Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagykorú fiatalok! Ti jártok...

Nagykorú fiatalok! Ti jártok még nyaralni a családotokkal?

Figyelt kérdés
Én inkább dolgoznék idén egész nyáron, de tartok tőle, hogy otthon sérelmeznék a döntésem. 20/L

2018. máj. 11. 14:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
32 éves vagyok, apummal és anyummal is megyek minden évben
2018. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

19-20 eves koromig voltunk egyutt nyaralni, utana en mar nem, de anyumek nem is eroltettek. Ha imadsz dolgozni dolgzz, de ha mompromisszumot akarsz szervezd ugy, hogy a hetveget veluk toltod ott ahol nyaralnak, de utana jossz vissza dolgozni. Igy nem lesz sertodes, a munkat megertik a felnottek.

Masik ha konkretan azert dolgoznal egesz nyaron, mert valamire gyujtesz, akkor mondd el nekik, igy lehet vegul kifizetk a nyaralasod. Vagy beleadnak a gyujtesedbe. Ha viszont csak azert nem akarsz menni, mert mar "nagy vagy", akkor vallald fol es mondd ezt.

2018. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Már elég rég nem lakunk otthon, de tavaly anyósomékkal mentünk. Idén szintén velük fogunk, de most végre az én szüleim is jönnek (tavaly is úgy volt, de sajnos közbejött valami). Szerencsére kölcsönösen jó a kapcsolata mindenkinek mindenkivel a két családon belül is, és a két családnak egymással is. A szüleim és a párom szülei országos cimborák lettek már azután, hogy először találkoztak anno. :)


28/N

2018. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem jó a kapcsolatom a szűk családommal, csak akkor megyek ha rokonokkal együtt megyünk.


Egy hét pihenést azért megérdemelsz!

2018. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

20 éves korom óta nem... hálisten! Épp elég volt a mostohaanyámmal az a 4, amit végig kellett szenvedni.


16-20 éves koromig egy hétig összezárva lenni olyannal, aki az év többi napján nyíltan kimutatja, hogy legjobb lenne, ha jó messzire élnél, utál és féltékeny rád... remek program volt. :D


De már a mostohaanyámmal sem beszélek 6 éve, mióta végre elköltöztem "otthonról".

2018. máj. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem mérvadó mások élete.

Ha el tudják mondani, miért szeretnél dolgozni és te el tudod mondani, miért akarnak ők veled nyaralni, és ezt úgy, hogy mindkét fél visszaigazolja, hogy a másik érti, amit én szeretnék, akkor onnantól meg fog oldódni a gondoltok 20 perc alatt! Amikor valóban képesek vagytok meghallani a másik mondani valóját, képesek lesztek megérteni a másikat és képesek lesztek megoldást találni a jelenlegi kihívásaitokra.

2018. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg én mindig rettegésben töltöttem minden egyes utat, amit a szüleimmel kellett végig szenvedni "nyaralás" néven. Gyakran hónapokig gyógyuló sérülésekkel tértem haza, amit szüleim okaztak az utakon.


Akkor az én példám miért lenne hasznos, ha a te szüleid nem bántalmaznak nyaralás alatt?


Masik oldal :

Aki mindent megtenne a szüleiért, és nem tudnak egymás nélkül élni, 37 évesen is együtt nyaralnak, de nem a te szituációdban vannak, azok példája miért lenne hasznos a mostani döntésben?


Inkább beszéljétek meg. Állítsatok fel lehetőségeket. Használjátok probléma megoldó módszereket (rca, Ishikawa, brain storming, vagy akár egyszerű megértése a másiknak) és beszéljétek át!

2018. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 14. 22:56
 19/19 anonim ***** válasza:
75%
Én a nagynénimmel voltam tavaly szeptemberbe Spanyolországban egyépként 32vagyok és egy tiz éve nem visz apukám nyaralni magával kb.
2020. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!