Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg, hogy ne a...

Hogyan oldjam meg, hogy ne a barátom anyja irányítsa a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

13 hónapja vagyok együtt a barátommal. A barátom 18, én fél év múlva leszek annyi. Nagyon jól megvagyunk, a baj csak az, hogy az anyja mindent tönkre tesz. Megszabta, hogy mikor találkozhatunk. Illetve, ha elakarunk menni valahova azt mindig kifogásolja (a legtöbb esetben nem is engedte, hogy elmenjünk, még az állatkertbe se!!). Nagyon nagyon sokszor fordult elő, hogy miatta nem találkozhattam a barátommal. Most nyáron szeretnék többet találkozni vele illetve szeretnénk menni nyaralni is. De félek, hogy nem fog minket engedni. Megígérte a barátom, hogy biztos, hogy elmegyünk (+ most érettségizett le és azt mondta, hogy érettségi után nem fogja érdekelni, hogy mit akar az anyja, mivel mostanság mindig az érettségi volt a kifogás.)

Hogyan oldhatnánk meg, hogy ne szóljon bele az anyja, hogy mikor mit csinálunk?


2010. jún. 15. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy módon: eltartjátok magatokat. (Persze ha te is elmúltál 18.) Amíg onnan jön a pénz, annak sajnos ára van.
2010. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem a barátodnak kell egy picit a sarkára állni. elvégre érettségizett, fiatal FELNŐTT lett belőle. egyébként az érettségire hivatkozás oké, én sem szeretném ha a gyerekem rontana egy kapcsolat miatt. sztem a mama is engedékenyebb lesz és lazul a dolog magától is. ha viszont egyetemet/fősulit kezd a párod, számíthattok még egy-két meccsre...

Kitartást! Nehéz felnőni, de egyszer a szülők is belátják, hogy megtörténik. (sajna nekem már marha rég volt :) )

2010. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem neked kellmegoldani,hanem a barátodnak. Ha tartja magát ahhoz amit mondott,akkor nincs miért aggódnod.
2010. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a barátod 18 ráadásul fiú..mondd meg neki hogy álljon végre a sarkára..18 évesen már az anyjának nincs beleszólása hova megy vagy mit csinál, ha mégis beleszól akkor a barátod már bocs de túl tutyimutyi ahhoz hogy megmondja az anyjának hogy szeret téged és most veled lesz, és ne szóljon bele... inkább a barátoddal kéne beszélni..
2010. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

azzal nem értek egyet, hogy egy 18 éves fiú azt csinál , amit akar, le is sz.hatja az anyját. Főleg fiúgyereknél másabb egy anya-gyerek viszony.

Nade. az igaz, hogy a barátod lehetne egy kicsit agilisebb, és "keményebb" a terveit illetően.

2010. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
az elsővel egyet értek. amíg ott lakik addig az anyja fogja meghatározni hogy mikor van pl takarodó. viszont a barátodnak is tényleg jobban a sarkára kellene állni. azt túlzásnak tartom hogy nem engedi el nyaralni veled.
2010. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"elvégre érettségizett, fiatal FELNŐTT lett "


Ezt nagyon jól irtad, ELVILEG! Ugyanis csak akkor lehet felnöttnek tekinteni, HA el tudja magát tartani, mert amig szülöknél az ö pénzükböl él, addig nem nagyon ugrálhat.


Kérdezö: Szerintem bezséljétek meg az anyukával, hogy miért nem akarja, hogy gyakrabban találkozzatok - ugyanis ennek lehetnek többek közt pl. anyagi okai is (még az állatkert sem igazán olcsó mulatság, de egy közös nyaralás meg végképp sokba kerül.)

Ezen kivül egyelöre a barátod a szüleivel alkot egy családot, így nekik elég sok beleszólásuk van abba, hogy mikor hová menjen.


ÉN egyébként nem a kapcsolat irányitásának tartom, hogy a barátod nem mehet mindefelé, hanem nevelésnek.

2010. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem oldhatjátok meg. Normálisan nem. Vagy radikálisan (elköltöztök, külön kasszára) vagy megszokod, hogy amíg nem lesz önálló lakása a barátodnak, addig az anyja bele fog szólni. Mi 21 évesek vagyunk, párom 22, de még a szüleinél lakik, mert van 1 éve a fősuliból. Az anyja még mindig beleszól, hogy takarodjon haza, ha épp nálunk van párom. Ez már 4 éve megy. Párom azért nem száll keményen szembe az anyjával, mert az képes lenne kitagadni őt, ha nem az történik, amit ő akar. Sz.r ügy, de ez van. Én beletörődtem, örülök annak, ha annyi időt együtt tölthetek vele, amennyit tudok. Majd később jobb lesz.
2010. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még hozzátenném, hogy párom nem a szülei pénzén él, kap ösztöndíjat, ami ugye kevés egy saját lakáshoz, de a szüleitől ritkán kér kölcsön. Mégis beleszól az anyja, hogy hol van, és meddig maradhat. Lázadni meg szinte tilos, mert akkor repül a házból.
2010. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nem olcsó egy nyaralás, de én év közben is dolgoztam (suli mellet) most is dolgozom. Minden kiadás szinte az én pénzemből ment (amikor el mentünk valahova) mivel most az érettségi miatt a barátom nem tudott dolgozni, de most ő is dolgozik. Szóval a mi pénzünkből lenne a nyaralás.
2010. jún. 15. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!