Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Türelmetlenség vagy a Gőg...

A Türelmetlenség vagy a Gőg rosszabb egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

sajnos mindkettő jellemző rám, és már nagyon megvan a belső indíttatásom, hogy megváltozzak.


mégis melyik kellemetlenebb bármelyik kapcsolatra nézve?

(szülők, szerelem, gyerekek, testvérek...)


2010. jún. 11. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a GŐG. A türelmetlenségben max. az van, hogy néha a nagy hévben (mármint hevületben) rossz döntéseket hoz az ember, viszont a gőggel megbánthatsz másokat!
2010. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gőg
2010. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyikkel sem leányálom együtt élni,de a gőg valóban bántóbb.És ha türelmetlenségedben kezdesz gőgösen viselkedni.....és hogy kezdenéd a változást?

Nekem egy időben kimondhatatlanul sokat segített egyetlen mondat,mikor haragra lobbantam:

-"MIT TENNE MOST A SZERETET"?-nagyon jó!

És ez,ami most is itt van mellettem cetlin:

-"EHELYETT BÉKÉT IS ÉREZHETNÉK!"

Kívánom,hogy sikerrel járj!

2010. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
már azzal kezdem, hogy mielőtt mondanék valamit, megvizsgálom gőgös indulatú-e, mielőtt egyáltalán ki tudnám mondani, és átformálom olyan hangnemre, hogy ezzel ne bántsak meg senkit, se harmadik személyt.
2010. jún. 11. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok, biztos sikerülni fog, ha ilyen tudatos vagy. És az is nagyszerű amit írtak neked, hogy mit tenne most a szeretet.

Érdemes godnolkodni, hogy mi az a gőg. Miből származik. Van úgy, hogy a család elkényeztet gyerekkorban, és azért gőgös vlaki.Viszont az is lehet, hogy egyszerűen tanult viselkedési forma, utánzása valamelyik szülőnek, nagyszülőnek, stb. Persze nem azt jelenti, hogy hibáztatni kell őket, inkább csak azt, hogy ha megértjük az okot, könnyebb leküzdeni.

A türelmetlenség két dologból fakadhat:

Az idő hiánya. Rohanni kell, stb. Vagy: nem ezt akarom csinálni, de ezt kell, ezért gyorsan összehajigálom, de az eszem már másutt jár... alig várom, hogy azt tehessem, amit igazán szeretnék...

A szeretet hiánya. Nem akarok vele lenni, mást akarok, mással, sttb. A szeretetnek bennünk kell lenni. Ha nincs, kell rajta töprengeni, és megszerezni a szeretet képességét.

Kérlek, tanulmányozd át a Veszekedés Elleni Pirulákat is, mert sok helyzetet megérthetsz, és párbeszéd példákat is tanulhatsz belőle. [link]

Innen javaslom még a Hibakereső gyerekneveléshez, meg az Eostar Kamala dalszövegeket a szeretet témakörben.

[link]

2010. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!