Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illik visszakérni...

Szerintetek illik visszakérni a pénzt? Ti visszakérnétek?

Figyelt kérdés

Már régóta gyűjtögetem a pénzemet, és nagyon sok idő alatt sikerült összegyűjtenem 90.000FT-ot. Nekem ez már jó kis összeg, mivel még gyerek vagyok.

Na és a sztori:

Anyukám kb. 3 hónapja kölcsön kért, vagyis nem is kért, hanem kivett 60.000FT-ot a dugipénzemből.

Számlát kellett befizetnie, de nem volt nála készpénz és nem akart most kivenni pénzt ahhoz. Jólvan, kb. 2 hétig folyamatosan mondta, hogy majd visszaadja én meg mondtam neki (nem akartam bunkó lenni) hogy jólvan még ráér, nekem most úgysincs mire költenem és most nem akarok semmit venni.

Mára már elfelejtődött a dolog, próbálom kis célzássokkal rávezetni, hogy még "tartozik" nekem 60.000Ft-tal, de úgy látszik nem veszi észre.

Egyébként meg szerintem az átlagál jobban élünk, csak jól jönne egy új számítógép (már 10 éves) és szinte csak netezésre jó.

Multkor is már problémák voltak a géppel, eltűnt buli előtt a gépről a D-meghajtó, és ezen volt az összes zene. Mire megszervizelték elkezdődött a buli és még mellé 10ezret kellett fizetni. Ja és ez az egyetlen gép van a házban.

Ja és a szüleim pénze nem volt benne ebben a 90.000FT-ban, húsvétkor szedtem össze és nagymamám szokott adni néha.


Ti visszakérnétek ezt a pénzt?? (Tehát mint mondtam az átlagnál jobban élünk, nem azért kérte "kölcsön" mert szegények lennénk. Ruhát az igaz ők veszik nekem, bár azt is csak ritkán kérek, de a mobilt is összegyűjtött pénzemből "szoktam" venni, de azt is 3 évente és minél olcsóbbat.)


2010. jún. 13. 13:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem anyukádnak anyagi nehézségei támadtak,és nem akarta Neked elmondani.Persze ettől még nyugodtan kérd vissza a pénzt,állj elé,és mondd el Neki,konkrétan mire kéne a pénz.Ha esetleg megint várakozásra int,kérdezd meg Tőle,esetleg nincs-e valami gond,probléma,maiért nem tudja megadni?Beszéljétek meg mindenképpen.
2010. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
9%
Kamatostól!
2010. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%

Persze hogy vissza kérném.

Én is szoktam kérni a gyerekektől,igaz jóval kissebb összegeket.Egy ezrest, vagy hogy vegyenek meg valamit, pl bérlet, meg ilyenek.De amikor haza jönnek rögtön az az első hogy vissza adom.Vagy anómikor van apróm.

2010. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%
vagy ne kérd vissza a pénzt,hanem vetesd meg a szüleiddel.
2010. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
98%

Kérd vissza, és addig kérd, míg meg nem kapod. A saját kis pénzedet gyűjtögetted, neked dicsőség, hogy ekkora összeget sikerült félretenned. Jogosan kéred vissza, mert az a tiéd. Más lenne a helyzet, ha szegények lennétek, és kajára kért volna, de akkor is a kölcsön az kölcsön. Csak az utóbbi esetben nem lenne szép türelmetlenkedni. De a te helyzeted más. Az én lányaim is takarékoskodnak a zsebpénzükkel, meg a nagyitól szüli/névnapra kapott pénzükkel. De az az övék. Volt, hogy én is kértem kölcsön tőlük, max. 500-1.000 Ft-ot, hogy egy kenyérért ne nagy pénzzel fizessek, de első dolgom volt visszaadni.

Egy kétgyerekes anyuka.

2010. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
97%
én is viszakérném, igaz már nem vagyok gyerek :) de ha te sporoltad és kölcsön kelett. akkor tuti kérném.
2010. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy kérd vissza, én nagyon feledékeny vagyok, biztos anyud is egyszerűen elfelejtette.
2010. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
79%
Anyádtól már eleve az is bunkóság volt, hogy nem kölcsönkért hanemcsak fogta és kivette! Ugy látom ez még nem szurt szemet itt a többi válaszadóknak! Ez felér a gyereke meglopásával, és még oly pofátlan, hogy egy ekkora nagy összeget alig akar visszaadni! Hát ha a fene fenét enne én akkoris kikövetelném, mivel ez rengeteg pénz és ezt én nem tudnám csak ugy elengedni neki! Lehet arra vár, hogy elfeledkezz a péznről, kérjed csak nyugodtan ha kell minden nap állj oda elé és mondjad mondjad! Nekem is van félregyüjtve az ösztöndijamból 50.000 Ft de anyám sose nyulna hozzá, főleg kérdezés nélkül pedig mi szegények vagyunk!
2010. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm a válaszokat :)

Azt nem hinném, hogy volt vmi anyagi gondja, mert amúgy meg kicsit már fölöslegesen is költik néha a pénzt (bár az övék), és most mondok egy példát:

Mostanában minden évben vettünk egy LCD TV-t minden szobába, ahol aludni szoktunk, mert ugye a régi az biztos nem jó. Én kaptam utoljára, persze örültem is neki, de én mondtam nekik hogy nekem nem kell új úgyse nézem sokat a szobámban a TV-t, szinte feleselegesnek tartottam. De attól még vettek nekem, így már van 4 LCD a házban, kihasználatlanul. De egy normális gép nincs a házban, miközben apám a 70ezres mobiljárol csak telefonál (nem sajnálom tőle).

Szerintem biztos, csak elfelejtette.

2010. jún. 13. 13:58
 20/30 anonim ***** válasza:
83%

Tőlem is csak úgy elszokta venni anyu. Van egy hely, ahova mindig rakom a dugipénzt és mivel mi anyagilag nem állunk a legjobban, sőt nekem sajnos több pénzem van, mint anyumnak, ezért szokott elvenni tőlem, de ő magában jegyzi, hogy mennyit vett el és visszaszokta adni, igaz csak 1-2 év után néha, mivel nincs miből visszaadja, de akkor mindig egy kicsivel többet kapok vissza, mint amit adtam.

Szerintem csak hozd fel neki a témát.

18/L

2010. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!