Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mutatkoznátok "ilyen" szülőkkel?

Mutatkoznátok "ilyen" szülőkkel?

Figyelt kérdés

Anyám állandóan böfög, nyitott szájjal, hangosan. Ma is jött felém és "rám böfögött". Hogy jó fej legyek valamilyen szinten, és jelzem felé hogy ez nem illendő, legalábbis hogy rám böfög - megkérdeztem, hogy "anya, ez most mi volt csuklás vagy böfögés?". Erre azzal jött elő, hogy ha ki akar jönni, hagy jöjjön.. bezzeg ha én iszok kólát, és böfögnék -ugyanúgy ahogy ő - a válasz az hogy nem szégyelled magad?


Apám dettó-majdnem... Amikor tüsszent nem teszi a kezét a szája elé, hanem a két kezét a térdére támasztja, aztán bele a szabad világba, és nem érdekli hogy hol van és kivel... már megkérdeztem, hogy miért nem használja a kezét ilyenkor, erre meg azt szokta válaszolni, mert akkor koszos lesz a keze... Ráadásul nem tud normálisan enni, nyitott szájjal eszik, csámcsog s kattog az állkapcsa vagy nem tudom de nagyon zavaró...


Szóval az igazi kérdés az, hogy elmennétek-e ilyen szülőkkel étterembe, vagy társaságba? Félek, hogy apám elkezd tüsszögni, anyám böfögni, akkor azzal magamat járatnám le...és sajnos de azt kell mondjam még beszélni sem tudok erről a problémáról velük, mert rögtön a plafonon vannak, és még nekik áll feljebb. A dolog pikantériája, hogy abszolút nem tudom garantálni (még magamnak sem) hogy esetleg normálisan viselkednének...És ha lesz esküvő...bár az odébb van....akkor mi lesz majd? Már arra is gondoltam, hogy párommal inkább külföldre "menekülünk" és azt mondjuk majd, hogy mivel sokba került volna a kiút nekik, ezért inkább egy négyszemélyes vacsorára meghívjuk őket...talán egy vacsorát kibírnánk...


Esetleg tudnátok segíteni, hogy hogyan lehetne a tudtukra adni, hogy viselkedjenek?


Előre is köszönöm szépen!


2010. jún. 9. 17:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem mutatkoznék velük. Ez van.
2010. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%
Probald mas oldalrol megkozeliteni ezt. Ezen kivul nincs semmi zavaro bennuk? Mert akkor szerencses vagy. Gondolj bele, mindenkinek vannak olyan szokasai, amit nem is tart rossznak, mig masok annak tartjak. Szeretetben felneveltek? Mindent megadnak neked, ami kell? Jo szulok? Akkor mi a gond? Nyilvanos helyen biztos, hogy ok is maskepp viselkednek, de egyebkent en nevetsegesnek tartom, hogy olyan szinten szegyeld oket, hogy kulfoldre menekulj egy nyilvanos eskuvo elol. Ok a szuleid, kar oket letagadnod, mert azzal csak magadnak es nekik okozol fajdalmat. Ulj le veluk es nyiltan mondd ki, hogy teged ez zavar, szegyent erzel, mikor igy viselkednek, ne kontorfalazz, hogy "ez mi volt?". Ne csinalj mar ebbol ekkora ugyet, mert ez mar rad nezve ciki. Mindenkinek vannak hibai es nyilvanossag elott biztos, hogy nem is viselkednenek. Ha meg igen, rajuk kell szolni, hogy eszrevegyek magukat, de ennyi. Ne ess tulzasba. Tini vagy? Mert valahogy olyan erzesem van.
2010. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Húha. Fogós kérdés. Hiszen a szüleid, nekik köszönheted az életed. Nem illik szégyellni. De így viselkedni sem. Talán egyszer el kéne menni velük egy étterembe, hátha elkezdik magukat kínosan érezni, miután látják, ez így nem illendő. Bevallom, megfogtál ezzel a kérdéssel. De az is korrekt megoldás lehet, ha elmondjátok nekik, hogy nagyon nem tetszik, hogy ilyen műveletlenül viselkednek. Büfögni étteremben is lehet, de ott a szalvéta és kezed, megoldható halkan és diszkréten. Tüsszentés és köhögés szintúgy.

Egyébként bevallom, megfogtál ezzel a kérdéssel.


