Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan felejtsem el őket?

Hogyan felejtsem el őket?

Figyelt kérdés

3-4 éves lehettem amikor a szüleim meghaltak. Nem volt senki aki magához fogadott volna ezért árvaházba kerültem. Kb 7 éves koromba fogadtak örökbe. Minden nap eszembe jutnak az igazi szüleim és szomorú is vagyok miattuk. Gyakran látom az utcán is meg majdnem mindenhol hogy a gyerekek hogy beszélnek a szüleikkel és ez nekem nagyon rosszul esik...bármit megadnék, hogy élhessenek és együtt legyünk. Szeretem azokat akikkel most lakom de nem tudom őket a családomnak nevezni :S. Az is nekem esik rosszul amikor az osztálytársaim elkezdenek beszélni a szüleikről, hogy "apám olyan egy b*zi mert nem csinálta meg ezt"utálom anyámat mert nem enged ide meg oda" stb. Ilyenkor azért elgondolkozhatnának azon hogy miért nem...

Az a baj, hogy vannak emlékeim róluk. Emlékszem rá h miket csináltunk együtt és ilyenkor rosszabb. És az a legnagyobb baj h nem tudom visszacsinálni a dolgokat de mégis mindig a múltamon gondolkozok. El szeretném őket felejteni. Hogyan?

13/f


2010. jún. 12. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ne felejtsd el őket. De fogadd el, hogy már nincsenek. Viszont szerencséd van, emlékszel rájuk, vannak szép emlékeid amikre gondolhatsz.
2010. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én nem szeretnék emlékezni rájuk. Főleg ha reggel vagy délelőtt rájuk gondolok akkor elrontják az egész napomat. Valami nagyon jónak kell történni ahhoz, hogy jobb kedvem legyen.
2010. jún. 12. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól sejtem, balesetben haltak meg a szüleid. :( Lehet, hogy közhelynek hangzik, de Te - talán éppen ezért - biztos kiváló szülő leszel.
2010. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem elfelejteni kell őket,hanem beletörődni a megváltoztathatatlanba.vagy elfogadni.a nevelőszüleiddel nem tudsz rola beszélni?esetleg psyhológussal?
2010. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sajnállak,részvétem.

Szerintem a szüleidhez fűződő emlékeket soha nem tudod elfelejteni,hiszen szereted és szeretted is a szüleidet.Hidd el,hogy addig él az ember,amíg az emléke él!

Nem azaz ember él,akinek az életműködései rendben vannak,hanem az,akit szeretnek,akit tisztelnek,akire emlékeznek..az életműködések ezeknél az embereknél másodlagos dolgok.

2010. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szia. nem kell elfelejtened oket, sot, nnak kell orulj hogy vannak emlekeid rola, hogy emlekszel a jo dolgokra amiket egyutt csinaltatok. elobb utobb mindegyikunk elveszt valakit, akarki is legyen az, rokon vagy barat. mindig is emlekzni fogunk rajuk igy vagy ugy.

szerencsesnek mondhatod megad, mert van egy csalad aki nevel teged foglakozik veled, nem mindenkinek adatik ez meg, esetleg beszelhetnel errol veluk is, sokszor jot tesz a beszelgetes. Sajnos a mai vilagban csak akkor jovunk ra, hogy milyen jo volt valaki/valami ha mar nincs, de ott vannak az emlekeidben, es ha eljon az ideje, talan elengeded oket, de ha nem akkor azt kell elfogadnod, hogy ha eszedbe jutak akkor jo kedved legyen, hogy milyen jo szuleid voltak, es hogy mindig mindenhol veled lesznek/vannak. fel a fejjel es kis optimizmus.

2010. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj felejteni, később megbánnád. Önmagában az is meglepő hogy emlékszel rájuk, ilyen pici korból kevesen emlékeznek tisztán, és általában azok olyan esetben mikor valami tragédia történt, vagy nagyon emlékezetes dolog...

Az emlékük él amíg te örzöd, őrizd szeretettel és tud, ők azt akarnák hogy te boldog legyél, és teljes életet élj a családdal, akiknek te mostmár a fiuk vagy.

Ne légy szomorú ha rájuk gondolsz, a szeretetük végig kísér majd utadon :)

Valószínűleg egy idő után máshogy fogod látni. velem ugyan negyedekkora tragédia sem történt, csak elhagyott édesapám pici koromban, de éppen mikor a te korodban voltam számomra is borzalmas volt belegondolni. Azóta letisztult, és mindent máshogy látok. Remélem nálad is így lesz.

részvétem, és minden jót a továbbiakban

2010. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem fogod. És hidd el ebben a korban te is csúnyákat mondanál a szüleidről néha. Próbálj meg örülni annak akik veled vannak és szeretnek, még csak 5 éve vagy velük, ez nem sok, de lehet hogy egyszer majd őket is a családoddnak tartod.
2010. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nagyon nehéz lehet. mindig így volt? mindig ennyit gondoltál rájuk? vagy most valami miatt erősebb a hiányuk? szerintem nagyon jó, hogy vannak emlékeid. abból a pár sorból amit itt írtál is látszik, hogy milyen jó ember vagy.

Ha szenvedsz és nem érzed jól magad, szerintem érdemes lenne elmenned pszichodrámára/serdülődráma vagy pszichológushoz, hogy segítsen feldolgozni szüleid halálát. gondolom kevés emberrel tudsz erről igazán őszintén beszélgetni. nem tudom merre laksz, de mindenhol van nevelési tanácsadó. 13 éves vagy, úgyhogy nem is kellenek hozzá a nevelőszüleid, egyszerűen csak besétálsz és kérsz egy időpontot.

2010. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!