Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenbe beleszól a nevelőanyá...

Mindenbe beleszól a nevelőanyám, nagyon idegesít mit tehetek? 16/l

Figyelt kérdés

Apaék 8 éve vannak együtt 6 éve költöztek össze a nevelőanyám lakásába úgy hogy apa kifizette a volt férje részét így közös a lakás.

2 hónapja költöztem oda mert anya nagyon megváltozott a párja miatt aki iszik és már anya is egyre többet.

A nevelő anyámnak van egy fia aki már egyedül él és egy 14 éves lánya aki velünk.

Olyanokba szól bele hogy egyek az iskolába pedig utalom az ottani ebédet.

Hogyan vagom a zömlét, kiflit kb kinevet.

Hogy miért nem veszek sapkát meg sálat.

Miert nem megyek el hétvégén a barátaimmal.

Az ő lánya már most bulizik meg kocsmába jár nem részeg de iszik.

A azobám elrendezésébe is beleszól hogy igy meg úgy jobban nézne ki.

Hogy miert kötöm mindig össze a hajam.

Meg gyorsan zsírosodik a hajam és baba hibtóporral szórom be ami nem látszik mert nagyon világos szőke vagyok. Erre hogy miert nem mosom meg. Igy kb minden másnap moshatnám.

Miert nem festem picit magam a pattanasikra egy pici korektor meg szempilla festek meg azt mondja elvisz kozmetikushoz hogy kilegyen szedve a szemoldokom meg festve.

A 14 éves lanya bb krémet hasznal szolizik heti 1-2x ő meg kozmetikus körmös fodrász.

Ő is álandóan megy vagy fodrászhoz vagy körmöshöz.

Azt is meg szolja hogy nagyob fiúsan öltözök hordhatnék szűk pólót nem fiu polókat meg farmert vagy cica nacit.


2018. febr. 25. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez nagyon idegesítő lehet
2018. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha meg magasról tenne rád az lenne a baj.. az a baj ,hogy semmit nem tudsz értékelni .. nekem ezek amiket leírtál inkább annak tűnnek ,hogy probálkozik jó„anyuka” de méginkább barátnő lenni mintsem első számú ellenség és mégis így állsz hozzá .. csodálom a kitartását!
2018. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ezek még a jóindulat határain belül vannak. Vagy fogadd meg a tanácsait vagy mondd meg neki szépen hogy köszi de én így megvagyok. Örülj neki hogy nem cseszeget állandóan hogy minek laksz velük. Próbálj meg kijönni vele.
2018. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
14 évesen szolizik ,gáz ,de Anyja is egy k.. Mit várunk.. Ne öltözz ribinek,mert ők azok,a cica naci undorito,prostis..
2018. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Ugy tunik itt normális ha egy 14 áves szolizik. Érdekes. Mondjuk itthon a nők munkahelyre iskolába is ugy mennek mintha utcára mennének dolgozni sajnos.
2018. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Tudom hogy zavaró lehet, de hidd el: csak próbál bevonni mindenbe, vigyázni rád. Az tök jó hogy elvinne kozmetikushoz, meg érdekli hogy egyél- bár nem értem minek van befizetve az iskolában a kaja ha nem szereted, ez pénzkidobás .


Szerintem adj neki egy esélyt-próbáld ne idegenként kezelni. Mond el neki hogy aranyos amiért segítene az öltözködésben, de te tök jól érzed magad a fiús cuccokban. Szólj neki hogy szívesen ennél az iskolában, de pocsék a menza kaja, kár kiadni a pénzt rá. Hátha szép lassan elkezd figyelni arra hogy neked hogyan jó - cserébe te is figyelj rá, hátha nem mond butaságokat.


Te most bekerültél egy új családba, próbálj picit alkalmazkodni, ha már apukád párja igyekszik családtagként kezelni téged.

2018. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Amíg csak ilyenekkel cs.sztet tedd össze a két kezedet.


A mostohaanyám nevezett élősködőnek (mert 18 évesen egyetemre merészeltem menni), mihasznának, szerencsétlen idiótának.

Ha kitakarítottam, az volt a baja (másnap "minden tiszta mocsok"-mondattal kigányolt ismét), ha vasaltam, akkor minek?

Főzni állandóan ott állt mögöttem, dirigált, majd tíz perc után közölte, hogy takarodjak a konyhából, nézni is rossz, amit csinálok - nem gáz, hogy anya halála után én főztem apa-rám...

