Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a férjemnek,...

Hogy mondjam meg a férjemnek, hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk házasok.

Eddig sem én, sem pedig ő nem akart gyereket, nem is terveztünk babát egyáltalán. Viszont késik már egy hete, tegnap csináltam négy tesztet és mind pozitív.


Viszont márciusban született meg a legjobb barátnőm második babája, egy másik barátnőm is most szült és valahogy engem is elragadott ez a "babázós vágy". Nem mondtam a férjemnek, meg senki másnak... Hiszen éveken át én voltam az, aki mondogatta, hogy sosem lesz gyerek, meg nem tudnék lemondani a szabadságról, bulikról, stb.

Gondoltam majd biztosan elmúlik, de nem.

Én akarnám a babát, de tartok a férjem reakciójától... Ezért nem tudom, hogy mondjam el neki.


Több aranyos megoldást találtam, de lehet jobb lenne csak simán közölni vele, hiszen lehet nem fog elsőre örülni. Vagy ha azt látja, hogy én milyen boldog vagyok, akkor nem lesz gond?


2018. máj. 19. 11:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom nem titokban nem védekeztél.

Akkor simán mondd meg, hogy itt az eredménye a nem védekezésnek, aminek te nagyon örülsz.

2018. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam azt, hogy nem védekezünk.
2018. máj. 19. 12:09
 3/50 anonim ***** válasza:
40%

Ha védekeztetek, hogy lettél mégis terhes?

“Véletlenül” elfelejtetted bevenni a tabit?

2018. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Mi értelme van ennek a felesleges gyanúsítgatásnak?
2018. máj. 19. 12:24
 5/50 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy valószínűleg a férjed is ezzel fogja kezdeni, pláne ha nem akar gyereket, és pláne ha védekeztetek.

Én csak felkészítelek.

2018. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
90%

Ha védekeztetk, lehet még azt is kétségbe vonja majd, hogy ő ez apa, és vizsgálatot kér.

Ha nem terveztetek gyereket, akkor hagyd az aranyos megoldásokat, csak mond meg neki, hogy ez van, ő mit gondol, mi legyen. Jó lenne, ha közös döntés lenne, nem kizárólag a tiéd.

2018. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
73%

Azért ne gondoljuk már, hogy a férj rögtön gyanúsítgatni fog... Elég rossz házasság lenne az, ahol rögtön erre gondolna.


Kérdező, szerintem próbáld meg finoman kipuhatolni, hogy mit gondol most a gyerekvállalásról, meg a gyerekekről. Hozd szóba finoman, például mikor láttok kisgyerekeket az utcán, vagy ilyesmi. Így tudhatod, hogy mire számíthatsz, mikor elmondod neki a terhességet. Ha úgy látod, örülne, akkor készülhetsz valami aranyossal, de ha úgy érzed, feldúlt vagy ideges lesz, akkor a legjobb, ha csak leülteted egy alkalmas pillanatban és komolyan elmondod neki.

2018. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
37%

'Viszont márciusban született meg a legjobb barátnőm második babája, egy másik barátnőm is most szült és valahogy engem is elragadott ez a "babázós vágy". Nem mondtam a férjemnek, meg senki másnak...'


Akkor valahol mégiscsak átverted a férjed leírásod alapján. Miért nem ültél le vele megbeszélni, hogy szeretnél babát, ő mit szólna hozzá?

Utólag tényleg ne aranyosozz, az nem fogja meghatni, mondd el neki, mi van, te szeretnéd megtartani.

Ez volna vele szemben korrekt.

2018. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Nem vertem át. Miért tettem volna?

Csak volt bennem egy érzés, de ennyi. Akkor vertem volna át, ha a tudta nélkül abbahagyom a gyógyszert. De ilyenről szó sincs.

Azért nem beszéltem még vele erről, mert még csak november óta dolgozom, még pár évig szerettem volna a karrieremre koncentrálni és várni, hogy elmúlik-e a baba utáni vágy, vagy egyre erősödni fog majd.

2018. máj. 19. 12:59
 10/50 anonim ***** válasza:
81%

Egyik védekezési mód sem 100%-os, nem is értem mit gyanusítgatjátok a kérdezőt. Mindegyik lehetőség használati utasításán fel van tüntetve, hogy nagyon kicsi esély megvan a teherbe esésre akkor is, ha teljesen rendeltetés szerűen van használva. Simán meglehet, hogy a kérdező épp a maradék 1%-ba esett bele. Nekem is van barátnőm, aki fogamzásgátló mellett esett teherbe.


Kérdező, ülj le vele, mondd el neki. Vegyél erőt magadon, úgysem titkolózhatsz sokáig. A férjed reakcióját mi itt nem fogjuk tudni megjósolni.

2018. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!