Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért házasodik ís alapót...

Miért házasodik ís alapót családot minden volt osztálytársam?

Figyelt kérdés

Szűlnek,eljegyzik,házasodnak, gyarapodnak. Velem egyidősek. 25 éves a többsége. Hova rohannak miért ilyen korán, vagy csak én gondolom így.. Nekem se párom se gyerekem... Lemaradtam volna... Lassan úgy érzem


L/24



2018. jan. 22. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
24 év "elméletileg" a termékenység csúcsa. Elméletileg.
2018. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Elnézést. Nem vettem észre a rossz írást. Miért házasodik és alapít családot....?! Ez lenne a kérdés.
2018. jan. 22. 16:48
 3/20 anonim ***** válasza:
12%
Ha még idáig nem találtál senkit, valószínüleg egyedül fogsz meghalni. Törődj bele.
2018. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem maradtál le, de azzal sincs baj, ahogy mások csinálják. Szerencsére ma már elég nagy szabadsága van ebben mindenkinek, már nem azokat az időket éljük, amikor 19-20 évesen már házasodni kellett, és aki erről lemaradt, az vénlány volt és lenézte mindenki. Ne érezd rosszul magad, hisz láthatóan igényed sincs ilyesmire, te magad is írod, hogy úgy gondolod, nagyon korai ennyi idősen az ilyesmi. Ha neked az, az teljesen normális. Ha másnak nem korai, az is teljesen normális. Azért azt kétlem, hogy az összes volt osztálytársad most házasodik és vállal gyereket. Viszont akinek egy ideje komoly kapcsolata van, az 24-25 évesen eljuthat arra a szintre, hogy már tovább haladna, szintet lépne. Jó esetben ennyi idősen az ember már végzett a tanulmányaival, elkezdett dolgozni, stabilizálódik az élete, jövedelme. Miért lenne korai a házasság, a családalapítás? Persze olyanok is vannak, akik mások életét figyelve elkezdenek irigykedni, és nem akarnak lemaradni, ezért ész nélkül belerohannak valamibe, amit aztán megbánnak, vagy még nem voltak rá felkészülve, vagy a kapcsolat nem volt elég erős a házassághoz, gyerekhez... De azért ez sem lehet igaz mindenkire.


Szerintem ne mások életével foglalkozz, hanem éld a sajátodat! Ha nincs igényed komoly párkapcsolatra, akkor fordíts figyelmet a munkára, szabadidőre, hobbira, és az önmegvalósításodra. Van, akinek a családalapítás az önmegvalósítás fontos része. Viszont ha úgy érzed, hiányzik valami az életedből, és szeretnél egy társat, akkor kezdj el azért tenni :)

2018. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
25 éves korban szerintem már nem annyira korai, egy gyereket fel is kell nevelni, 30 éves kor felett pedig már nehezebb teherbe esni, 35 felett pedig nagyobb a kockázata, hogy a baba fejlődési rendellenességgel fog születni.
2018. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%

Eljegyzés, házasodás semmit nem jelent, ha jól esik csinálják. A gyerek vállalást pedig jobb 30 éves korig letudnia egy nőnek.

Alapesetben végez 22-23 éves korára, ha diplomára hajt; 2-3 év bedolgozás után mehet szülni. Ha tovább marad, építi a karrierjét, akkor nagyobb pofon lesz elmenni évekre a gyerekkel gyes-re, mert amit addig elért, valószínűleg semmi nem fog számítani évek múlva.

2018. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Mert ilyenkorra az emberek már kinőnek abból, hogy irreális elvárásaik legyenek a párjuk iránt. Ilyenkor a mennyiségről áthelyeződik a hangsúly a milyenre. Beindulnak a gyerek utáni vágyak is. 25 évesen a megfelelő korban van az ember a gyereknemzésre. Utána már megnő az esély a komplikációkra és a termékenység is lecsökken.
2018. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Ezt én is furcsának találom. De mindig vannak olyanok, akik már korábban belevágnak mint mások. Nincs válasz arra, hogy mi a jobb. Én nem siettem el. Annyi idősen inkább buliztam. :-)
2018. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%

# 6


Oké cammogj vissza a barlangodba.

2018. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Én is 23 évesen házasodtam, 3 év együttélés után, de nem érzem, hogy siettünk volna.

De én pont az ellenkezőjét tapasztalom, a többség 30 felett házasodik. Egyetlen volt osztálytársam ment férjhez, de ő is csak azért, mert babát vártak.

aztán voltunk kb 28-an. Egyetemről sem házas senki a volt csoportomból.

2018. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!