Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy álltok ahhoz, ha...

Ti hogy álltok ahhoz, ha rokonok jönnek látogatóba?

Figyelt kérdés

Minden 2 hónapban nagyanyámnak valamelyik rokona jön, nekem meg kell vágni a jó pofájat hozzájuk. Van, aki napokig marad, de van, aki hétvégén jön. Nem vagyok antiszociális, de én a falra tudok mászni attól, hogy a szombatomat arra pazaroljam, hogy a vendégekkel csevegek. Ma pl.olyanok vannak itt reggel óta, akik nem is rokonok, a rokonunk mostohagyereke, de semmi közünk egymáshoz, és egész estig itt fognak ülni.

Valami baj lenne velem, hogy nem szeretem a vendégeket, csak azt, ha nyugiba tudom tölteni a napjaimat?!

24L


2018. márc. 10. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nincs veled semmi baj :D en is.. Ki nem birom allni,ha egy adott vendeget odahivnak , semmi ingerenciam hozza,es nekem kell szorakoztatni:)
2018. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell sem a falra mászni, sem jópofizni.

Ha van kedved hozzá, beszélgetsz velük, de ha vissza akarsz menni a szobádba, gondolom nem mennek utánad. Viselkedni persze kell, de azt talán akkor is kéne, amikor nincs vendég otthon.

Szüleid, nagyszüleid nem fognak tőled engedélyt kérni, hogy meghívják az általuk nyilván szívesen látott rokonokat. És nem kell vér szerinti rokonság ahhoz, hogy szívesen lássanak valakit. Bőven elég az ismeretség és a közös hullámhossz, kölcsönös szimpátia.


24 éves felnőtt ember vagy! Költözz külön, ha ennyire zavar szüleid vendégszerető viselkedése. Oda majd csak az jön vendégségbe, akit te látsz szívesen.

2018. márc. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Jól
2018. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem hívják őket. Olyan rokonok, akik ők mondják, hogy akkor jönnének, ha itthon vagyunk. Ők meg nem mondják, hogy nem alkalmas.
2018. márc. 10. 12:17
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
24 évesen nem te döntöd el, kiket hívsz látogatóba? Elég szomorú. 21 évesen költöztem el otthonról, azóta se láttam vendégül semmilyen rokont a szüleimen kívül. Én se szeretem, ha itt ülnek nálam (egyébként én is nagyon ritkán járok másokhoz)
2018. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Ja, ez más. Akkor utólag a szüleiddel le lehetne ülni beszélgetni, hogy őket zavarta-e ez. Ha igen, mondd el, hogy téged is, és a helyes az lenne, ha ilyenkor nemet mondanának.

Viszont vannak olyan emberek, akik tulajdonképpen bármikor örülnek a látogatóknak. Ha szüleid ilyenek, akkor tudomásul kell venned, hogy ennyire eltérőek az igényeitek. Ez esetben az van, amit előzőleg már írtam.

2018. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem. 24 évesen miért kellene a szombatodat arra pazarolni, hogy bárkivel cseverésszél? Ha nagyanyádhoz megy valaki, akkor csevegjen ő velük. Neked ehhez semmi közöd.
2018. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha olyan rokonok, akikkel jóban vagyunk, szeretjük egymást, szeretünk beszélgetni, szeretünk közös programokat csinálni, akkor persze, örülnék, ha 2 havonta jönnének pár napra.

De ilyen "nagymama negyedik unokatesójának a sógornőjének az öccsének az unokája" szintű társaságokra én sem lennék feltétlenül vevő.

Azon kifejezetten felhúznám magam, ha napokig nálunk maradnának, de ilyen nálunk nem fordul elő.

Ha véletlenül mégis jönne valaki ilyen, hát, magasról tennék rá. Nem én hívtam, nem az én vendégeim.

Neked sem kötelező estig ott ülni és jópofizni velük. 24 éves vagy, felnőtt nő, azt csinálsz, amit akarsz. Menj be a szobádba, mondd meg, hogy pihenni szeretnél, csak beszélgessenek nyugodtan.

Vagy menj el a barátaiddal szórakozni, akármi. Azért, mert a családból 1 ember vendégeket hív magához, nem kell mindenki másnak is ott ülni egész nap.

2018. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Mirt élsz otthon?


Ha annyira zavar,költözz el, és probléma letudva.


Én sem szerettem, de 21 évesen elköltöztem, onnantól kezdve azt engedek be az albiba, akit szeretnék, és mindenki akkor jön, amikor én szeretném, nem random időpontokban.


Bár ha te 24 évesen még LÁNY-nak érzed magad...

2018. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Először is az itt jelenlévők közül senki nem jön ahhoz, hogy miért vonjon kérdőre, hogy miért lakom otthon. Nem ez volt a kérdés, innentől kezdve nem ezt kell tárgyalni. Őket is zavarja, de mivel ismerik őket nem zavarják el őket, hanem utólag puffognak, hogy minek kellett jöjjenek. A másik meg az, hogy azért járok hétvégén haza, hogy az egyetemi sztressztől mentes legyek, erre azon kapom magam, hogy az egész pereputty itt van, és még a konyhába se lehet kimenni.
2018. márc. 10. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!