Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell/lehet ilyenkor...

Hogy kell/lehet ilyenkor viselkedni? Nagyon nem tudok mit mondani.

Figyelt kérdés

Párom nagyszüleiről van szó,betegesek eléggé,80 körül vannak bőven,akármikor vége lehet...a nagypapát épphogy megtudták menteni most is,kiszáradás határán volt,nagymama menni se bir,műteni kellene,de gyenge hozzá,és hasonlók.Ráadásul elég messze is vannak,gyakori látogatás sem megoldható,max heti 1.

Látom páromon,hogy szinte retteg,nehogy az anyjáék rossz hirrel hivják fel,ők vannak most a nagypapával korházban.Ráadásul ha az egyik meghal,a másik se fogja sokáig birni,.

mit lehet ilyenkor mondai? A "nyugi,nem lesz baj,meggyogyul" hülyeség,öregségből nem lehet meggyógyulni...


2010. jún. 9. 18:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
próbálom lefoglalni,de nem gyerek már,hogy akármivel el lehetne vonni a figyelmét:(
2010. jún. 9. 18:26
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ez egyszer úgyis befog következni:S sajnos.

Ilyet ne mondj neki hogy minden rendben lesz,szerintem úgy még rosszabb lenne.

Legyél nagyon együtt érző,hagy érezze vagy vele vagy.Az életnek akkor is menni kell majd tovább,ha ők nem lesznek.Ilyen ez az élet:S:(

2010. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
az ilyen napoktól én is félek....de ki nem?
2010. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon nehéz dolog elvesziteni valakit, akit nagyon szeretünk. És hülyén hangzik, lehet, hogy nekik már jobb lesz ha meghalnak. Ilyenkor már csak szenvedés az élet. Próbáld ezzel vigasztalni a párod is, bár a veszteség akkor is fájdalmas. Nem nagyon tudsz mást tenni, csak hogy türelemmel viselkedsz a pároddal, és próbálod mindenben támogatni.
2010. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

szerencsére saját családból nem tudom milyen elvesziteni valakit,23 éves létemre egy közeli hozzátartozóm nem halt még meg (apai ágról nagyszülők születésem előtt meghaltak),dédimamám 96évével egészségesebb mint én,nagyszüleim szintén makkegészségesek,és "csak" 60évesek



nem mondom neki,hogy nem lesz semmi baj,meggyogyul,mert mire egyik betegség elmulik,előjön másik,meg vannak ugye amik állandóak:S

2010. jún. 9. 18:41
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Bármennyire sajnálatos dolog, az ember 80 éves kora körül nagyjábó leéli az életét. A hetven fölötti éveket már ajándékként kell értékelni.

Ezt a tényt el kell fogadni a párodnak és fel kell készülnie arra, ami bármikor bekövetkezhet.

2010. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Bocs Kérdező...

Te a pár melyik nemét képviseled?

A párod hány éves?


Üdv: MPM29F

2010. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

én vagyok a lány,22,ő 25/F

és elég sok éve együtt vagyunk

és nem a vigasztalható tipus,nagyonkönnyen magábafordul...

2010. jún. 9. 19:00
 9/16 A kérdező kommentje:
bár nemtudom miért lényeg hogy ki a fiu ki a lány,mindkét nemnek fáj elvesziteni a hozzátartozóját,ahogy a gondolat hogy elvesztheti,szintén mindkét nemnek fáj...
2010. jún. 9. 19:01
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Ez igaz, de ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a fiúk többnyire sokkal gátlásosabbak, mint a lányok. Sokkal nehezebben nyílnak meg belsőleg és sokkal nehezebben is dolgozzák fel a problémákat ellenben a lányok ebből a szempontból erősebbek, strapabíróbbak.

Mi srácok sokkal másképp látjuk gyakran ugyanazt, amit ti csajok, ez univerzálisan minden témánál így van. Ezért nem mindegy, kivel beszélek és kiről van szó.



Hogy néz ki most a helyzet?

Ha nem indiszkrét a kérdésem, mi a baja a két nagyszülőnek külön-külön?

Az orvosok mit mondanak a nagypapa állapotáról? Mennyi remény van arra, hogy még ki fog-e tudni jönni a kórházból? Vagy abszolút a halálán van?

Próbáltál már a lehetőségekről beszélni vele? Szóba került esetleg az, hogy... mi van akkor, ha a papa tényleg meghal?

Kimondta (verbálisan és egyértelműen) valamelyikőtök a beszélgetés során azt, hogy "lehet, hogy most meg fog halni?"

Szokott ill. tud-e a párod sírni? (Nem szégyen, csak azok hiszik ezt, akik legbelül bezárkóznak.) Volt már rá precedens, hogy előtted elsírta magát?



Igazad van! Ebben a témában nem lehet JÓT ill. JÓL kérdezni. Képtelenség, és én ezt nagyon jól tudom, hisz nekem is meghalt a nagyapám, igaz nem mostanában. De előtte nap remegtem, mint a kocsonya, csak ...nemistudom... éreztem egy jelet legbelül, hogyha nem hívom fel azonnal, egész életemben bánni fogom. Felhívtam. Lelket öntöttem belé. A hangja alapján már félig-meddig a másvilágon volt, némiképp félrebeszélt, de 10 perc beszélgetés után, mintha visszatért volna a Földre, és ez megnyugtatott, hogy aznap... életében talán utoljára még hallhatom a hangját egy félórán xtül, és tudom, hogy életben van.

Még 3/4 napot élt, utána elment közüllünk. Halála délelőttjén még vmennyire magánál volt, amikor a pap náluk járt, hogy feladja rá az utolsó kenetet. Utána röviddel ismét elkezdett félrebeszélni... és... ;'-(

Ha a sírjánál vagyok, ma is ugyanaz előtör belőlem könnyeimen át, uazt érzem, mint amikor meghalt... a betöltetlen űrt... a szeretethiányt. A párod is ettől retteg most, hogy mindezt elveszítheti egy általa nagyon szeretett személyben.



Tudom mit él át a párod és az ő esetében magamból indulok ki (én is bezárkózó típus voltam...) Ennek megfelelően is próbálok tapintatos lenni a kérdéseim feltevésénél, de segíteni minden esetben csak úgy lehet, ha arra is rákérdezek, ami esetleg kellemetlen/kényelmetlen. Ha legalábbis használható választ szeretnél, akkor ezt meg kell kockáztatnod...


Üdv: MPM29F

2010. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!