Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljam meg a szavakat?...

Hogy tanuljam meg a szavakat? Illetve hogy ne felejtsem el őket?

Figyelt kérdés

9.-ben rengeteg szót írtunk a szótárfüzetbe, mára már csak nagyon alap szókincsem maradt meg.

Szóval arra gondoltam, hogy minden nap megtanulnék x szót.

Na de hogy ne felejtsem el őket idővel? Mire a füzet végére érek, kezdhetem elölről :)


És még 1 kérdés: szerintetek hányat tanuljak meg 1 nap?


2011. szept. 8. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Készíts szókártyákat. Egyik oldalon legyen a magyar szó, esetleg a szó meghatározása angolul, másikon az angol, és legalább egy példamondat.

Ami szót kapásból tudsz, jelöld meg és tedd félre. A többit tanuld meg. Másnap nézd át az összeset, jelöld amit tudsz, tanuld meg, amit nem. Amelyik kártyán összegyűlt 5 jel, azt vedd ki a csomagból, és tegyél be helyette újakat. Néhány hetente vedd elő a jól megtanult szavak csomagját is, és ha elfelejtetted valamelyiket, tedd vissza a tanulós csomaghoz.

A szókártyákat vidd magaddal, és ha bárhol van egy kis időd, vedd elő.

Egyébként meg nézz filmeket, olvass regényt (a Harry Potterek jók erre a célra), beszélgess a barátaiddal angolul.

2011. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek ebben a régies, magolós módszerben. (50 éves vagyok, de még tanulgatok nyelveket, meg tudok is egyet-kettőt.) Szóval a nyelv maga az élet. Én azt csinálnám, hogy olvasnék a neten minél több olyan kisebb terjedelmű írást, ami érdekel. Ha nem ismerek fel egy szót, akkor vagy kikövetkeztetem, vagy megnézem a szótárban. És akkor nem sokat erőlködök azzal, hogy memorizáljam. Aztán ha máshol, más szövegben előjön még kétszer-háromszor, akkor már biztosan meg is jegyzem, a nélkül, hogy kínlódnék, erőlködnék. Közben meg az olvasás érdekel, szórakoztat. Jó, így nem pont azokat a szavakat tanulod meg, amiket éppen szeretnél, de mégis ez a leghatékonyabb és legkényelmesebb módszer.


Gondolj arra, hogy egy kisgyerek sem használ szótárt, nem memorizál semmit, nem erőlködik, mégis sokkal hatékonyabb mint te vagy. Őt próbáld lekoppintani. Illetve a kisgyerekkori önmagadat!

2011. szept. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!