Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket anyagilag támogattak...

Titeket anyagilag támogattak a szülők, az életben való elindulásban? Mennyire várható el ez egy szülőtől, hogy elindítson?

Figyelt kérdés
Nem magamról írok, hanem van egy ismerősöm, aki nagyon lenézi azokat a szülőket, akik nem tudnak a gyereküknek házat stb. venni.
2010. jún. 11. 19:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

35 éves vagyok és tavaly kellett szembenéznem azzal, hogy Anyám akit nagyon szeretek és nagyon jó kapcsolatom van vele, szemesült a ténnyel, hogy nem segített nekem igazából azonkívül, hogy hátsón rugdosott olykor - amivel azt érte el, hogy sok éve másik kontinensre költöztem.

Soha egy kanyi vasat nem adott a muszájon kívül és amikor elvégeztem a sulit azt mondta, ha nem dolgozom, nem is eszem...Most végig nézte a több éves több millió forintnak megfelelő bevándorlási agóniámat és rájött, nagyon önző. Én ezt nem így látom, valószínű mert megszoktam, hogy inkább én adok...ez azok után tűnt fel neki mellesleg, hogy mindent a lába elé raktam mikor meglátogatott. Apám 11 éve meghalt a felesége mindent elvett tólem, még azt a 2 üveg bort is, amit Apu akkorra tartogatott ha férjhez megyek és kisunokája születik...

Mégis úgy érzem mindíg nagyon szeretve voltam. Tudom, hogy a szüleim szerettek a tévedéseik ellenére és a Nagyszüleim is imádtak.

Nekem senki nem vett kocsit, házat vagy lakást, bútorokat...azok az ismerőseim azonban akik mind ilyesmiben részesültek állandóan nyavalyognak, hogy hányni tudnék tőlük. Szerencsétlen jómódjukban.

2010. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes emberek vannak.. először is, az én szüleim örülnek, hogy a hónap végén még van mit enni, enm hogy még nekem spóroljanak is. De amiben csak tudnak segítenek!!!

És az, aki pedig kiteszi a gyerekét, emrt 18 éves lett..hát azt jól seggberúgnám. Aki egy kicsit is körbenéz, látja, hogy 18 évesen hiába törvény szerint nagykorú, semmit sm tud a világról És a többség ugye 18 évesen még nem is kezdett dolgozni. Miből élne? Pl az én fizetésem se lenne elég egy albérletre és hogy még meg is éljek...és már közeledek a 30-hoz.

2010. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy mondanám, hogy nézőpont kérdése.

A szüleim elváltak, ezért anyukámnak nincs sok (öcsémet még el kell tartani), és apukám alkoholista, szóval lóvé ott sincs.

DE! Párommal elkezdtünk felújítani egy ingatlant (ami az ő nevén van). Anyukám ott segít, hogy mindig olyasmit vesz nekem, amikre szükségem lesz a háztartásban. Apukám az építőiparban dolgozik, és elég ügyes keze van (míg a "nedűtől" el nem kezd kacsingatni), ő a dolgok fizikai részében segít (betonozás, nyílászárók cseréje stb.).

Így, ha kicsit kifordítva is, de mindketten segítenek a maguk módján anyagilag: anya azzal, hogy vásárol dolgokat (ergo ezeket nekem már nem kell megvennem, tehát megspóroltam az árukat), apa meg abban, hogy nagyon sok munkafolyamathoz, amit mi nem értünk/tudunk megcsinálni, nem kell szakembert hívni, aminek az ára szintén a zsebünkben marad.

2010. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

Első:


azért mert neked nem adatott meg, nem értéktelen az sem, akinek az anyja nem alkoholista stb. Ne irigységből beszélj.

2010. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem elvárható. Ha az anyagi források lehetővé teszik. Én ismerek olyat, aki 50 évesen is anyján élősködik, vele tartatja el mind az 5 gyerekét, na ez túlzás, de a másik véglet a bérleti díj szedés, hánynom kellene az ilyenektől. A pofámról sülne le a bőr, ha nem segíteném a gyerekemet, hanem elvenném amit magának keresett. Attól, hogy felnőtt még a gyerekem és elég szar a világ, ha azt lessük ki mit ad és kap. Undorító. Ahol tudnám támogatnám.
2010. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%
Minket egyáltalán nem tudtak támogatni a párommal anyagilag. Viszont szerintem ez nem is elvárható. Én mindenesetre nagyon szeretném segíteni majd anyagilag is a gyerekeket, hogy nekik majd könnyebb legyen az indulás.
2010. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21%

Nem, minket nem tudtak és mégis tudtunk lakást venni és gyereket vállalni, pedig friss diplomások voltunk.

