem bírtok meglenni egymás mellett. Az ilyesmit sose lehet előre tudni. Főleg, ha már most sem felhőtlen a kapcsolat...

A válás pedig drága és macerás, ráadásul kétszeresen elváltnak lenni azért már ciki, főleg harmincpár évesen.

2018. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom fiatalon házasodtatok mindketten mert ti akkor már felnőttnek éreztétek magatokat. Nem jött be. Most viszont bejöhet, hisz MINDKETTEN tanultatok az előző házasság hibáiból. Azért mert egyszer rosszul sült el nem jelenti hogy másodszor is rossz lesz.
2018. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, NŐSÜLNI a férfi szokott:)))

Kérdező, ez a ti döntésetek teljes egészében. Mi 21 éve vagyunk együtt jóban-rosszban, bár nálunk egyszerű a képlet, egyikünk se házasság-párti. (és egyikünk se volt még házas régebben se...)

2018. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Én abban az esetben házasodnék:

- ha lesz közös gyerek

- ha máshogy nem rendezhetők jogilag a dolgok (pl. ha valaki 8 éve a társam, akkor nem szeretném, ha nincstelen lenne, ha velem történik valami, ha pl. a ház az én nevemen van és tőlem mondjuk csak a gyerekem örökli.)

Egyébként nem házasodnék. Mindketten voltatok már házasok, szóval nem maradtatok ki semmiből sem :)

2018. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
43%

Aki nem akar házasodni az nem akar/mer elköteleződni.

A könnyebbik utat választja.

Persze lehet olyanokat mondani, hogy attól még szeretjük egymást...attól még felneveljük a gyereket....az csak egy papír... mi van ha elválunk....

Ezek mind kifogások. Én nem akarok gyereket, de ha lenne egy férfi akivel komolyan azt érzem, hogy le tudnám vele élni az életem, akkor fontosnak tartanám, hogy házasodjunk össze.

Mert nem csak papír. Szomorú, hogy egy csomó ember ennyit tart a házasságról: odamegyünk és aláírunk pár lapot és csókolom. A házasság eskü és fogadalom, amit az emberek nem szívesen tesznek mert gyávák hozzá. Nekem biztos nem kéne egy ilyen pár, aki csak a kiutat keresi. Ha nem jön össze akkor el lehet válni, és azt sem kell bunkó módjára intézni, lehet normálisan is.

2018. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
44%
#9 igazad vsn :) nem csak egy papir, hanem fogadalom is. Egy ferfi sem erdekelt ennyire mint a ferjem, nem mentem volna hozzajuk. Osszehazasodtunk.. :)
2018. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!