Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek így családlátoga...

Ti elmennétek így családlátogatóba? :/

Figyelt kérdés

Sziasztok!


6 hetes várandós vagyok, influenza oltásom nincs. Hétvégén családi összejövetel lesz, három szülinapot is ünnepelnénk. Anyukám tesója közölte, hogy nincs jól, nem biztos, hogy tud jönni. Az élettársának meg hőemelkedése van és fájnak az ízületei, de megoldja annyival, hogy majd bekap egy lázcsillapítót.


A család még nem tudja a hírt, anyumon kívül.


Ti elmennétek? :( Félek...


2018. jan. 26. 18:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok még benne ebben a baba témában, de ennyire rettegni kell egy kis influenzátol? Számomra valahogy hihetetlen. A terhes nök 9 honapig szinte nem mehetnek kb. az utcára sem, nehogy megfázzanak, a tömegközlekedésröl nem is beszélve? Amugy mondták a rádioban, hogy több szülészet-nögyogyászat osztályon látogatási tilalmat adtak ki az influenza miatt.
2018. jan. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtatott a kérdés. Először azt mondtam, hogy aaa, én sem mennék.


Aztán beugrott, hogy a nők többségének több gyereke van/lesz, és amikor a nagyobbik bárányhimlős/influenzás/fosik-hány, akkor nem opció elmenekülni. Pedig ott még a közvetlen kontaktust sem lehet elkerülni. Mégis születnek egészséges kistesók...


Szóval szerintem ezen kár rettegni.

2018. jan. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha 6 hetes terhes vagy,akkor még gondolom dolgozol, folyamatosan találkozol emberekkel.Ők is lehetnek betegek, csak nem tudod.

Én is úgy gondolom, hogy túlrettegni felesleges, de persze érthető,ha vigyázni akarsz magadra, ne menj akkor, mondd ,hogy beteg vagy.

2018. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Túl reagálod.
2018. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kismamáknak himlőre, rubelolára és egyéb komolyan magzat veszélyeztető betegségekre szokás tesztelni és ha kell, oltatni. Ezért nem kapják el a beteg nagytesótól a terhesség alatt.


Az influenza kiemelten veszélyes a magzatra (nem, nem úgy mint egy kis megfázás) ezért szinten létezik rá oltás csak azt nekem az orvosom első trineszterben nem javasolta.


Aki ezeket nem tudja miért válaszol hülyeségeket...? Nem egy kis hapciról beszéltem, hanem halva születést vagy vetélést okozó dolgokról, amiken az anyuka adott esetben úgy átesik, hogy észre se veszi.

2018. jan. 28. 09:25
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
A gyereket se vidd ki majd az utcára, nehogy elkapjon valamit vagy meg fújja a szél.
2018. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15 te nagyszerű ismeretekkel rendelkezel- miért teszel fel a gyakorira ilyen kérdést? "nem mennék" (1) én is azt írtam, de fölösleges időpocsékolás ez a gyakorizás, (tervezem, hogy el is hagyom már végleg, neked is ajánlom hogy színvonalas dolgokkal töltsd az idődet, amiből mindannyiunknak kevés van)
2018. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%
Mondom, kesztyű, maszk, megvetted már?
2018. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem.

23 hetes vagyok,kerülök mindem helyet ahol megbetegedhetek.Mielőtt családlátogatunk (havi 1x 250 kmre) előtte körbekérdezzük,ha beteg van akkor elhalasztjuk.

Teszek rá magasról ki mit gondol,nekem tibbet ér hogy nem betegszem meg.

Oltást nekem se javasolta az orvos,van kockázata.

2018. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!