Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi köze van a volt feleségemne...

Mi köze van a volt feleségemnek ahhoz hogy melyik országban dolgozom?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekünk és rendszeresen fizetem a gyerektartást. Miért érdekli a volt feleségemet hogy hol és mennyit keresek?

A szüleimet és a barátaimat zaklatja már. A nyakukra jár. Nem fogok több gyerektartást fizetni(igy is többet fizetek, mint amennyit meghatároztak). Mit tehetek? Hogy állíthatom le? Ki tudja valahogy deríteni hol élek?

Segítsetek, köszönöm.

28/F



2018. ápr. 11. 00:39
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Az igazság az hogy épp a gyerek miatt váltunk el. Mert én nem akartam megtartani ő pedig igen. Közöltem vele hogy akkor választania kell, a gyerek vagy én. Amikor megismerkedtünk akkor azon a véleményen voltunk mindketten hogy nem akarunk gyereket, ezért mindig védekeztünk. De aztán feleségem terhes lett és utána megváltozott. Pedig addig a jelét sem adta annak hogy boldogtalan lenne vagy hogy valami (egy gyerek) hiànyzik az életéből. A lányunk 2éves, amikor ritkán hazajárok meglátogatom, de valami miatt nem alakult ki bennem hogy kötödjek a gyerekemhez. Tudom hogy nem vagyok jó "apa", anyagilag támogatni fogom de érzelmileg nem tudok többet nyújtani sajnos.


A szüleimen kívül csak két barátom tudja hogy hol dolgozom kint. De bennük 100%ig megbízom.

2018. ápr. 11. 14:45
 22/34 anonim ***** válasza:
36%

21: Gondolom, amikor megismerkedtetek, akkor még fiatalabbak voltatok és akkor sokan nem akarnak gyereket.

De ez idővel változhat. Úgy látszik, a feleségednél eljött ez az idő.

Szegény gyerek, ő semmiről sem tehet, de biztosan érzi, hogy mennyire nem szereted, mennyire feleslegesnek tartod.

És ezért az egyébként jó házasságodat is felrúgtad?

Csak mert annak idején mást beszéltetek meg? Az emberek változnak, változnak a vágyaik is.

Nekem nagyon fura, hogy meg sem próbáltad. És inkább ahhoz ragaszkodsz, hogy de x éve ezt beszéltük meg.

Már nem is sajnállak :D Itt inkább a másik oldalt kell sajnálni.

2018. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy a nőbecsapott, és kiszámítottan lett terhes, miközben tudta, hogy te nem akarsz gyereket. De lehet, hogy nem, csak csődött mondott a használt fogalzásgátlási módotok.

Ha a feleséged örökbe adja a gyereket (illetve mivel házasok voltatok, közös döntésnek kellett volna erről születnie), boldogan éltél volna vele tovább?

2018. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
53%

22-es, nagyon nem értek veled egyet. Nekem az ismerőseim közt van olyan pár, akik régóta együtt vannak, és kijelentették egymásnak, hogy nem szeretnének gyereket.


Képzeld el, hogy megbeszéled a pároddal, hogy egyikőtök sem szeretne gyereket, erre egy nap a párod bejelenti, hogy terhes, és mindenképp megtartja. Hát itt azért nekem is leszakadna az arcom. Ez egyszerűen nem korrekt.


Persze ettől még nem szép, hogy ennyire elhatárolódik,de a kiakadást és a válást megértem. Ez nem olyan, hogy ő rózsaszín te meg kék szobát akarsz, és titokba rózsaszínre festette. Ez egy emberi élet, amit megbeszéltek, hogy nem szeretnének, erre a felesége választás nélkül közölte, hogy hát de mégis.

2018. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
75%

24-essel értek egyet, hiába van lepontozva.


Ha két ember abban állapodik meg, hogy nem akarnak gyereket, akkor joggal számít mindegyik fél arra, hogy másik eszerint jár el. Ha a másik (itt a nő) meggondolja magát, nem az lenne ám a módja, hogy "véletlenül" teherbe esik és a másik ellenkezése ellenére megtartja, de nem ám! Hanem az, hogy (még amikor javában védekeznek) elmondja a másiknak, hogy ő gyereket szeretne, meggondolta magát. És akkor lehet, hogy néhány hetes őrlődés után békességben szétválnak útjaik, és a nő kereshet magának egy olyan férfit, aki szintén szeretne gyereket. Az is lehet, hogy a férfi megváltoztatja a véleményét és utána egyetértésben hagyják abba a védekezést. De suttyomban abbahagyni, majd utána kész tények elé állítani a férfit, ez tipikus női aljasság! Én gyerekszerető férfi vagyok, de ilyenkor én is azt tanácsolnám a férfinak, hogy szakítson! Nem azért, mert a gyerek mellett megváltozik az élete, hanem mert a párja becsapta! Miért maradna meg mellette, hogyan számíthatna rá jóban-rosszban, hogyan bízhatna ezután benne, ha ilyen alapvető kérdésben átverte??!!


A gyerek nem tehet semmiről. Nos, valóban nem. Az anyja tehet arról, hogy úgy vállalta, hogy tudta, párja nem akar gyereket, tehát jó eséllyel erre rámegy a kapcsolata, vagyis a gyereket apja nélkül fogja felnevelni. Viszont semmi nem tiltja neki, hogy párt keressen gyerekestül. Olyat, aki apaként fogja szeretni a gyerekét. És akkor az apai szeretetet, ill. az apai mintát sem kell a gyereknek nélkülöznie.

Az más kérdés, hogy ennyi erővel akkor előbb kereshetett volna apának való párt és utána tőle vállalhatott volna gyereket. Mindenkinek jobb lett volna így. Normális ember számára ez is lett volna a helyes sorrend.

2018. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
67%
Nö létemre 100%-ig egyetértek Goldmund73-mal.
2018. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó!!!


Nagyon el vagy tévedve, a láthatás NEM kötelesség, hanem csak jog az apa részéröl, azaz semmiféle kártérítésre nem kötelezhetö, ha nem veszi igénybe a láthátás lehetöségét!


Emellett nagyon nincs igazad vabban sem, hogy ha valakik összeházasodnak, akkor KÖTELEZÖ a gyerek! Ök ketten MEGEGYEZTEK abban, hogy nem akarnak gyereket, és ha ezt a megállpodást a feleség megszegi, akkor az nagyon nincs rendben.

2018. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
29%
és 28 te tudod, hogy lett a gyerek? mert nagy a szája itt a gyakorin mindenkinek - de elfelejtik, hogy nincs 100%-os megoldás a fogantatás elkerülésére - kivéve a meddővé tételt. Azzal meg valami oknál fogva a "sohasem akarok kölköt" párt képviselői sohasem élnek.
2018. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
#1: "A gyerekedet talán érdekli, hogy hol van apa és ezért, nem?" Nem túl valószínű, ha apa keresete is ennyire foglalkoztatja...
2018. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
21%

Én meg tudom érteni azokat a nőket, akik suttyomban teherbe esnek. Mert igen sok férfi nem akar gyereket. Míg a nők közel 100%-a akar. Ha a férfi hozzájárulására várnának a nők, akkor sokan lemaradnának a gyerekvállalásról.

Persze az igaz, hogy ha egy nő olyan szerencsétlenül jár, hogy nem talál olyan fickót, aki szeretne családot alapítani, és emiatt kénytelen titokban teherbe esni, akkor vállalnia kell, hogy egyedül neveli fel a gyereket, valószínűleg anyagi nehézségekkel.

2018. jún. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!