Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek választ valaki olyan...

Minek választ valaki olyan párt, akinek gyerekei vannak, ha nem tudja elfogadni, hogy mindig a gyerekek lesznek fontosabbak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm 50 éves férfi,külföldön dolgozik.

Az előző házasságából van két már 20-on éves gyereke.


Elég jól keres,olyan havi 700-800 ezer körül.

A mostani feleséget viszont zavarja,hogy a férfi támogatja a felnőtt gyerekeit minden hónapban egy nagyobb összeggel.

Úgy,hogy ő pedig nem sokkal keres többet,mint az itthoni minimálbér.


2018. márc. 15. 16:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, azt írtad, hogy mindkét gyerekét nagyobb összeggel támogatja havonta. Egy 700-800 ezer forintos fizetésnél a 100-100 ezer forint nem jelentős. Azt hittem, legalább átlag 200-200 ezerrel támogatja őket, és akkor tényleg a létminimum marad, hiszen kint akkor is élnie kell valamiből, eszik, rezsit, albit fizet, gondolom néha hazautazik. De mondom, nem tudom, hogy mire költ a fater és hogyan gazdálkodik, mert ez attól is függ.


BUT! A házasságban a fizetés közös vagyonnak minősül, szóval a nő jogosan kérheti számon az embert, hiszen közösen kellene belőle gazdálkodni, és megbeszélni a kiadásokat, mint egy normális házasságban, függetlenül attól, hogy kinek mennyi a bevétele.

2018. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Kinek mi a nagy.Nem a fizetéshez viszonyítottam,hanem úgy általánosságban.


Szerintem sokunknak 100 ezer Ft csak úgy elég nagy összeg.

Van,aki egy hónapot dolgozik ennyiért.

Erre írtam.

Nem a fizetése felét adja oda nyilván.


A feleségnek is bőven jut mindenre,amire csak kinyitja a száját.

Fodrász,sminkes,pedikűr,manikűr.

Nyaralni is szoktak menni.

Háztartásba nagy bevásárlás rendszeresen.

2018. márc. 16. 18:02
 23/25 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva elvből úgy vagyok vele, hogy huszonéves gyereknek, hacsak nem egyetemista még, akkor nem jár havi 100 000 Ft a szüleitől a munkája mellé pluszba. Ez az a fajta elkényeztetés, ami már káros szerintem, mellesleg az ő önbecsülésének is megárthat hosszú távon. Elvből nem adnék a saját gyerekemnek, mindamellett, hogy mindig jöhetne hozzám, meg persze ha rendkívüli helyzet állna elő, akkor adnék pénzt is.

Szerintem ez nem az a kategória, mint amikor az új pár azon van kiakadva, hogy miért vannak ott sokat az apa gyerekei, meg különbséget akar tetetni a közösek és az előző házasságból valók közt. Ez utóbbiak azok, amiket az én gyomrom nem vesz be. Az tény, hogy gyerekes párral együtt jár a gyereke is, az új párnak ezt el kell fogadnia, vagy ki kell lépnie a kapcsolatból.

2018. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, azért egy párkapcsolatban, egy házasságban meg főleg a havi nagy bevásárlás meg a közös nyaralás az ne legyen már kiváltság. Ez nagyon messze áll azoktól, amik szerinted kiváltságok és blödségek, amik megkap, ha kinyitja a száját.

Sőt, a fodrász és kozmetikus is tök normális, persze nem heti szinten, de havonta-kéthavonta fodrász, kozmetikus és körmös belefér. Tudod miért? Mert az valamiért a csóróknak is belefér. Szóval ez sem az a kategória, hogy "az asszony mindent megkap, amit kiejt a száján."

Ezek normális elvárások egy házasságban. Valszeg az ő 100ezres fizuja is megy a közösbe és abból is kaját vesznek, rezsit fizetnek, vagy épp abból fizetik a repjegy egy részét görögbe.

És az is valószínű, hogy ha apuka lerobban, akkor anyuka fogja eltartani és gyógyszerezni a havi 100ezréből, mivel az ilyen esetekben a gyerekek valahogy elfelejtik, hogy a szülők mennyit támogatták őket.

2018. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én pl. Elválnék egy ilyen férfitól, és nem a pénz miatt...
2019. febr. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!