Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogi kérdés. Jogos e, hogy a...

Jogi kérdés. Jogos e, hogy a családunk sírjába egy idegent is betemet a család egyik tagja?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy van egy sír, melyben anyukám szülei nyugszanak. Ezt a sírt anno 4 testvér váltotta meg, köztük anyukám. Feltételezem, hogy a négy testvérnek joga van odatemetkezni, a szülei mellé. Most elhunyt az egyik testvér férje, akit oda akarnak temetni. Szerintem nincs joga, mert nem közeli hozzátartozó. Ha őt odatemetik, akkor édesanyám akarata, miszerint a szülei mellett szeretne nyugodni nem teljesülhet, mert ő erkölcsi okokból nem szeretne nyugodni a sógora mellett. Szépen is nézne ki...És talán érthető is. Úgy gondoljuk joga van a négy testvérnek a szülei mellett feküdni. Amelyik akar éljen a lehetőséggel, de nem már egy idegen embert fektessenek oda. Ez nem egy tömegsír.

Szóval a kérdésem, hogy jogilag ez megtámadható-e? Érdemes-e ügyvédet fogadni és megnyerhető-e?


2010. jún. 8. 07:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szia,jogilag szerintem lazán odatemettetheti a testvér a férjet,arról nem beszélve,hogy ugyan nem vérszerinti,de ettől függetlenül közeli családtag.Nálunk ugyanez volt a helyzet,édesanyám testvére dühösen hívta anyut,hogy mit képzelünk,hogy édesapámat arra a sírhelyre temetjük.Nagyon rosszul esett a kérése,mert ezzel édesapámat bántotta a szemembe,aki a legjobb emberek egyike volt!!Nem elég,hogy mérhetetlen fájdalom volt édesszülőm halála,még akkor ezzel is foglalkozni kellett,olyan érzés volt,mintha megalázták volna az apámat.Ennek ellenére váltottunk neki külön sírhelyet és tiszteletben tartottuk a testvér kérését.Ezek után nem találtuk méltónak a helyet,hiszen ki akarja,hogy ott nyugodjon a szerettje,ha tudja,hogy nem szívesen látja valaki.Remélem,hogy én édesapám mellett nyugodhatok majd és egyetlen gyermekem sem lesz olyan rosszindulatú,hogy majdan megakadályozza ezt.
2010. jún. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Valahol minden válaszadónak igaza van. Persze engem a jogi oldala érdekelt volna, nem az érzelmi oldala, mert nyilván ti kívülállóként másként látjátok a dolgot. A dolog nem ilyen egyszerű, mi sem szeretnénk ezen vitatkozni, de már annyi szart kapott tőlük mindenki, hogy had ne ragozzam. Édesanyám már lemondott a saját akaratáról, hogy a szülei mellé temessék, mert ő is vallja, hogy nem az a lényeg, hogy hova vagyunk eltemetve és már beletörődött ebbe is. Igazából itt én csinálom a feszkót, mert úgy érzem, hogy anyám akaratáért köteles vagyok harcolni, a másik pedig, hogy nagyon sokat ártottak már nekünk,örökségből kisemmizték a testvéreket, stb. Amin túl vagyunk, de az, hogy még a sírból is ki akarják túrni az embert, felháborító, és a másik, hogy meg sem kérdezik a véleményünket hanem kategorikusan kijelentenek valamit, az azért mégis csak nem megy. Illene minket is megkérdezni. Miért anyukám alázkodjon meg folyamatosan, az ő erőszakos viselkedésüknek. Szóval úgy éreztem gyermekeként harcolnom kell anyukám akaratért. Na röviden ennyi. Azért köszi a válaszotokat. És lehet, hogy igazatok van, legyen meg az ő akaratuk.
2010. jún. 8. 09:39
 13/24 A kérdező kommentje:

Várnám azért a negatív hozzászólók véleményét, hogy a részleteket ismerve is hasonlóképpen gondolkodnak-e?

Hát persze, hogy igen! :-)

Mert be ne valljuk,hogy elhamarkodottan ítéltünk. :-)

2010. jún. 8. 10:19
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy ez sejthető volt, itt már nem a helyről szól, hanem a másik semmibevételéről, tiszteletben nem tartásáról. Tiszteletreméltó, ahogy próbálod védeni anyukád jogait. Ebben az esetben szerintem nem szabad perbe kezdenetek, mert ti többet veszitetek / emberileg, érzésetekben, melyet eesetleg jól megbántanak/,még akkor is, ha nyertek.

Legyetek ti az okosabbak és engedjetek. Vegyetek a ti családotoknak-anyukádnak, apukádnak és esetleg neked és a férjednek egy másik sirhelyet, összességében a nyugalmatok megéri ezt a kiadást, ők meg legyenek boldogok a kiharcolt hellyel. Egyszer úgyis szembesülnek mindazzal a gonoszsággal, amit elkövettek.

2010. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok. szerintem teljesen felesleges ilyeneken vitatkozni.

Anno vagy 130 éve az én ükszüléim váltottak egy sírt.

Aztán a család annyira szétágazott, hogy már minden leszármazott, akinek persze a neve már meg sem egyezett az ükszülőkkel, ott volt.

Amikor apu meghalt,pont abban az éveb kellett újra váltani a 4 férőhelyes kriptát, sírhelyet.

Megbeszélték a a másik család leszármazottaival, mi legyen. Mivel a rokonság nagyon szerteágazott, ezért ők lemondtak róla.

Érzelem?

Engem nem igazán zavar, hogy apum mellett kik voltak ott eltemetve és, az sem, hogy kiknek a neve áll még az övé mellett. Ez csak mindig az élőket izgatja.