De ezen kívül mindenbe belekötött, de volt, hogy anyát is szidta apának, vagy apát nekem...

2018. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy idegesítő, mert úgy tűnik, te alapvetően más vagy, mint ők. Ennek ellenére nem akar ő szerintem rosszat, csak meg kell neki magyarázni, hogy te így érzed jól magad, nem hiányzik a szoli, meg a mindenféle kozmetikai szerek, stb.
2018. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az a bajod, hogy foglalkozik veled? Értem.
2018. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Mert azt látja,hogy ő a bölcs, tapasztalt felnőtt, te meg a gyerek , akinek meg kell mondani, hogy mi hogyan jobb; akit irányítani kell; mert te még gyerek vagy,és nem tudod, mert nincs annyi élettapasztalatod. Hát de azt már csak el tudod dönteni, hogy hogy hordd a hajad! Ő így érzi, hogy a gyerekeket, a fiatalokat irányítani kell, mert maguktól nem tudják, hogy a jó; meg mi a jó nekik. És ezért ő megmondja neked, kérés nélkül is, mert ilyen jószívű. Ezt ő így látja, a nevelőanyád. De egyébként nem jól látja, de ez van; amíg náluk laksz, meg kell szoknod ezt; vagy pedig amúgy van még egy módszer; ami az, hogy figyelmen kívül hagyod a kötekedéseiket, nem figyelsz föl rájuk nem feltétlenül veszed őket komolyan, fittyet se hánysz rájuk; és akkor majd egyszer csak azt veszed észre, hogy maguktól abbahagyták. És ez tényleg működik, az én családomban működött. Ha nem veszed magadra, nem húzod föl magad rajta, akkor elmúlik. Mert úgy van a létezésben, hogy nem adsz nekik energiát erre, figyelemenergiát, és így előbb-utóbb magától, észrevétlenül meg is szűnik létezni, mert értelmét veszti, hogy ez történjen újra és újra. Tehát nem figyelsz rájuk --> olyan, mintha megszűnne/ tehát gyakorlatilag nincs, mert nem tulajdonítasz neki jelentőséget --> valóban meg is szűnik --> te ezt realizálod, észreveszed.

Pl mikor viszket egy szúnyogcsípés , csak addig viszket, amig a figyelmed fordítod rá, de amint nem figyelsz oda, nem teszel bele energiát, elmúlik. Egyébként van, hogy többen kimentek az udvarra a családdal, s egyszercsak valaki megjegyzi, hogy hideg van. Akkor el kezdesz arra figyelni, és észreveszed, hogy tényleg hideg van, de amíg nem figyeltél oda, nem zavart, olyan lett volna, mintha az a hideg nem is lett volna. Csak akkor vetted észre és tudatosult, amikor valaki felhívta rá a figyelmed. Addig nem érzékelted. Plusz, amikor hidegebb/hűvösebb az idő, és még kint szeretnél egy darabig lenni levegőzni, akkor ne nézd meg a hőmérőt; mert akkor már látni is fogod fizikailag, hogy hideg van, mégha a lehelletedet nem is látod. Meg amikor grafikus-órán a tanárod berak egy iszonyat rossz zenét, de már hozzászoktál ehhez az alapzajhoz, már nem is figyelsz oda, mert kikapcsoltad rá vonatkozóan, erre a zenére vonatkozóan a figyelmedet; és olyan , mintha csönd lenne, mert mindenki szépen dolgozik, még akár el is kezdesz magadban dúdolni valami szép számot; és akkor egyik osztálytársad megszólal, hogy "Tirátok milyen hatással van ez a zene?" -mivel neki se tetszik; akkor te is elkezdesz rá figyelni; és akkor már tényleg el kezded figyelni, és megállapítod, hogy ez tényleg rossz; tehát amikor fölhívják rá a figyelmed mások, akkor kezd el újra csak létezni. De addig mintha meg lett volna szűnve, sőt, nem is megszűnt, eleve mintha be se kapcsolták volna. Szóval ne figyelj oda, valaki úgy szokta mondani, elfordulsz a kupac büdi akármitől, veszel tehát egy 180 fokos fordulatot, és ott pedig nyílik egy rózsa. Szóval ne foglalkozz vele , ne tartsd ott az energiád, nehagyd, hogy ez vigye el, ne hagyd, hogy ezen stresszelj, mikor boldog is lehetsz helyette!

2018. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!