Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám el fog minket hagyni...

Az anyám el fog minket hagyni az apám meg utál és nem is az ő gyereke vagyok mi lesz velem ezek után? Mit tehetnék? 18/L

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek.

24

23

18(én)

14

A két báttyámmal nem beszélek nem számíthatok rájuk. Nem is itt laknak. A hugom ennek az embernek a gyereke meg a két báttyam is de én nem.

Az anyám itt fog minket hagyni. Egyszerűen csak lelép....nem értem minek szült meg minket.

Az "apám' egy alkoholista, világ életében elitta a pénzt még régen a pelenkának az árát is elitta. Borzalmas, szörnyű életünk volt mindig is. Sajnos azt kell mondjam, egyik sem normális.

Itt hagy minket az anyám és egytalan nem erdeklo hogy mi lesz a ket gyerekevel ....főleg hogy engem tiszta szívéből utál az apám és nem is az ő gyereke vagyok.

Mikor ő vesz enni abbol én nem is ehetek.....

Én nem tudom mi lesz.

Sajnos az iskolát otthsgytam még kilencedikbe az itthoniak miatt végzettségem sincs.

Egy kis faluban lakunk, itt nincs munka nem tudok dolgozni a város 1 órára van de oda se tudok bejutni.

Ha tényleg elmegy az anyám fogok nézni valami gyermekotthon telefonszámot és fel fogom hívni megmondom hogy itt hagyott minket az anyám az apám egy alkoholista a hugomnak jobb élete lenne egy gyermekotthonban mint itt....engem már gondolom nem visznek el én már 18 vagyok.

Mit tegyek??????

Ilyen nőnek meg férfinek minek gyerek??????

Olyan ideges vagyok hogy nem kapok levegőt.

Rokonok sincsenek itt vagy jó ismerősök vagy barátok SENKI nincs aki segíteni tudna


2018. máj. 16. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Irány Svájc, Bécs és a Fóti út.
2018. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Oké. 18 vagy, elmehetsz dolgozni is.


Amúgy én nem magam miatt aggódnék, hanem a húgom miatt, aki 14.

2018. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

És az hogy lehet, hogy anyád félrekúrt, de téged is elhagyna? Mivan?


Ez az egész nettó hülyeség.

2018. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Először is sajnálom, hogy ilyen gyökér, semmirekellő szüleid vannak.


Másrészt igen, a húgodnak valószínűleg segítene a gyermekotthon. Nem olyan borzalmas hely az, bár nyilván messze nem olyan jó, mint egy család. De az nektek sajnos úgysincs.


Harmadrészt, hogy mit tudnál kezdeni. Nos, először is elmúltál 18, tehát szerencsére önálló felnőtt vagy, tudsz munkát vállalni. Végzettség nélkül is van munka, persze nem a legjobbak. Azt javaslom, először is regisztrálj a megyek munkaügyi hivatalban. Előbb-utóbb találnak neked valamit, ha mást nem, utcaseprést, de azért is jár pénz, és amíg nincs semmi, addig is kapsz némi segélyt. A városba stoppal is bejutsz, ha nagyon nagy a gáz. Valaki csak megy arra. Kérdezd meg a polgármestert, tud-e segíteni, azért van, hogy segítsen. Neki biztos kell néha szolgálati ügyben a megyeszékhelyre mennie, csak el tud vinni.


Azt javaslom, ha megvan a meló, végezz el egy bármixer vagy műkörmös tanfolyamot. Mind a kettő 100-120 ezer forint körül van. Igen, ez sok pénz, de nem elérhetetlen. A minimálbér 93 ezer forint körül van. Nem tudom, melyik megyeszékhely van hozzád közel, de Debrecenben egy szoba bérleti díja havi 30-35 ezer forint. Kb. ugyanennyit fogsz költeni kajára. Félre tudsz tenni havi 15-20 ezer körül, abból már kijön egy ilyen tanfolyam. Azzal pedig már el tudsz helyezkedni jobb helyeken.


A bármixer vagy kávébarista azért jó, mert azzal külföldre is simán elmész. Londonban például az ottani mércével szarért-hugyért dolgozva is jól keresel vele.


A Google a barátod, használd! Ha tanácsra, ötletre van szükséged, írj privátot bármikor.

2018. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Egyetlen gyerek van, az a 14 éves, ti többiek felnőttek vagytok. Irány dolgozni
2018. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Keress olyan gyári munkát amihez szálló van
2018. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Menj dolgozni, de feltétlenül tedd le az érettségit levelezőn. Ha gyárban dolgozol majd, s hétvégén is kellene dolgozni, akkor kapsz majd táppénzt a sulitól azokra a napokra. Aztám menj felsőoktatási szakképzésre, vagy egyetemre koliba (egyik kettő, másik általában 3 év.)...


Folyamatosan tartsd legalább neten a hamarosan gyermekotthonban élő tesóddal a kapcsolatot.

Kettőtökért kell dolgoznod, nehéz lesz, de sikerülni fog!

2018. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

Egész eddig nem reagált semmit, KAMU kérdés.


Ha valakinek még nem szúrta volna ki a szemét a csodás logikai buktató: kilencedikben ott sem hagyhatná az iskolát senki mert 16 éves korig tankötelezettség van amennyire én tudom.

2018. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem jártam be és a tanárom valahogy elintézte hogy magántanuló legxek mivel még nem hagyhattam ott de vizsgázni sem mentem stb, azért írtam hogy kilencben hagytam ott.

A szállásos gyáron folxamatosan gondolkozok nézegetem neten a melokat de ahhoz is pénz kell elmenni teszt írás hazajönni stb..... Pénzem meg nincs.

2018. máj. 16. 19:16
 10/18 A kérdező kommentje:
De majd a tesómtol kérek pénzt és elindulok
2018. máj. 16. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!