Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom szülei nagyon ellenzik...

Barátom szülei nagyon ellenzik a kapcsolatunkat. Mit lehet ilyen esetben tenni ha még nem tudunk össze költözni?

Figyelt kérdés

Ő 22 éves, én 18 vagyok. Pár hónapja is ismerkedtünk, de akkor semmi gondjuk nem volt vele. Pár hete össze is jöttünk, és ezt inkább az én családom tudomására hoztuk csak. De a barátaink és egyéb emberek előtt is simán felvállaljuk.

A szülei állítólag az előző barátnőjénél is csak azt engedték meg, hogy a lány este 8ig lehet csak náluk.

Nem volt sok kapcsolata még barátomnak, volt egy hosszabb is, ott is inkább csak a vége felé barátkoztak meg a lánnyal.

Szerintem nem jellemző rá, hogy akárkit felvisz magához, mert ugye a szülei ekkora drámát csapnak mindenből..

Este együtt voltunk, aztán nála aludtam (akkor már a szülei aludtak), reggel velük nem találkoztam de a tudomásukra jutott, hogy ott voltam. Ők ugye nem tudták még, hogy együtt vagyunk.


Amúgy nagyon szigorú szülei vannak barátomnak, és nagyon félek, hogy el fogják tiltani tőlem. Az előző kapcsolatomat az én szüleim ellenezték nagyon, és tudom milyen rossz érzés állandóan a szidást hallani a szüleidtől a párodra..


Mit lehet ilyen esetben tenni?

Nem akarom elveszíteni őt ez miatt :(


18L



2018. máj. 19. 12:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
74%
22 éves srácként mondom úgy, hogy a szüleimmel élek: ez egy házirend, ezt megszegtétek. Jogosan lehettek idegesek a szülei, mert nem szoktak ehhez, ráadásul számukra még idegen lehetsz valamennyire, akiben nem bíztak meg teljesen, de most már kezdheted előről építeni vissza a bizalmukat. Szintén ugyan azok az infók vannak meg, vagyis azok, hogy 18 éves a barátnőm és mi is pár hónapja vagyunk együtt. Mégsem tennék olyat, amiről tudom, hogy nagyon fontos itthon vagy a barátnőméknél! Amúgy is van egy csomó íratlan illemszabály, amiket muszáj betartani a kompromisszumok miatt (például ne legyél sokáig VENDÉGSÉGBEN)! Más otthonában addig próbálj meg tiszteletet mutatni, amíg nem kezelnek családtagként, utána gondolom, hogy normális helyzetben meglesz és nem olyanok lennének, mint sok esetben az anyós, após témakörben. Az illemdolgokhoz visszatérve: amit én megteszek, azt ugyan úgy el is várom a másik oldalról is, ha pedig nem kapom, akkor eléggé hamar megutálhatnám az adott illetőt. És úgy vélem, hogy összességében a pasid szúrhatta el ezt, neki kellett volna szólnia a szüleinek rólad vagy neked erről a takarodós dologról! Így viszont annyit tudsz tenni, hogy a következő ott léted alkalmával felhoznád ezt a témát és bocsánatot kérnél tőlük, mind emellett biztosítanád őket arról, hogy ilyen többet nem fog előfordulni, amíg ŐK meg nem engedik ezt nektek! 22/f
2018. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!