Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok hozzá, ha a...

Ti mit szólnátok hozzá, ha a vejetek nem akarna részt venni semmilyen családi eseményen?

Figyelt kérdés
Évente 5-6 "nagy" alkalom van, amikor a család az összes unokatestvérrel összegyűlik, mindenki hozza a párját is. Ez kb 20-25 fő. Kivéve a vejemet, ő csak húsvétra hajlandó eljönni, szavát alig hallani, elvonul a lányommal, fiaimmal, pár unokatestvérrel és 2-3 óra után már el is mennek. A lányom egyébként eljön ilyenekre és csak annyit mond, hogy "nem szeretett volna eljönni, én pedig nem erőltettem", mikor megkérdezem, hogy hol van? Hihetetlen, hogy még ennyi időre se képes idetolni az arcát...
2018. febr. 11. 20:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Lehet nem kiváncsi rátok, és nem téged vett el hanem a lányod szóval azt tesz amit akar
2018. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Van valami konkrét oka annak, hogy nem megy, vagy csak nincs kedve? Mert pl. én soha nem megyek anyósómhoz, amire nyomós okom van, de a férjem konfliktuskerülő, így mindig mond inkább valami kifogást. Pedig én mindig mondom neki, amikor kérdezi, hogy mit mondjon, miért nem megyek, hogy akár megmondhatja az igazat is.
2018. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen igaza van.
2018. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
5-6 alkalom túl sok. 2 havonta ott dekkolni egy egész nap. Én sem mennék, ne haragudj...
2018. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

"Évente 5-6 "nagy" alkalom van, amikor a család az összes unokatestvérrel összegyűlik, mindenki hozza a párját is."


Úúristen!

Az baromi sok!

Az nem jutott eszedbe, hogy ez olyan időben van, amikor az emberek egyáltalán szabaddá tudják tenni magukat, hogy egymással legyenek, szerelmeskedjenek a párjukkal?


Ezen felül a saját hobbijuknak élnek, barátaik is nyilván vannak, szintén azon felül a vejednek is vannak szülei, rokonai, akikkel tartja a kapcsolatot.


Én megőrülnék, ha egy nekem idegen családra is kéne ezen felül szánnom időt.

Továbbá és gyerekkoromtól utálom a családban élést, szóval eszemben sem volna ilyen időtöltést szervezni magamnak, előbb halnék meg.


Az nem jutott eszedbe, hogy egy embernek, aki nem te vagy, más tervei és más örömei vannak, mint neked és azt kell megélnie, nem a te vágyaidat?

2018. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Én se mennék szivesen, pedig én nő vagyok. Nálunk csak kisebb összejövetelek vannak (kb. 5-10 fő),de ezeket sem szeretem. Nincs értelme. És szerintem a többség nem szereti, csak nem mondja.
2018. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Még valami:


"a vejetek nem akarna részt venni semmilyen családi eseményen"


Tévedésben vagy. A vejed családja a lányod!

Ők KÜLÖN család!

A te családod nem a vejed családja, sőt, a lányod családja sem a te családod már igazán, hiszen új családja van, amit ő alapított magának.

2018. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Én örülnék és szívesen elmennék mindig, de mint látod, nem mindenki egyforma. Ez van, bele kell törődni.
2018. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
én se szívesen mennék, főleg nem évente öt-hat alkalommal. gyakorlatilag kéthavonta. brr.
2018. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
61%

Tévedés, hogy a lányodnak csak a férje a családja! A mindkettőjük szülei-testvérei a tágabb családhoz tartoznak.

A mi családunk összetartó, ha kell segítjük egymást, de soha senkinek nem jut eszébe két havonta összecsődíteni az egész rokonságot. Nehéz is lenne megszervezni, mert nem lakik mindenki egy városban.

De a vejed miért menne szívesen olyan társaságba, ahol alig ismer valakit, csak a felesége rokonai vannak ott, de az ő rokonai közül senki sem. Pedig ők is a tágabb rokonsághoz tartoznak.

2018. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!