Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik külön éltek a szüleitektő...

Akik külön éltek a szüleitektől, nálatok hogy szokott lenni? Mindig ti keresitek a szülőket, nagyszülőket, vagy ők is szoktak hívni?

Figyelt kérdés
Apukám és nagymamám sosem hívnak engem, ha én nem érdeklődöm felőlük, akkor hetek telhetnek el anélkül, hogy beszélnénk és mindig ez van. Minden találkozásnál azt mondják, majd ők hívnak, de aztán amíg én nem hívom őket, mintha eszükbe sem jutnék. Apa is azt mondta legutóbb, hogy majd ő fog keresni. Egyszer hívtam azóta, de vissza sem hívott. Szülinapom is volt, egyikőjük sem köszöntött fel.És közben nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy nem beszéltünk már megint egy ideje.
2018. ápr. 20. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a szüleimet ugyanolyan arányban keresem, mint ők engem. Napi-2 napi szinten beszélünk, hol én indítom, hol a szüleim. Bár ők külföldön élnek, így 4 havonta találkozunk egyszer.

Páromat a szülei keresik inkább, ő a szüleit nem.

21N 23F

2018. ápr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szülö vagyok felnött gyerekekkel, de ök hívnak mindet. Ennek az az oka, hogy nekünk nincs sok programunk, amikor zavaró egy hívás, nekik meg a munkájukból adódóan igen sokszor nincs lehetöségük fogadni egy hívást. Ezért az alakult ki, hogy ök jelentkeznek, ha nekem van valami oka, hogy beszélni akarok vleük, akkor egy sms-t írok és amikor nekik megfelel, hívnak.
2018. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi messengeren szoktunk írni meg telefonálni minden nap,2naponta.Változó de kb fele-fele hogy én keresem anyukámat vagy fordítva.(Apukám már nem él)

Nagymamám idősek otthonában él,Heti 1x igyekszem felhívni, de legrosszabb esetben is olyan 2 hetente,de akkor nem csak 2 percre. (Őt látogatom is havi 1-2 alkalommal)

2018. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én minden hétvégén hívom nagyszüleimet telefonon min 1 órára (szülők nalam nem igazán vannak jelen), férjem heti kétszer hívja a szüleit 10-20perc mondandótól függően.Mi ingyen hívjuk őket,így alakult ki.

Ők csak akkor hívnak ha valami sürgős mondandó van, ha nincs akkor pár nap múlva ugyis beszélünk.

2018. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Aki szülinapon se képes két percre felemelni a kagylota gyerekére,az nem szülő,és nem kár érte ha nincs kapcsolat. Sajnos ismerek olyat ahol apuka még a dátummal sincs tisztában,ez van, ez a magyar valóság sajnos.
2018. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Régebben kiegyenlített volt, amióta idősebb apám, már inkább én hívom - általában naponta: részben, hogy nincs-e gond, részben, hogy ne érezze magát olyan egyedül.
2018. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi megbeszéltük hogy mindig én keresem őket mert nagyon változó a beosztásom és sokszor 2 nappal előre sem tudom mikor érek rá.


Persze ha valami fontos van akkor megszoktak csörgetni és ha tudom visszahívom őket, vagy jelzem hogy kb hány órakor hívjanak.

De mivel sűrűbben is járok haza mert a munkahelyem bővített és az új épület abban a városban van ahol a szüleim élnek, ráadásul 5 percre tőlük, és mivel majdnem napi szinten oda kell mennem dolgozni mert azok a munkák amiket én csinálok oda kerültek át 90% ban és sokszor engem küldenek oda helyettesíteni vagy betanítani embereket rá, és akkor ha már arra vagyok mindig benézek.

2018. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy mi megyünk haza a családhoz, mindkettőnkéhez. Engem apám ritkán keres és ha haza megyünk sincs mindig otthon. Anyával most telefonáltam 4 és fél órát. Vele többször beszélek. Tesómmal mostanában nem olyan sűrűn.


Sajnálom, hogy nem keresnek. Én amikor nehezteltem apára emiatt, mondtam is neki: ha én nem hívlak... De azóta sem hív többször. De betudom èn ezt annak, hogy férfi és eddig is kevesebb volt a témánk mint mondjuk a többiekkel. De azért hivhatna! De már megszoktam. Már én is ritkábban hívom. De hazajárunk elég sűrűn, havi 2szer, úgyhogy...


De hozzánk mondhatom azt, hogy senki nem jön! Ezért ki is akadtam már, hogy nekem kell 100 fele szakadni.

2018. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!