Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a minimális összeg...

Mi az a minimális összeg havonta, amiből el tudnék költözni itthonról?

Figyelt kérdés

A 20-as éveim elején járok, és még mindig kényszerülök a testvéremmel lakni, aki szintén felnőtt már. Nem lehet megoldani, hogy különcuccoljunk, én pedig már megőrülök, hogy nincs egy nyugodt éjszakám, teljesen eltérő az életritmusunk, amikor én már aludnék, ő még zörög, eszik stb, amikor én még olvasnék késő este, ő már alszik... Lényeg a lényeg, szeretnék, ha lenne végre egy saját odúm, ahova visszavonulhatok, ami csak az enyém, mert teljesen tönkrevág ez az együtt élés, egész nap feszült, ingerült vagyok az alváshiány miatt.

Albérletben gondolkodom, akár lakótárssal is, csak a saját szoba legyen meg, a többi nem zavar. Mennyiből lehetne ezt megoldani? Csak a lakhatási költségeket nézve, bérlés, rezsi stb.


2018. jan. 4. 17:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

Hogy konkrét számokat mondjak, én egy nagyobb szobát bérelek egy lakásban, a másik, kisebb szobában a lakótársam lakik. Debreceni lakásról van szó. A szoba bérlése havonta 25.000 Ft-ba kerül nekem, illetve a rezsi felét fizetem, ami általában 12-15.000 Ft körül mozog, amiben a társasházi közös költség (ami havonta 6000 Ft) fele is bele van számolva. Ez azt jelenti, hogy egy hónapra nagyjából 40.000 Ft-ból kijön a szoba télen, fűtéssel együtt, de nyáron is 35.000 Ft körül fizettem, mivel bár távhős, nem mért fűtéses. Emellett első hónapban kaucióként bár ki kellett fizetnem két havi bérleti díjat (2 * 25.000 Ft), nem kellett akkor még számlát is fizetnem, csak az azt követő hónapban.


Magyarul az első hónapom 50.000 Ft-ba került, mellette természetesen el kellett tartanom magam. Ez viszont egyénfüggő - én, mivel étterembe járok a kollégáimmal napi menüt enni, így egy napra átlagban véve 1200 Ft-ba kerül az ebédem, nagyjából 700 Ft-ot költök reggelire, illetve maximum egy ezrest naponta otthagyok a boltban estére innivalóra, valami rágcsálnivalóra, illetve valamilyen apróságra, amire éppen szükségem van (borotva, tusfürdő, egyéb élelmiszerek, ...). Vagyis egy átlagos munkanapon 2900 Ft körül költök, ami egy hónapra 23 munkanappal számolva (31 napos hónap, amiből 4*2 nap hétvégi nap) 66.700 Ft-ra jön ki. Mivel van négy hétvége, amikor hazautazok, az nekem 4 * 2 * 1000 Ft, azaz egy hónapra 8000. És bár minden hónapban költök helyi buszbérletre (ami 6700 Ft), azt cafeteriából (alapbéren felüli juttatás) fizetem, így azt nem számolom.


Az én nettó fizetésem 239.000 Ft (juttatások nélkül); a fenti kiadásokkal számolva az első hónapom 124.700 Ft-ba került, mellette volt 114.300 Ft megtakarításom. A második hónapom ugyanezekkel a kiadásokkal, de 37.000 Ft-os albérleti díjjal számolva 111.700 Ft lenne, de akkor már megkaptam az első havi cafeteriámat is, ami havi nettó 30.000 Ft, amiből 10.000 Ft-ot fordítottam vendéglátás SZÉP kártyára, így azt is belekalkulálva 110.700 Ft kiadásom volt, 128.300 Ft megtakarítás mellett.


2017. áprilisában kezdtem dolgozni főállásban, idén februárban fogom elérni a stabil 1 millió forintos megtakarításomat (amit bár januárra szerettem volna, de kicsit túlköltekeztem magam).


Remélem, hasznos a válaszom számodra :)


24/F

2018. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
hát nem akarlak elkeseríteni, de 45/hó volt a legolcsóbb, amit láttam (rezsi+lakbér), de ezért egy szobán osztozol, 3-4 lakótárssal
2018. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
garzonokat 110-140ért láttam (+rezsi)
2018. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha felvesznek koliba, és tudsz főzni, akkor 60-ból kijössz, ha jól beosztod.
2018. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%

Jó, látom, nem vagyok egy matekzseni. 111.000 - 10.000 az mióta 110.000? -.-"


#11 voltam.

2018. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

van Pesten 30 ezer + rezsiért is szoba, csak akkor kijjebb kell keresni, nem a belvárosban. amúgy itt egy Andrássy úti szoba 30 ezerért. szóval ki lehet fogni olcsóbb dolgokat.

[link]

az élelmiszeren nyilván könnyen lehet spórolni, ha az ember maga főz, a diákbérlet olcsó, szóval szerintem, ha nagyon-nagyon ügyes vagy, és jól spórolsz, akkor havi 100-ból megoldod. De ruhákat, cipőt nem fogsz tudni venni, ez csak az evés, a lakás meg a bérlet.

2018. jan. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem akar koliba menni, ha azt irja, hogy saját szobát szeretne.


Egyébként meg elmondanám, hogy ha ilyenre allergiás vagy, akkor lehet, hogy egy lakotárs se lesz csendesebb. Az enyém például felkel reggel 6-kor, tudja, hogy nekem nem kell még kelnem, de rigtig becsapja a mikroajtot, a szobám elött csörög, huzza be a táskáját, ejti le a kulcsát, kopog a cipöjével, utána meg amilyen hangosan csak lehet, becsapja az ajtot. Nemrégiben még luxusnak éreztem, mikor unokatesom egyedül vett ki egy lakást, de mostmár teljesen átérzem miért tette.


Kérdésedre visszatérve én 40-42böl jövök ki egy honapban rezsivel együtt, és ez még olcsonak számit. Természetesen hárman lakunk egy kétszobás albiban, ugyhogy csak az egyik lánynak adatik meg, hogy külön szobája is legyen, és szerencsédnek kell lenni, hogy pont te legyél majd az.

2018. jan. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
33%
Nekem egy kérdésem lenne, h mi a busra vállalnak ott több gyereket ahol kulon szobát se tudnak biztositani számukra. :O
2018. jan. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
45000ft+ rezsi rád eső része minimum pesten de ez délpesten és ez csak szoba ,lakás 80 tol+ rezsi kezdödnek szintén délpest.illetve 1-2 havi kaukcio mindenhol kell.
2018. jan. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
én direkt rákerestem az ingatlan.com-on, hát vannak olcsóbb árak, ez a valóság, nem tippelgetni kell.
2018. jan. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!