Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a kényes...

Hogyan kezeljem ezt a kényes helyzetet hogy anyám se és a párom se legyen megsértve?

Figyelt kérdés

A barátommal elég friss a kapcsolatunk de már mindketten ismerjük a másik szüleit.

Nagyon rendes srác, gyorsan vág az esze, intelligens. Az egyetlen komolyabb hibája, hogy gyakran vét illembeli hibákat. Nekem ez nem volt probléma, hamar túlléptem rajta és sosem szóltam miatta, viszont anyám mondta nekem, hogy nem tetszik neki a srácban ez a viselkedés.

Mikor náluk voltam realizáltam, hogy a szülei nevelték így és nem igazán az ő hibája de nem tudom hogy mondjak-e neki valamit, vagy mit kezdjek ezzel?


Gondoltam arra, hogy megpróbálom finoman közölni, hogy míg nálunk van figyeljen a formalitásokra de nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát.

18/l



2018. jan. 16. 06:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
82%

A házban azért ne mászkáljon kinti cipőben. A hűtőbe pedig ne nyúlkáljon, előtte legalább mondjon annyit, hogy "bocsánat, éhes vagyok, ehetek valamit?", de szó nélkül ne csináljon ilyet.


Amúgy ez idővel változni fog. Párommal 3 éve együtt vagyunk, anyu mindig mondja neki, hogy nyugodtan szolgáld ki magad, mert szinte már együtt élünk, de ez nálatok még nincs meg.

2018. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az a legfurcsabb hogy azoknál a valaszoloknal akik bunkozzak a srácot, azoknal az a szokás hogy szólni kell a cipő levétele miatt :O bárhova megyek nem kérdezem hogy hogy levehetem e a cipőmet hanem azonnal ahogy bemegyek elkezdek lehuzakodni az ajtóban, mert cipőben nem megyek be vendégként más házába.. Nem is tudtam hogy létezik ilyen ahol igen, és külön szólni kell ezért. Hát akkor ezek a válaszolók is igen csak bunkó közegben mozognak. Nem is értem miért kell ezt megkerdezni vagy miért kell egyes embereknél ezért külön raszolni a vendégre. Nekem az egész rokonsagomban nem volt ilyen, ez mindig automatikus dolog volt hogy a kint koszt nem visszük be más házába. Nem kérdeztük külön, de nem is kellett szólniuk érte, mindig lehuztuk, és pont. Érdekes az emberek felfogása manapság. Bár én falun nőttem fel, lehet hogy a nagyvárosban mások a szokások, és ha nem szólnának rá a vendégre vagy a vendég nem kérdez rá akkor mindenki kinti cipővel mászkál a házban? :D
2018. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
85%

Illene megbeszélned vele, mert ezek olyan dolgok, amikre nem csak anyukád érzékeny, hanem az emberek nagy része. Nem a srác hibája, mert valószínűleg így nevelték, vendégségben eddig valószínűleg csak nagyszülőknél járt, ahol nyúlkálhat a hűtőbe, de máshol akkor sem illene.


A "realizáltam" helyett meg legközelebb nyugodtan írd, hogy "rájöttem", az legalább azt jelenti, amire vélhetőleg gondoltál :)

2018. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
77%

Istenem, mennyire frusztrált es csőlátásu emberek tudunk lenni!

Van, akinek ilyen dolgok miatt nem tenne be a lábat valaki soha többe? Hat nem tul magas az ingerküszöbe.

Ahány ember, annyi szokás. Tuti nem rosszindulatból csinalja. Beszélj vele nyugodtan es mondd meg neki, o is szóljon neked, ha van miért.

Ex simán átment szüleim szobajan, mert tolunk is ezt látta. A szüleim erre zárni kezdtek a szobát, es mikor rájöttem miért, nem értettem, miért nem mondják meg inkább neki. Végül megtettem en, ex meg huledezett, nem akart rosszat, náluk keresztbe-kasul mászkáltak a szobákban. Ennyi. Tobbet nem tette.

Nem olyan rettenetesen nagy dolgok ezek.

2018. jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is inkább bunkóság ez. Egy bizonyos korig a szülei hibája, de azért ennyi idősen már ez nem mentség, tudnia kéne, hogy mi illik és mi nem. Szólj neki finoman, nem tudom mennyire sértődékeny, lehet veszekedés lesz ebből. Az meg csak saját magán múlik, hogy mennyire akar ez ellen tenni.

Legközelebb szólj neki, hogy nálatok mi illik.

2018. jan. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!