Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a keresztszülő-jelölt...

Ha a keresztszülő-jelölt nincs megkeresztelve, lehet keresztszülő?

Figyelt kérdés
2014. nov. 28. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem!Előbb meg kell keresztelkednie!

Most estünk át ezen.A sógorom lett a keresztapja a lányunknak,de előtte neki is meg kellett keresztelkednie.

Utána már semmi akadálya sem volt. :)

2014. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2014. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem,de gyakorlatilag nem igazán foglalkoznak vele.
2014. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De, foglalkoznak vele, bekérik a keresztlevelét.
2014. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

rendes keresztszülő az lehet, aki meg van bérmálkozva is :) - 1 hónapja volt a fiúnk keresztelője, keresztszülőktől a bérmálásról kellett igazolást bemutatni de! van olyan, hogy keresztségi tanú... ehhez semmi nem kell... a plébánián tanúként lesz bejegyezve, de attól még te hívhatod kereszt anyának - apának (mi római katolikusok vagyunk, ez erre a vallásra érvényes,

más vallásnál nem tudom mi kell de biztos van olyan pap aki ezt nem veszi ennyire szigorúan, viszont én nem szerettem volna olyan keresztszülőt aki nem vallásos...)

2014. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A reformátusoknál hivatalosan legalább az egyik keresztszülőnek megkereszteltnek kell lennie, de gyülekezetenként is változnak a szabályok.

A többi felekezetet nem tudom.

2014. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A férjem nincs megkeresztelve és ez senkit nem érdekelt a keresztfiunk keresztelőjén. Én meg vagyok keresztelve, de tőlem se kérdeztek, vagy kértek semmit.
2014. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülőségnek nem az a lényege, hogy a keresztszülő "kezességet vállal" azért, hogy a gyermek vallásos nevelésben (méghozzá az adott vallásban) részesüljön és megismerje Istent?

Olyat akarsz keresztszülőnek, aki nincs megkeresztelve, vagyis valószínűleg ő maga sem gyakorolja hitét. Így minek? Divatból? Hol a belső meggyőződés? :(


"A keresztszülő


A keresztelendőt a keresztény életben való növekedésben a keresztszülő segíti és kíséri. Gyermekkeresztelés esetén az ő feladata a szülők segítése a keresztény nevelésben. Személyét maga a keresztelendő vagy ennek szülei jelöli ki, szükség esetén a plébános.


Katolikusok esetén:


"Ki lehet keresztszülő?


- tizenhatodik életévét betöltött személy,

- katolikus vallású,

- megbérmált és elsőáldozást már végzett,

- éljen a hithez és a keresztszülői tisztséghez méltó életet: élő hitgyakorlata legyen, ha párkapcsolatban él, az legyen szentségileg rendezettt. (Más vallású keresztények a keresztség tanújaként vállalhatnak szerepet.)"


[link]

2014. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi sem gyakoroljuk a vallást. Karácsonykor elmegyünk misére és ennyi. A férjem gyerekkorában még mnistráns is volt, nekem viszont 4.o.ban a hittan órákkal befejeződött a dolog. Így igen, divatból keresztelünk. Ennek ellenére szeretném, ha a gyerek részesülne valamilyen vallásos oktatásban a későbbiek folyamán.

Egyébként az első lányunk keredztelője most nyáron volt, nem kértek semmi iratot, csk megkérdezték milen felekezethez tartoznak a keresztszülők. Vajon utána nézett a pap máshol,h. Igazat mondtunk e?

2014. nov. 29. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!