Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok, ha a párotok...

Ti mit szólnátok, ha a párotok rátok szabná a pénzt? A nő két gyerekek van otthon, a férj vállalkozó. A férj szerint a nő túl sokat költ ezért napi pár ezer forint őt ad neki bevásárlásra.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 12:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező, itt most fontos lenne azt is tudni, hogy amíg a feleséged is dolgozott, addig is így hetente vásárolta-e a ruhákat. Ha igen, akkor nyilván láttad ezt, miért pont most lepődtél meg? Valakinek otthon kell maradnia a gyerekekkel, ez többnyire ránk nőkre marad, ezáltal elég kiszolgáltatott helyzetbe kerülünk. Úgymond „önhibánkon kívül” nem dolgozunk, nincs saját keresetünk, mert a gyerkőcökkel kell foglalkozni, viszont ilyenkor a nők sokszor megkapják a férfitól, hogy ez az én pénzem, az én keresetem, mi az, hogy te ugyanúgy költöd, mintha a tiéd lenne? Amikor gyereket vállaltatok valószínűleg megbeszéltétek, hogy ő marad otthon és te dolgozol, ha ez neked nem tetszett miért nem mondtad? Most dolgozhatna ő, te lehetnél otthon a gyerekekkel és akkor az ő pénze lenne, arra költhetné, amire jónak látná és akkor most meg te kapnád meg, hogy mi az, hogy rajta élősködsz és költöd az ő pénzét olyan dolgokra, amikre már egyébként előtte is költötted, de ő fölöslegesnek tartja.


Akkor jogos ez a te részedről, ha ez egy új hóbort, hogy hetente vásárolgat ruhákat, és amikor a saját pénzéből kellett volna megoldania, akkor meg nem tette, most viszont a te pénzedet nem sajnálja rá. Ha ez történik, akkor jogos, hogy szeretnéd valahogy beosztani a pénzt, még ha sértődés is lesz belőle. Amúgy meg szerintem is túlzás hetente ruhát vásárolni, pedig én is nő vagyok, viszont azt is tudom, hogy aki olyan anyagi körülmények között él, annak akár természetes is lehet.


A kozmetikus meg szerintem teljesen rendben van, az alapvetően nem baj, ha törődik magával, tetszeni szeretne neked. Ha meg nem így tenne, akkor most lehet azt a kérdést írtad volna ki, hogy „Miért hagyta el magát a feleségem 2 gyerek után? Nem szőrtelenít, mackónadrágban van egész nap, a haja meg egy szénakazal, régen pedig milyen csinos volt…”

2018. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
9%
Pénzéhes kva mind aki ezért elválna. Nem azért dolgozik a férj, hogy a nő elszórja, az ilyen idiótáknak soha nem lesz semmijuk, ah nem kis pénz egyből költ. Hamar röptetném az ilyen költögetős asszonyt
2018. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
74%
A hozzálááls miatt válnánk el,persze ti heréskedhetek adott esetben nő meg dolgozza ki a belét,cselédkedjen,adja a teljes fizetését,legyen jo nő,jo ágybetét. Persze.. Ezért vannak az ilyen pasik nő nélkül és szidják a nőket.. Össze se állok ilyen tipussal,egy elég hamar kiderül,és röptetem én is ezt a tipust. Szerencsére jol keresek,eltudom tartani a gyerekem is férfi alamizsnája nélkül is,jobban is keresek mint némelyik luzer exem,akik ezt se birták már lenyelni..
2018. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Alexa890610 ***** válasza:
74%

#20-21 osztom a véleményeteket.


(Egy gyesen lévő 28 éves anyuka.)

2018. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
28%
Egyszerű, nő menjen vissza dolgozni, onnantól külön kassza, rezsi, egyéb számlák, gyerekek költsége felesben, a többit mindenki arra költi amire akarja. Persze betegség meg minden szüne esetén is felváltva maradjanak otthon, házimunkát is fele-fele arányban végezzék, de nekem nőként lesülne a bőr a képemről ha a férjemnek kellene eltartania.
2018. ápr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
74%
Kozmetikus, smink havonta oke. Ruha se kell minden honapban, a gyereknek viszont valoszinuleg igen. Adj neki havi 100 ezret, plusz a gyerekek koltsegei.
2018. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
38%

Minek kell naponta bevasarolni?

A ferjnek csak van hetvegente 2-3 szabad oraja hogy elmenjenek kozosen bevasarolni a kovetkezo hetre.

Ha meg valami aprosag kell akkor a feleseg megveszi hetkozben. Egy liter tejen vagy egy doboz muzlin nem kell osszeveszni.

En is kiszabnam a penzt ha a felesegem nagyon koltekezos lenne, de szerencsere nem az :)

2018. ápr. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
89%

Én rettenetesen rosszul bánok a pénzzel, és míg otthon voltam a lányommal, ez csak fokozódott.


Azóta elváltam (nem pénzügyek miatt :) ), az új párommal idén tervezünk összeköltözni. Már előre mondtam neki, hogy azért szeretnék közös bankszámlát, hogy az én fizetésemet is ő ossza be. Mivel tudjuk mindketten, hogy csapnivaló pénzügyminiszter vagyok.


Szóval az infó amit leírtál, önmagában kevés. Ahhoz, hogy egyértelműen kijelentsem, hogy úristen, ott hagynám, ahhoz többet kéne tudnom.

Persze van olyan végletes eset, mikor úgy kell könyörögni egy csomag betétért vagy pelenkáért... de itt tán nem ilyenről van szó.


35/N

2018. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nehéz elképzelnem a szitut, mert bár nő vagyok, számomra felnőttként ismeretlen az az élethelyzet, amikor az egyik félnek szabályoznia kell a másikat, még akkor is, ha jogosnak tűnik.


Azt, hogy valaki nem tud bánni a pénzzel, otthonról hozza. Valószínűleg a szülei sem tudták, vagy nem tanították meg neki, ez nem az ő hibája. Az viszont már igen, ha nem hajlandó tenni ellen! Egy felnőtt, gondolkodni képes ember belátja, ha gyengesége van, és próbál rajta változtatni, kérve a párja segítségét.


Gondolom megvolt a beszélgetés, hogy ez így nem jó, és ennek ellenére is szórja a pénzt - A fenti soraim után azt mondom, ez így nem elfogadható. Mit mondott, ha felhoztad a költekezést? Próbálta magát visszafogni? Ő kevésnek tartja az összeget?


Én azért azt a kérdést is feltenném magamnak, hogy a feleségem nem depressziós-e, nem nyomasztja a folytonos otthonülés, nem kompenzál-e valamit a sok vásárlással? Mert ha igen, akkor az ellen kell tenni, nem a pénzt szabályozni.


Az, hogy "zsebpénzt" kapjak a férjemtől, számomra elképzelhetetlen, de ennek a hátterét jobban kéne ismernünk.

2018. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!