Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülő lehetek ha nem...

Keresztszülő lehetek ha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés
2018. febr. 28. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Katolikus szertartáson biztosan nem. Amúgy nem érzed furcsának a dolgot? Lehetek sebész, ha nem bírom a vért? Lehetek légtornász, ha még bukfencezni sem tudok?
2018. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem mivel a keresztszülőnek az a feladata,hogy keresztényhitre nevelje a gyereket.Ha te se tudod mi az, hogy tennéd meg.
2018. febr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Lehetsz, 2 gyereknek vagyok keresztapja. Ateista vagyok, es meg csak gyermekkoromban sem keresztelek meg. A papnak megmondod, hogy nem vagy vallasos, megvonja a vallat es kesz.
2018. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Lehetsz, a legtöbb esetben azzal is beérik, ha az egyik keresztszülő az adott vállás híve. Persze azért a keresztrelő papon, sok múlik.
2018. febr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Lehetsz.
2018. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk az a feltétel, hogy az egyik keresztszülő az legyen. Ezt múlt héten mondta a pap, mert most voltunk nála érdeklődni. DE: templomfüggő!

Ugyanis egy másik templomban azt mondták hogy nem csak hogy meg nem keresztelt, de evangélikus sem lehet keresztszülő a katolikus keresztelőn, szóval megkérdeztük máshol és ott pl. más szabályok vannak.


Annál a templomnál erdeklődj ahol lesz a szertartás!

2018. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk a pap azért nem akarta megkeresztelni a gyerekünket,mert nem volt templomi esküvőnk.
2018. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
De miért akarnál keresztszülő lenni, ha nem vagy megkeresztelve? Ateista vagyok és pontosan az ilyen húzások miatt is ítélem az Egyházat. Bári lehet ma már keresztszülő, ha elég vastag borítokat adsz a papnak, de ha ezt meg lehet csinálni, márpedig meglehet (személyesen tapasztaltam), akkor mi értelme az egésznek? Nálatok is akarnak egy puccos szertartást, hogy legyen mit feltolni a közösségi oldalakra? Az ilyen kirakatkeresztelők csak erről szólnak, de értelme semmi.
2018. febr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

A kereszteltek háromnegyede nem gyakorolja a vallást, nem járnak templomba, nem járatják a gyereket hittanra, a gyerek nem elsőáldoz, nem járnak gyónni, nem imádkoznak, nem is ismerik az imákat. A keresztelőt is csak azért tartják a gyereknek, hogy legyen egy kis felhajtás, egy kis képmutatás, egy kis felvágás, ünnepi vacsora, na meg drága ajándékok és lehetőleg pénzes keresztszülők, akiknek kötelező lesz elhalmozni a gyereket minden jóval.

Innentől kezdve teljesen felesleges azon hisztizni, hogy a keresztszülő meg van e keresztelve. A keresztelő paptól függ, de ha eleget fizettek neki, akár még a szomszéd kutyája is lehet a gyerek keresztanyja.

2018. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak le sem kellett fizetni senkit.
2018. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!