2010. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

Abban teljesen igazad van, hogy legalább illett volna megkérdezni titeket a dologról, viszont úgy gondolom ezért harcolni már fölösleges! Arról nem írtál, hogy hány férőhelyes végülis a sír!

Teljesen megértelek, mert ezzel csupán annyi baj van, hogy az idősebbek megváltják a saját sírhelyüket, megcsináltatják, úgymond "odaterveznek", hogy a hozzátartozónak ezzel se legyen gondja, ha ő meghal... ha ezt valaki egy szó nélkül elveszi, az azért elég durva tud lenni. Tudom, mert én nagymamám is mereven ragaszkodik az elképzeléséhez. Egy hármas sírhelyük van, ott nyugszik a nővére, és most már nagypapám is. Ha mondjuk ne adj Isten valamelyik családtaggal történne valami, és valaki lazán azt mondaná, hogy oda lesz eltemetve és kész, mamámnak szerintem már meghalni "sem lenne kedve"... egyszerűen vannak dolgok, amiket hihetetlenül nagy gerinctelenség megtenni, akkor is ha valójában rokonról van szó! Amúgy... nem lehet hogy a pénzzel van a legnagyobb probléma? Esetleg, hogy most hirtelen nem lenne pénz új sírhely váltására... Sajnos ilyen nálunk is előfordult, ezért került hamvasztva egy nagy családi sírhelyre nagybátyám is (nem vérrokonokhoz, akik szintén kevésbé örültek, de belementek).

2010. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Igazatok van, kár marakodni. Remélem a jó Isten megbocsájt nekem, amiért nem tiszteltem, ezt a család számára fájdalmas helyzetet. De elragadtak az érzelmek, és elegem volt már, hogy szegény anyukám nyel és nyel és mindig ő húzza a rövidebbet. Meg akartam védeni, mert úgy éreztem ez a kötelességem.

Azoknak akik hasznos válaszokat adtak és nem ítéltek el, köszönöm szépen válaszaikat, mert sikerült lebeszélniük egy hülyeségről.

Azoknak pedig akik lehurrogtak, (és annak külön, aki még édesanyám erkölcseit is firtatta) üzenem, hogy a részletek ismerete hiányában elítélni valakit, legalább

annyira nem tetsző Istennek, mint az, amit én szándékoztam elkövetni. Üdv. Lám milyen hasznos ez az oldal :-))

2010. jún. 8. 11:31
 18/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy hány férőhelyes a sír, mert mi csak fizettünk, ennél a családnál vannak a papírok. Anyukám meg idős már és nem is foglalkozott vele, neki csak mondták, hogy fizessen és fizetett,mindent a sírmegemelést, a javítást, állandóan kérték a pénzt különféle indokokkal. Már régen volt nagyon. De feltételezem,hogy nagyszüleim nem tervezték magukhoz temettetni a vejeiket, ahogy ebbe az apukám is beletartozik, mert nem voltak jóban (mi nem is temetnénk oda apukámat)mert tiszteletben tartjuk a holtak érzéseit, így apu sem feküdne oda. Nagymamám meg egyenesen nem kedvelte ezt a vejét. Így gondoltuk, hogy nem is szeretne oda kerülni. Viszont nagymamám nagyon szerette a gyermekeit, ezért feltételezem, hogy nekik szánta a sírt. És mi úgy gondoltuk,hogy az embernek döntést kell hoznia, hogy a felesége vagy férje mellett szeretne nyugodni, vagy a szülei mellett. A kettő sajnos kivitelezhetetlen, mert ha a 4 testvért vesszük és mind egyszerre a szülei és a férje vagy felesége mellé is szeretne kerülni, akkor már 10 személyes sír kéne. Ezért gondoltuk,hogy értelmes emberek módjára meg tudjuk velük beszélni, ehelyett kijelentették,hogy mi van, és ezt nyeljük le és még úgy beszéltek idős anyámmal, hogy erre aztán már végleg bepipultam, és még annyi tiszteletet sem tanúsítottak egy idős ember iránt, ami az alap, ezért megkérdeztem magamtól, hogy akkor én miért tanúsítsak tiszteletet irántuk. Ezért gondoltam,hogy kérek valakitől jogi tanácsot, de sajnos sokaktól csak az ellenségeskedést kaptam. Persze látatlanban morbidnak tűnik a helyzet én is annak tartom, de aki nem érti a helyzetet, az kérdezzen, ne elítéljen kérdezés nélkül. Lehet, hogy ő sem tenne másképp ebben a helyzetben. Azért összességében nagyon örülök, hogy írtatok,mert tisztábban látok, és az értelmes, jóindulatú tanácsot szívesen veszem, és láthatjátok, aki nem teljesen hülye, az átgondolja, és még meg is fogadja. Szóval köszi még egyszer, annak aki úgy állt hozzám, hogy segített a hozzászólásával.
2010. jún. 8. 12:26
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok családban vannak olyan tagok, akiknek mindig, mindenben elsőnek kell lennie, akik legázolják stb.a többieket.Akinek nincs ilyen rokona, örüljön, akinek van, az úgyis tudja milyen rossz ez. Érthető, ha valakinek egyszer csak elege lesz ebből az erőszakosságból, a" mindent nekem és nem érdekel a másikkal mi lesz "elvből. Mégis csak azt tudom ajánlani, hagyni kell őket, mert a tisztességes ember nem birja az ezzel járó feszültséget.Egyébként meg vagyok győződve a régi mondás igazáról,még akkor is, ha látszólag ez a mondás nem illik ide: ebül szerzett jószág ebül vész el.
2010. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Te legalább jól látod a helyzetet. Köszönöm. Máris jobban vagyok :-))Tudni kell veszíteni.:-)
2010. jún. 8. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!