Persze lakás hitel nélkül nem úsztuk meg a dolgot, de hát ez az ára.


Nem rég örököltünk valamennyit, abból lett kocsi (10 éves), de előtte nem kaptunk csak úgy pénzt mert a szülőknek se volt.

Ilyen ez a világ, aki meg automatikusan elvárja ezt szülői segítséget az egy elkényeztettet hülye.


Érdekes mód az öreg Zwack, aki milliárdos simán elküldte csemetét melózni, hogy keressék meg a magukét és Bill Gates is azt hiszem heti 10 dollár zsebpénzt ad a gerköcöknek. :)

2010. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%
Hát mi könnyebbik utat választottuk és az lett a nehezebb. Anyósomékhoz költöztünk a tetőtérbe, ami nem volt lakott soha, mindent mi csináltunk meg rajta. Rezsi felét fizettük minden hónapban, azon kívül sok mindent mi csináltunk (fűnyírás, udvarrendezés stb), sok mindent adtuk hálából azért, mert lakhatást biztosítottak. Nagyon jól kijöttünk egymással. Mígnem egy évvel ezelőtt jött a feketeleves: a villanyt 6 hónapig, a szemétszállítási díjat 2 évig, a vízdíjat 15 hónapig nem fizette. Volt egy csomó hitele is. Választásunk nem nagyon volt (2 hitel végrehajtáson), így ki kellet fizetnünk mindent vagy albérlet az újszülött gyerekkel. Nem volt ennyi pénzünk, úgyhogy lakáshitelt vettünk fel arra a házra, amiben lakunk. Ergo megvettük a házukat. Most már így élünk, nem annyira szeretetben és nem tudom eldönteni sem, hogy akkor most ők segítettek-e vagy sem. Mert mozdulni innen nem lehet. Persze a rezsi felét most ők adják....
2010. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
27%

Annyira nem értem az ilyen válaszokat. Mindenki jómódban szeretne élni, vagy legalábbis nem szeretne a számlák befizetésén görcsölni, nem igaz? Akkor páran miért nézitek le azokat, akik képesek erre és hozzá tudnak járulni a gyerekük jövöjéhez?

Nekem Anyu lakást vett és hálás vagyok neki. Értékelem a pénzt, mert láttam, mennyit dolgozik. Mikor 16-17 éves voltam, elég szépen költöttem a zsebpénzemet. Most 22 évesen elköltöztem, és megtudtam, mennyibe kerül egy lakás fenntartása, leesett az állam. És azonnal spórolni kezdtem. És tudom, mit ér a pénz. NEM csak az tudja értékelni a pénzt, akinek inkompetensek a szülei.

2010. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

"...miért nézitek le azokat, akik képesek erre és hozzá tudnak járulni a gyerekük jövöjéhez?..."


Ácsi az alap felállás ez volt:

"..van egy ismerősöm, aki nagyon lenézi azokat a szülőket, akik nem tudnak a gyereküknek házat stb. venni..."



"...Nekem Anyu lakást vett és hálás vagyok neki. Értékelem a pénzt, mert láttam, mennyit dolgozik. ... Most 22 évesen elköltöztem, és megtudtam, mennyibe kerül egy lakás fenntartása, leesett az állam. És azonnal spórolni kezdtem. És tudom, mit ér a pénz. NEM csak az tudja értékelni a pénzt, akinek inkompetensek a szülei..."


Már pedig most mégis a te példáddal oda jutottunk hogy ha valakinek automatikusan alátesznek mindent akkor nem tudja megbecsülni a pénzt és Te is akkor kezdted el megbecsülni amikor a saját erőből kellet boldogulnod, mert az hogy látni valakit dolgozni az egy dolog, na de hónapról hónapra egyedül boldogulni az már más.

2010. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!