Norci

2010. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Hajjajj,nekem apám ilyesmi.Szerencsémre elváltak és ritkán futunk össze.Az ilyen összefutás sajnos azt jelenti,hogy elmegyünk kajálni.........igyekszem mindig olyan helyet választani,ahol a legkevésbé látszódunk,én rendelek,én fizetek.......baromira kínos egyébként.Az én apám esetében ehhez még társul az is,hogy rendszeresen véleményezi az étteremben a társaságot és a pincérhölgyet is hosszan méregeti.Általában majd elsüllyedek és lefordított fejjel sompolygok ki az étteremből....

Kérdésedre válaszolva én nem mutatkoznék velük nyilvánosan,most ha nem muszáj akkor minek járatod le magad?

Ha szép szóval nem érsz el náluk semmit,mutasd meg nekik a válaszokat,hátha akkor jobban észreveszik magukat.

2010. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt tudom mondani, hogy az ember nem válogathatja meg a szüleit. ha a szüleid ennyire alpáriak, akkor te már nem fogod őket "megnevelni". és amúgy nem, nem mutatkoznék velük. viszont az esküvőm előtt keményen megmondanám nekik, hogy legalább ott legyenek szívesek viselkedni. ha ezen megsértődnek, hát istenem...

amúgy ha szerencséd van, akkor talán társaságban képesek kultúrember módjára viselkedni. ott néha még a legbunkóbb is érzi, hogy ott ezt azért nem kéne...

2010. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Léteznek egészen olvasmányos, vékonyabb tipusu illemkönyvek. Adj egy ilyent a kezükbe. Még jobb lenne, ha barátságos körülmények között felolvasnád belőle az érintett fjezeteket. Nem jelennék meg velük egyelőre nyilvános helyen.
2010. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy még lenne sok-sok minden, de nem fárasztanálak Titeket, most csak vegyük ezt. Már próbáltam hátulról előjönni a szokásaikkal, de nem vették. Múltkorjában leültem és megmondtam kerek perec, hogy ha ide-vagy oda megyünk hanyagolják ezt a viselkedést, mert más emberek nem nézik jó szemmel-köztük én is s ezzel csak engem minősítenek...erre az volt a válaszuk, hogy én ne akarjam megmondani hogy hogyan viselkedjenek, majd azt tudják ők... és nem jöttek a párom rokonaihoz ebédre... én meg mosakodhattam az ő szülei előtt... Apám múltkor hangosan beszélt velem, már szinte kiabált, én meg szóltam neki hogy kicsit csöndesebben, mert hallom úgy is és mit csinált? Direkt még hangosabban beszélt, már a Tesco-ban mindenki minket nézett, de otthagytam...szóval, ha rászólok nyilvános helyen - miután otthon felhívtam rá a figyelmüket -direkt az ellenkezőjét teszik, mint mindig...


Amúgy meg nem, nem vagyok már tini, már felnőtt vagyok.

És igen, sajnos ilyen szülők mellett felvetődött bennem a gondolat, ráadásul anyám mindig a központban akarja érezni magát - és mivel az esküvőm nem róla szólna, félek hogy a hisztijeivel tönkretenné a napomat (szívem szakad meg, de tényleg így érzek...) A diplomaosztómon is dettó ugyanígy volt... :(((

2010. jún. 9. 17:36
 8/29 anonim ***** válasza:
94%

Elég szomorú,hogy felnőtt emberek ilyen példát mutatnak a fiataloknak.Később meg ha a fiatal ugyanígy viselkedik akkor ő a rossz ember..Én is szégyellném ha a szüleim így viselkednének..Nem is mutatkoznék velük.

Nincs undorítóbb annál ha valaki nyitott szájjal eszik(látni,hogy mit rágcsál) vagy a bacikat szemmel láthatóan a levegőbe tüsszenteni..(basszus a kezünket azért kell a szánk elé rakni,hogy ne fertőzünk meg másokat...még ha csak egy tüsszentés is..)

2010. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

17:43

Ott a pont!

És hiába mondtam télen és tavasszal ezt is apámnak, főleg a h1n1-es időszak közepén, csak röhögött...

Amikor leültem a gép elé, és nem volt bekapcsolva a monitor, tisztán kivehetők voltak a rászáradt nyálcseppek... akkor mi lehet az egeren és a bill-en?


Amikor otthon vagyok amúgy mind a kettőre rá kell szólni, hogy wc-s után menjenek már kezet mosni -mintha az olyan nagy meló lenne-...de inkább ezt itt és most abba is hagyom...maradjunk csak az eredeti feltevéseknél...

2010. jún. 9. 17:48
 10/29 anonim ***** válasza:
79%
Én befenyíteném őket, hogy ez amit csinálnak fertőzésveszélyes, épp ezért az unokát sem fogom a közelükbe engedni.
2010. jún. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!