Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ebben az esetben elmennétek...

Ti ebben az esetben elmennétek a temetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok a véleményekre, de nyilvàn nem ez alapján fogok dönteni.

Szóval, meghalt a nagymamám testvérének a férje. Amit tudni kell, hogy nem tartottuk velük a kapcsolatot, kb 10 éve láttuk őket legutóbb, meg az esküvőnkön ott voltak, habár én csak szűkebb körűt szerettem volna, de a szüleim ragaszkodtak, hogy legyenek meghívva. A szüleim ott lesznek, meg a nagymamám. Testvèrem közölte kapásból, hogy ő nem tud jönni, mert iskolája van, Anyu meg tőlem vàrja, hogy menjek, mert hogy legalább egyikünk legyen ott. Valahogy nem érzem úgy, hogy nekem el kéne mennem gáz vagy sem. Gondoltam küldök nekik egy szép gyászlapot.


2017. okt. 16. 09:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez nekem már nagyon a távoli rokon kategória. Hacsak nem volt normális,napi-heti kapcsolat köztetrk, én csak lapot küldenék. Főleg, ha tényleg más dolgod is lenne aznap.
2017. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nekem is távoli kategória. Meg ahogy írtam nagyon ritkán találkoztunk, telefonon meg egyáltalán nem beszéltünk.

Meg az se tetszett, hogy Anyu tőlem várta, hogy menjek, meg ilyet szólt, hogy hát illene tiszteletből elmennem. Ez úgy jött le ha nem mennék érezzem rosszul magamat, meg mintha szívtelen lennék.

2017. okt. 16. 09:51
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem. A szüleid mennek, ők képviselik a családot. De mindenképp küldenék táviratot vagy felhívnám őket, hogy személyesen kifejezzem az együttérzésemet.
2017. okt. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Neked kell eldöntened, persze. Nem közeli rokon kategória, és a szüleid ott lesznek, koszorut visznek. Küldesz egy szép gyászlapot, ezzel jelzed együttérzésedet. Mondjuk, ha ott laksz, ahol a temetés van, és egy órádba kerül, akkor talán menj el. De ha egy napba és sok pénzbe kerül az odavisszautazás, akkor ezt nem muszáj illendőségből bevállalni. Belegondoltam, hogy a nagyszüleim testvéreinek a temetésén ott voltam-e, de nem, egyikén sem voltam ott, mindegyikre a szüleim mentek el, mert én messze kerültem egyetemre, munkára, sok problémával járt volna temetéseken résztvenni, és nekem sem volt igazán kapcsolatom velük.
2017. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
A nagyszüleim testvéreinek a temetésén vagy apukám vagy anyukám volt (épp melyik vonal volt) szó nem volt arról,hogy bárki más menjen....mondjuk össz 1 olyan volt akit nem csak képről láttam hanem személyesen is találkoztam vele 1-2 alkalommal. Házastárs temetésére meg a szüleim se mentek.
2017. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egész napos program lenne, mert autóval van 1,5-2 óra csak oda.

2017. okt. 16. 10:07
 7/23 anonim ***** válasza:
60%

Én nem mennék el, mert szerintem ez már távoli rokon. Legalábbis nekem főleg, mert én egyik mamám testvérét/testvéreit nem ismertem, a férjük meg jóformán idegen. Úgyhogy én a szüleid helyében egy család nevében szóló koszorút vennék, vagy mint írtad Te is, küldenék egy részvétet nyilvánító együttérző gyászlapot...

Minden esetre fogadjátok őszinte részvétem.

2017. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

1. A temetésen megjelenés a gyászoló túlélő támogatásáról szól nagyobb részt, kisebb részt az elhunyt érdemeinek méltatásáról (kivéve Caesar, stb).

2. Neked kell eldöntened, hogy ezt szükségesnek/illendőnek tartod vagy sem. Ha egyáltalán felmerül a kérdés, akkor nemigen érdemes menni.

3. Az elhunyt egyértelműen a távoli rokon kategóriába esik. Én pl. nagybátyám második felesége édesanyjának a temetésére elmentem, mert olyan volt a viszonyunk. Anyám nagybátyjai közül senkinek a temetésén nem voltam.

2017. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Milyen “együttérzés”? Az egész irományról süt, hogy nagyívben..., ha megérintette volna a dolog, elmenne, nem pedig gondolkodna, hogy kerülje el a megjelenést. Az hogy gyakorlatilag nem volt kapcsolat köztetek csak “papíron”, szerintem felment az alól hogy elmenj oda, ha ez terhet jelent neked.
2017. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Az nem lehet, hogy anyukád szeretné, ha ott lennél mellette? Lényegében ez az egész temetés mizéria az élőknek szól.

Szóval, ha ez az oka, hogy anyukám miatt, hogy ő "jobban érezze magát" akkor elmennék, de ha csak azért, mert elvárás, és nem érezném, hogy ott a helyem, akkor nem.

2017. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!