Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenbe beleszól, megmagyaráz...

Mindenbe beleszól, megmagyaráz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akivel szoktam találkozni egyéb társaságokban és amikor ő ott van, akkor állandóan lekezel, kioktat. Ő idősebb nálad kb. 20 évvel és bármiről beszélünk ezeket hangoztatja: "hát igen, a mai fiatalok már nem szeretnek dolgozni", "Katonaság kéne, ott legalább tanulnának egy kis rendet". Egy gyárban dolgozik operátorként, ami nem baj, de úgy beszél mindenről, mint ha mindenből legalább 5 végzettsége lenne. Ha bármiben más a véleményem egyből kioktat. Ha szóbajön a nyaralás és mondom hogy külföldre megyek, akkor "minek mész külföldre? Annyiból már itthon is elmész és ugyanaz van itt is, ha nem jobb. Ismerd meg a hazádat először." meg hogy a nyaralás hülyeség, elég a strandra kimenni néha egy-egy napot aztán kész. A múltkor borral kínált, de mnodtam hogy nem kérek köszönöm. Aztán elkezdte erőltetni, de mnodtam hogy tényleg nem kérek, főleg ilyen bort nem. Akkor meg " Micsoda? Ez minőségi bor, nem látod hogy üveges?" Az igazhogy üveges mondom de az még nem azt jelenti hogy minőségi is. Akkor meg " nehogy már azt gondold hogy pancsolt löttyöket majd üvegbe fognak tölteni" és akkor elkezdte magyarázni hogy minden nap meg knée inni egy pohár vörösbort meg ilyesmi... Tényleg nem értem. Miért ilyen? Hogyan tudnám leállítani? Nem lehet senkivel normálisan beszélni semmiről, mert mindenbe beleszól és kioktat, mnit egy óvodást. Amikor politikáról beszéltünk elmondtam a véleményemet valakinek, akkor belevágott "NEM! -és akkor elkezdte mnodani a saját hülyeségeit-" Egyébknét nem ez az első ilyen, szinten mindenre ezzel a NEM-el vagy a "hát nem igazán..."-al reagál és akkro elkezdi mondani a saját szövegét.

2018. ápr. 1. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Kerüld ahogy csak tudod, amikor okoskodik ignoráld.

Vén hülye, méghogy szebb itthon, meg elég a strand, meg ami üveges az minőségi.

Beszűkült tapló, benned áldozatra talált a hülyeségeihez.

2018. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
vén bugris
2018. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nálam ez valahogy így nézne ki:


"hát igen, a mai fiatalok már nem szeretnek dolgozni"


Hát igen, úgy tűnik, a ti generációtok ilyen fiatalokat tudott felnevelni. Szerinted mi lehet az oka?


Tényleg, a te gyerekeiddel mi a helyzet ezen a téren?


"minek mész külföldre?"


Mert szeretek utazni.


"A nyaralás hülyeség, elég a strandra kimenni néha egy-egy napot aztán kész."


Értem. Te mindig a strandon nyaralsz, vagy jártál már máshol is?


Ha borral kínál, és nem akarok inni:


Max. kétszer mondom udvariasan, hogy nem kérek, köszönöm.

(Magyarázkodásba nem megyek bele, ha mégis kitölti, otthagyom.)

2018. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Hát, az ilyen emberrel sokat nem tudsz kezdeni. Amennyire lehet kerülni kell, ha a szavadba vag, szó nélkül hagyd ott, ha meg borral kínal es nem érti meg elsőre, hogy nem kérsz, szintén. Aztán, ha netán feltűnik neki a dolog és rákérdez, akkor magyarázd el neki, hogy miért nem vagy kíváncsi rá.
2018. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen embereknél az lehet a nyerő, ha kerek-perec a tudtára adod, hogy nem bírod a pofáját. Akkor talán leesik neki.

A társaság többi tagja -gondolom- normális emberekből áll és elfogadják azt, hogy nem lehet mindenki mindenkivel jóban.

2018. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!