Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el a férjemnek...

Mikor mondjam el a férjemnek hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tavaly elveszítettük a második terhességet még az első trimeszterben. Inkább engem viselt meg a dolog. Nem gondoltam volna hogy ilyen hamar teherbeesek azután hogy eldöntöttünk újra belevágunk (tavaly óta most éreztem hogy kész vagyok rá és az elsőnk most lesz ovis). A férjemmel mindig mindent megbeszélünk egymással és alapvetően most is azonnal hívnám (üzleti úton van egy hétig) de valahogy félek. Az van bennem hogy mi van ha baj lesz? Akkor felesleges elmondani. De 6 hetet se lehet várni mert tudja hogy most kell megjönnie valamikor. Ha telefonon nem is legkésőbb jövőhét hétvégén mikor megjön biztosan rákérdez. Jaj de rossz:-( Az első gyereknél ez eszembe se jutott. A kásodiknál se mégis baj lett és így már nem merek úgy örülni...

Mit tegyek?



2015. szept. 6. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jóban-rosszban, nem?

Tehát ha netán el is menne, de ne indulj egyből így neki a dolgoknak, akkor azért házasodtatok össze, hogy jóban és rosszban támogassátok egymást, nem? Vagyis ha elmondod és gond is lesz, akkor ugyanúgy együtt fog veled érezni és jól is fog esni szerintem, ha mond néhány jó szót.

Mert ha nem mondod el és mégis megtörténik a baj, akkor azt úgyis látni fogja rajtad és akkor hogy veszi már ki magát az, hogy nem osztottad meg vele?

Az, hogy másnak a családban nem kürtölitek szét, az egy dolog, de szerintem alapvető dolog, hogy ahogy én megtudom, úgy azzal egy időben nagyjából a férjem is megtudja, hisz együtt vállaltuk.

Én ahogy megcsináltam a tesztet és pozitív lett, onnantól tudta a férjem, hogy babánk lesz.

2015. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom. Ezért ódzkodok hogy elhallgassam..

Valószínűleg csak a rossz élmény hatására agyalok.

2015. szept. 6. 17:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges elmondani? Én ezt nem így látom. Akkor is a gyereke, ha megmarad, és akkor is, ha elmegy. Joga van tudni róla. Ahogy kötelessége melletted állni, akkor is ha megmarad és akkor is, ha elmegy. Egy család, egy csapat együtt küzd, akár jó, akár rossz dolog történik. Légy őszinte és tiszteld meg azzal, hogy megosztod vele az eseményeket és az érzéseidet!
2015. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen abszolút ezt érzem alapból csak elbizonytalanodtam ahogy írtam..
2015. szept. 6. 17:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal. Te mit éreznek a helyében, ha kiderulne, hogy egy ilyen fontos dolgot nem osztott meg veled AZONNAL?
2015. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly novemberben mi is elveszítettünk egy 10 hetes magzatot, ennek ellenére mikor márciusban ismét pozitív lett a teszt (még csak én láttam nap felé forgatva, egy bizonyos szögben) már rohantam a férjemhez. Annyit kért, hogy csak akkor örüljünk, ha már szabad szemmel is látható lesz. Pár nap múlva már szép erős pozitív volt a teszt. Képtelen lettem volna elhallgatni előle. Azért mert az én testemben zajlik a dolog fizikai része, attól még úgy gondolom, hogy ez teljesen közös dolog. Mondd el neki, joga van tudni, akkor is, ha nem marad meg a baba. De miért ne maradna? :)
2015. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen ő maradni fog:-)

Köszi mindenkinek!

2015. szept. 6. 19:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Júliusban, 3 hét késés után pozitív lett a tesztem, majd egy hét után elment a baba. Egy hete ismét pozitív lett a tesztem. Egy percig sem vaciláltam, futottam a férjemhez a teszttel. Ha megmarad, ha nem, az ő gyereke is, joga van tudni.

De most érzem, veled is minden rendben lesz!

2015. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én december 24.kén teszteltem pozitívat, gyönyörű karácsonyi ajándék volt, de dec.31.-kén sajnos elvetéltem, egy világ tört össze bennem.

Rá egy hónapra ismét pozitív lett a tesztem, nem volt orvosi beavatkozás, igy nem vártunk. Amikor elmondtam a férjemnek megörült, de korán sem volt akkora az öröm, mint először, a félelem sokkal jobban bennünk volt. Ez a terhesség sem volt komplikációmentes, de ott voltunk egymásnak, támogattuk egymást, együtt sirtunk- nevettünk. Kb. 24 hetes voltam, amikor azt láttam rajta, hogy kezd lassan megnyugodni és tényleg örülni. Ma 36 hetes terhes vagyok, és az öröm hatalmas :-)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet más lesz a reakciója, de az nem az miatt lesz, mert nem örül, de mindenképpen tudnia kell róla, hisz együtt akarjátok, együtt kell átjutni, megélni mind a szép mind a fájdalmas dolgokat, ezért alkottok egy párt és lesztek egy család :-)

Rendben lesz minden, nagyon nagyon szorítok Nektek!

2015. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szorongsz és félsz ettől idegesebb vagy és feszültebb. Mondd ki ezeket a félelmeket annak az embernek aki a legnehezebb napokon is veled volt annó még akkor is ha teljesen normális módon téged jobban megviselt hiszen a te testedről van szó. Ha kimondod neki már jobb lesz. Ahogy elmondod jó a kapcsolatotok a kommunikációtok tudja és követi a ciklusod...eleve ismer téged, és biztos vagyok benne hogy a félelmeidet is. Megértem ha személyesen akarod neki elmondani mert ebben a szituban fontos lehet a közelsége és egy megnyugtató ölelés. De már csak a saját megkönnyebbülésed miatt is szerintem mondd el ☺
2015. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!