Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom szülei nagyon ellenzik...

Barátom szülei nagyon ellenzik a kapcsolatunkat. Mit lehet ilyen esetben tenni ha még nem tudunk össze költözni?

Figyelt kérdés

Ő 22 éves, én 18 vagyok. Pár hónapja is ismerkedtünk, de akkor semmi gondjuk nem volt vele. Pár hete össze is jöttünk, és ezt inkább az én családom tudomására hoztuk csak. De a barátaink és egyéb emberek előtt is simán felvállaljuk.

A szülei állítólag az előző barátnőjénél is csak azt engedték meg, hogy a lány este 8ig lehet csak náluk.

Nem volt sok kapcsolata még barátomnak, volt egy hosszabb is, ott is inkább csak a vége felé barátkoztak meg a lánnyal.

Szerintem nem jellemző rá, hogy akárkit felvisz magához, mert ugye a szülei ekkora drámát csapnak mindenből..

Este együtt voltunk, aztán nála aludtam (akkor már a szülei aludtak), reggel velük nem találkoztam de a tudomásukra jutott, hogy ott voltam. Ők ugye nem tudták még, hogy együtt vagyunk.


Amúgy nagyon szigorú szülei vannak barátomnak, és nagyon félek, hogy el fogják tiltani tőlem. Az előző kapcsolatomat az én szüleim ellenezték nagyon, és tudom milyen rossz érzés állandóan a szidást hallani a szüleidtől a párodra..


Mit lehet ilyen esetben tenni?

Nem akarom elveszíteni őt ez miatt :(


18L



2018. máj. 19. 12:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
# Mert mégis hol kellene együtt lennie egy lánnyal, ha nem a tulajdon szobájában? Egy bokorban vagy egy sikátorban?
2018. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%
Egy 22 éves felnőtt férfiról beszélünk, akinek már akár saját gyereke is lehetne!
2018. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Nem hiába mondják, hogy 18-20 éves kor fölött egészségtelen a szülőkkel való együttélés.
2018. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%
Igen, nyugodtan pontozzatok le, betegesen túlféltő anyukák és apukák, csak majd gondotok legyen 40 éves korában is eltartani az életképtelen gyereketeket!
2018. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Itt nem a túlféltésről van szó, hanem a családi nyugalomról. Nem, én sem szeretném, ha valaki itt lógna a nyakunkon 0-24-ben, amikor én a férjemmel akarok lenni nyugiban, vagy kipihenni magam munka után. Jöhet, de nem folyton.
2018. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%
#15 Képzeld! A nővérem férjestől-gyerekestől élt a szüleimnél évekig, akik meg tudták érteni, hogy irreális elvárás egy felnőtt emberrel szemben, hogy a "házirend" miatt ne legyen normális magánélete, ha már egyszer sajnos nem teheti meg, hogy saját lakásban éljen.
2018. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Azért az egy kicsit más szitu amit te írsz. Viszont egyáltalán nem lehetetlen saját lakásban élni, csak kicsit akarni kéne..
2018. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

"Egy 22 éves felnőtt férfiról beszélünk, akinek már akár saját gyereke is lehetne!"


Igen, lehetne, de egyelőre a gyerekszobában él és a szülei tartják el. Normális közösségben pedig vannak szabályok. Én sem támogatom, hogy a gyerek random, számomra ismeretlen nőket hordjon fel, tartós kapcsolatnál is van egy határ, hogy mennyit lehetnek nálunk. Az meg végképp elképzelhetetlen, hogy itt éljenek családostul, összeköltözni, babázni külön szálláson lehet. Inkább besegítek az albérletbe (bár nem kell, hogy erre sor kerüljön, jól keres, én is tettem félre neki az önálló otthonhoz), mindenki számára egészségesebb.

2018. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Jól írja az utolsó. Ez nem túlféltésről szól. Hanem arról, hogy az ember a saját otthonában nyugodtan, lazán pihenjen.

Nekem 25 éves a fiam. Én már rég nem avatkozom az életébe. Saját döntései vannak, saját élete.

Még itthon lakik, és nem azért mert magamhoz akarnám láncolni. Neki megéri mert nem kell semmit fizetnie ( nem várom el, csak annyit kértem amit be is tart, hogy spóroljon, legyen pénze a jövőjét nézve) A fiamnak így megéri itthon maradni. Nem fizet semmit, így a számláján gyarapodik a pénz amiből majd lakást akar magának. Kap enni, tiszta ruhát. Saját szobája van ahová kopogás nélkül sosem megyek be. Elvagyunk. Ha egyszer költözni akar, abban is támogatni fogom. De nálunk is vannak szabályok. Barátnői nem aludhatnak több napon keresztül nálunk. Nem azért mert ellenzem a kapcsolatait, sosem avatkoztam ebbe sem bele. Eddig minden kis barátnőjét kedveltem, kedvesek, aranyosak.De akkor sem aludhatnak ott csak havi kétszer. Miért? mert az otthonom az egyetlen hely ahol nem számít, hogy pólóban, bugyiban vagyok egész nap, amikor ellazulhatunk rendesen. A férjem imád otthon lenni egy szál boxer alsóban. Ha vendég van akkor engedhetjük el magunkat.

2018. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk is ellenzik a kapcsolatot a barátom szülei, de ahogy látom,nálatok tényleg csqk bizonyos szabályok vannak. Nálunk azért rendesen ment a fúrkálás és mindennek elmondtak a szülei, volt is belőle vita rendesen, mert kiállt mellettem. Ha idáig fajulnak esetleg a dolgok és tényleg ellened vannak, abban az esetben átgondolnám a dolgot. Mi nemsokára költözünk össze, addig pedig csak nálunk vagyunk, náluk még csak nem is beszélnek rólam, mert jót nem tudnak mondani. Nem egyszerű, és néha úgy érzem, nem éri meg, hogy miattam legyen rossza kapcsolatban a szüleivel, ezért mondom, hogy ebben az esetben érdemes átgondolni.
2018. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!