Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sürgetik a rokonok a...

Miért sürgetik a rokonok a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, párom 23. Nem egész 2 éve vagyunk együtt, majd csak ősszel fogunk összeköltözni, és még nem is kérte a kezemet. Azt már megszoktam, hogy a rokonok kérdezgetik, hogy mikor lesz az esküvő, viszont párom szülei már többször is mondták, hogy majd ha összeköltözünk akkor jön az unoka (így, kijelentő módban), meg anyu is elég gyakran próbálkozik (boltban a babaruhákat mutogatja nekem, és elmondja, hogy miket venne a babának stb.).

Néha úgy csinálnak, mintha annyira el lennénk késve a gyerek témával (pl. mondják hogy én is jövőre MÁR 22 leszek). Anyós általában elég kellemetlen helyzetbe hoz vele, mások előtt mondja, hogy majd ezt meg azt csinál az unokájával, mintha már tényleg rajta lennénk a projekten. Persze mi is szeretnénk majd gyereket, de én mindenképpen esküvőt szeretnék előtte, viszont még az előtt is legalább 2-3 nagyobb célunk van a párommal, ami sokba kerül (garázs, közös autó, tetőtér kialakítása). Előre félek, hogy költözés után állandóan azzal stresszelnek majd, hogy mikor jön a gyerek.

Értem, hogy babázhatnékjuk van, de miért kell ennyire sürgetni minket? Másokkal is volt ilyen? Milyen -kissé csípős - választ tudok adni, amikor megkérdezik, hogy mikor jön a baba?


2017. aug. 19. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Kérd meg őket, hogy mutassák meg az orvosi diplomájukat. Hiszen nyilván mind nőgyógyászok, ha a méhedben akarnak turkálni.


Egyébként tojd le magasról mit mondanak, te meg a párod gondolkodtok helyesen, ne hagyd, hogy a piszkálással elérjék, hogy beleugorj olyanba, amit MÉG nem most akarsz/akartok. Sajnálom, hogy mindkét oldalon ilyen erőszakos gyökerek vesznek körül titeket...

2017. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én nyomtatnék ki nekik egy tájékoztatást az örökbefogadásról, hogyha annyira babát akarnak a családban látni itt a lehetőség, fogadjanak örökbe de ne rajtam éljék ki a vágyaikat, illetve ha mennék hozzájuk és elkezdenék a témát eljönnék, ha háromszor megtenném ezt negyedjére nem hoznák fel a témát. 😁 tudom ez röhejes meg durva de aki ennyire unoka maniás meg akaratos, annak hiába mondod szépen, csúnyán, nem érti meg úgysem.
2017. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert a fiatalokat mindig evvel b.tatják. Esküvő, gyerek, de az egyikkel biztosan.
2017. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyan emberek, akik szeretnek beledumálni abba amihez semmi közük sincs. A gyerekvállalás mindig két ember legbensőbb magánügye. Senkinek sincs joga belepofázni.
2017. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondtam, hogy nem lesz gyerekem és kész.


Persze, nyilván, lesz, de ezzel letudok mindenféle további kérdezősködést. Nyilván megy az erősködés, erre megismétlen, hogy nem szülök és slussz passz.

2017. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen adekvát válasz a következő: nem akarunk erről beszélni. Pont.


És elkezdeni másról beszélni vagy ha nem hagyják abba, akkor kimenni a szobából. Ameddig belementek, addig erről fognak beszélni.


Igen, az is belemenés, ha leálltok magyarázkodni. Konkrétan semmi közük hozzá.

2017. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok. A férjem 30, én 28 vagyok, négy éve vagyunk házasok. Ha felszedek pár kilót, vagy ha nem, akkor is minden ismerős azzal nyaggat, hogy biztos terhes vagyok, és egyébként is mikor fogok már szülni. De vannak, akik spontán is megkérdezik, hogy mikor akarok már végre gyereket. A férjem szeretne, én viszont elhivatott vagyok még a munkám iránt, korainak tartom a szülést. Ne hagyd magad befolyásolni, az őszinte, egyenes válasz a leghatékonyabb. Mikor mérges voltam, előfordult, hogy azt mondtam, soha nem szülök... Azóta ez az ismerős békén hagy. :D
2017. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megnyugtató volt hallani, hogy más ilyen válaszokat ad, én is gondoltam arra, hogy azt mondom, nem akarok gyereket, vagy nem lehet gyerekem, aztán majd meglepődnek, csak féltem, hogy túl durva lenne. :D Köszi a válaszokat.
2017. aug. 29. 10:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt, hogy te 30 évesen akarsz szülni. Akkor van 8 év nyugid. Nekünk 2 gyerekünk van. Persze, az első előtt kíváncsiskodtak, hogy mikor lesz gyerekünk. Elég nehéz szülés volt, császár lett belőle, teljesen ki voltam facsarva a végére. Még a kórházban feküdtem, intravénásan adagolták belém a fájdalomcsillapítót, amikor a férjem exe (!) kijelentette, hogy kell majd egy kistesó. Éppen jó passzban voltam, amikor mesélte a férjem, úgyhogy csak röhögtem rajta. A párbeszédem anyukámmal úton hazafelé a kórházból:

- És akkor lesz majd kistesó?

- Persze, amint felépülök teljesen, jöhet a kistesó.

- Te még EZEK UTÁN hajlandó vagy szülni?

20 hónap múlva megszületett a kistesó is. Szintén hosszú vajúdás, komplikált császár, másnap újra operáltak, majdnem elvéreztem. Akkor mondta a férjem, hogy elég volt, nem lesz több gyerek, ő ezt nem bírja ki még egyszer, és nem kockáztat, hogy elveszítsen engem. Igaza van, nekem sincs kedvem ott maradni a műtőasztalon. De csak cseszegetnek a harmadik gyerekkel. Rokonok, ismerősök, főnököm (!). Ha meg bejelentenénk egy harmadik terhességet, akkor jönne a szörnyülködés meg a para ezerrel. A lényeg: bármit is csináltok, úgyis belekötnek.

2017. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig jót írtak, csak megerősíteni tudom. Én már ellőttem a "soha nem akarok gyereket" (kamu), az "utálom a gyerekeket" (kamu), a "nem akarok beszélni róla" (full igaz, a "semmi közöd hozzá" társadalmilag elfogadott szinonímájaként alkalmaztam), ennek folyományaként - mivel nem hagytak békén - viszont jött a "nekem nem lehet gyerekem"-duma. Tapasztalatom szerint az utolsó "párbeszéd" a leghosszadalmasabb, ill. némi színészi képességet is igényel, ugyanakkor a leghatásosabb duma - azóta sem zaklat ezzel az illető. Ellenben az "utálom a gyerekeket"-kamudumát javaslom a legkevésbé; amellett, hogy a célnak megfelelt (leszálltak rólam), indokolatlan mértékű ellenszenvet váltottam ki vele, ami azóta is fennáll.
2017. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!