Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek a fiammal, ha...

Mihez kezdjek a fiammal, ha se tanulni, se dolgozni nem akar és csak itthon henyél egész nap minden nap?

Figyelt kérdés
2018. máj. 15. 09:51
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

#50

Mondd, hogy ezt nem gondoltad komolyan... Kb leírtad az öcsémet, most az utcán van jóformán a nagy művész, és anyámat zsarolja érzelmileg, hogy adjon neki pénzt, meg vegyen fel neki hitelt...

Ki ne találd, hogy tartsa évekig a szülő a se tanulni, se dolgozni nem akaró, link, alkoholista, drogos, netán agresszív felnőtt gyerekét, és kínlódjon érte/vele, mert ő szabadszellemű művészlélek...

2018. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvastam végig a válaszokat.


Az ilyen esetek nagy részében nem lustaság áll a háttérben, hanem mentális probléma. Depresszió, szorongás, szociális fóbia, esetleg függőség (alkohol, videojáték stb.). Egy csomóan úgy vannak vele, hogy értelmetlen és kilátástalan dolog azért életben lenni, hogy dolgozzunk és azért dolgozni, hogy életben maradjunk. És igazából ez teljesen érthető a mai világban. Pszichológus esetleg segíthet.

2019. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

13:30 Ebben is van valami, viszont nálunk például egyértelműen csak elkényeztették a testvéremet. Mert bulizni, drága ételeket enni-hozatni anyámmal, ahhoz van esze, olyankor érdekes módon nincsen maga alatt. Csak amikor pénzt kell kunyerálni és hatni az emberre.

Van depressziós ismerősöm, de pl testvérem egyáltalán nem az.


Inkább már én meg a szüleim szorongunk az egész helyzet miatt, és sokszor rajtam csattan az ostor mi szívunk miatta.

De hát ha nem tesznek vele semmi radikálisat, akkor én nem tudok mit tenni.

2019. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim válasza:

Azóta változott valami?

Amúgy ha van más rokon/barátok, akkor utcára se kerülne, csak kényelmetlenebb lenne neki, hogy nem a megszokott otthonában él, hanem szívességet tesznek neki azzal, hogy befogadják. Emiatt előbb-utóbb biztos keresne munkát.

2022. júl. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!