Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illik visszakérni...

Szerintetek illik visszakérni a pénzt? Ti visszakérnétek?

Figyelt kérdés

Már régóta gyűjtögetem a pénzemet, és nagyon sok idő alatt sikerült összegyűjtenem 90.000FT-ot. Nekem ez már jó kis összeg, mivel még gyerek vagyok.

Na és a sztori:

Anyukám kb. 3 hónapja kölcsön kért, vagyis nem is kért, hanem kivett 60.000FT-ot a dugipénzemből.

Számlát kellett befizetnie, de nem volt nála készpénz és nem akart most kivenni pénzt ahhoz. Jólvan, kb. 2 hétig folyamatosan mondta, hogy majd visszaadja én meg mondtam neki (nem akartam bunkó lenni) hogy jólvan még ráér, nekem most úgysincs mire költenem és most nem akarok semmit venni.

Mára már elfelejtődött a dolog, próbálom kis célzássokkal rávezetni, hogy még "tartozik" nekem 60.000Ft-tal, de úgy látszik nem veszi észre.

Egyébként meg szerintem az átlagál jobban élünk, csak jól jönne egy új számítógép (már 10 éves) és szinte csak netezésre jó.

Multkor is már problémák voltak a géppel, eltűnt buli előtt a gépről a D-meghajtó, és ezen volt az összes zene. Mire megszervizelték elkezdődött a buli és még mellé 10ezret kellett fizetni. Ja és ez az egyetlen gép van a házban.

Ja és a szüleim pénze nem volt benne ebben a 90.000FT-ban, húsvétkor szedtem össze és nagymamám szokott adni néha.


Ti visszakérnétek ezt a pénzt?? (Tehát mint mondtam az átlagnál jobban élünk, nem azért kérte "kölcsön" mert szegények lennénk. Ruhát az igaz ők veszik nekem, bár azt is csak ritkán kérek, de a mobilt is összegyűjtött pénzemből "szoktam" venni, de azt is 3 évente és minél olcsóbbat.)


2010. jún. 13. 13:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
95%
Kérd vissza!!!
2010. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
Lóvét vissza + Azonnali hitelfelvétel felár + Késedelmi kamat!!!
2010. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
15:02: Csak nehogy 3 ev alatt "csepegtesse" vissza. :P
2010. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém vagy 400.000 ezerrel lóg... Örököltem nagymamámtól fél millát és azonnal lecsapott rá, amint meglett. Úgy volt, hogy kifizeti a tarzozásokat, vesz egy új konvektort, mert a régi már elég rossz (ez volt 4 éve, most is ez a helyzet), és ebből semmi nem lett! Drága barátnőjére költött mindent, meg piára... (hozzátenném, hogy albérletben lakunk, iszonyú szűkösen és nem egyszer pár óra leforgása alatt elitta a pénzét, nekem kellett adni és vissza se kaptam soha) Én vissza kérném, vagyok olyan pofátlan.

20/L

2010. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Simán kérd vissza, nekem is lóg anyám pénzzel de nem nagyon akarja visszaadni, szinte minden nap említem neki.

Majd legközeleb egy forintot se kap.

2010. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Igen, visszakernem, mert nem is a szuleid penze. Nem azert adtak mas rokonok, hogy a szuleid koltsek el valamire, aminek hozzad semmi koze. Gyerek vagy es ok epp rossz peldat mutatnak neked, mert nem tartjak meg, amit igertek...
2010. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
15:18, hogyan lehet apád annyira zűllött és felelőtlen?
2010. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%
régen sokszor vette el anya a pénzemet, mondjuk mi nem álltunk túl jól. soha nem láttam a ballagási pénzeimet, se a szalagavatósat aminek véletlenül találtam meg a papírját a fiókban, még célzott a fizumra is amikor elkezdtem dolgozni, hogy ő mindig odaadta a fizetését az anyjának, azt gondolta hogy én is odaadom majd. zsarolt érzelmileg, és ezt egy gyereknek nem tudod elmagyarázni. én mindig úgy adtam neki hogy tudom soha nem fogom viszont látni. ne haragudj hogy ezt leírtam de ez most kikívánkozott belőlem. ha lesz gyerekem SOHA nem fogom elvenni a pénzét, mert sajnos ez a sérülés most jön ki belőlem 25 évesen. szóval a kérdésedre válaszolva kérd vissza mert az a tied, én ilyenkor mindig azt hallottam hogy benne van a kajában buszbérletben, stb.
2010. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

15:18-as vagyok. Nem tudom. Mindig is ilyen volt, amióta az eszem tudom ivott, költekezett. Anyám, amikor még élt, dugdosta előle a pénzt. Hála verni nem vert, de azért ez se jó dolog. Ő még olyan felfogásban nevelkedett gondolom én, hogy "majd megoldjuk", mert mindig ezt hallom vissza.

Azóta titkolom, hogy van pénzem, és nem tartom otthon. (bankban van)

Én tuti más leszek, akármit is mond nekem.

2010. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
majd ha évek óta kéregeted utólérsz engem
2010. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!