Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszik ezt velem?

Miért teszik ezt velem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, de alig mehetek el itthonrol mert még kicsi vagyok és nekem otthon kell ülnöm. De ahoz nem vagyok kicsi h egy 6 és egy 2 éves fiura(öcséim) figyeljek, mosogassak főzek mosak vasaljak. Elegem van belölűk és ha véletlen kaptam egy egyest akkor levoltam szidva holott egész nap tesomira figyeltem és ugy érdekes lenne tanulni. Nyári szünetbe meg 1 héten 2x-er mehetek el.Ja és már egy éve van barátom és volt olyan h 3hétig nem látuk egymást. és 3hét után kb. ugy engedtek le h a játszótérre levittem tesoimat és ott kellett rájuk figyelni...és az is kb 1 orahossza volt! mit tegyek h engedékenyebb legyenek?
2010. jún. 15. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

semmit. tényleg túl fiatal vagy még, ha elkezded azt, amit a többi ribi, lezüllesz te is. ma is jött az utcán velem szembe két kis tizenakárhányas, a kettő közt csak a pólójuk színe tért el, és nem ikrek voltak. szánalom.

semmi egyéniség. de már látom, hogy lázadsz, de ne akard követni a sok birkát "buliba". az nem buli, ami kint a városban megy

2010. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Igen. igen ez picit mintha féltés szaga lenne a dolgonak!Amit én mint anya megértek!

Kérlek ne nézz hülyének, de csak tanácsolni tudom hogy beszélgess el anyuláddal és mond meg neki, hogy szeretnél egy ici pici magán életet!Mond el a problémádat hátha ő sem szívtelen :D sok sikert!

2010. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. 15 évesen már nem vagy annyira kicsi, hogy a nyári szünetedet ne tölthetnéd el barátokkal, szórakozással (ezalatt nem a diszkót értem...), és nekem az is fura, hogy sokat kell vigyáznod a tesóidra. Addig anyukád mit csinál? Nem kellene ennyire leterhelnie téged az ő gondjaival, hisz mégiscsak ő az anyukád. Természetesen segítened kell, ezt te is tudod, de ha valóban ilyen sokszor vagy te a ygerekekkel és a háztartással, az annyira nem etikus. Mert neked is lejárt a "műszak", a suli, és most pihenhetnél.


Ahogy a második hozzászóló, én is azt mondom, hogy beszélj anyuddal mondd el neki, legyen arra tekintettel, hogy nyár van, vége a sulinak, szeretnél lazítani, ezért beszéljetek meg egy menetrendet, hogy mikor miben segítesz, azon kívül pedig legyen szabadságod, mehess a strandra, vagy ilyenek. Amit megenged.


Ne húzd ki magad a segítség alól, de add értésére, hogy állandóan itthon kell lenned, ami nem jó, szeretnél kicsi szabadságot... A tesók nélkül.

2010. jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Ezt csak te fogod fel ilyen drasztikusan. Más is vigyázott a tesóira, és attól még tanulni is volt ideje. Ne mondd nekem, hogy a szüleid nem engedték, hogy tanulj, inkább azt mondták vigyázz az öcséidre tanulás helyett. Egy ekkora lány pedig már igenis kell mosogasson, vasaljon, mert nem lazsálásból áll az élet, és a szüleidnek is kell segíteni!

Látszik, hogy most vagy a lázadó tini korban!

20/L

2010. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Engem midnig kiengedtek 8ig 9ig elénk! Mert tudták, hogy nem vetem ki magam az autó elé!XD

Megbízható voltam anno.!

2010. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom,anyudék sokat dolgoznak,így Rád hárul a két gyerek pesztrálása.Ezért nem hibáztathatod Őket,meg azért sem,hogy be kell segítened otthon.Gondolom,azért aki akar,az tud tanulni,szóval az sem kifogás,hogy a tesóidra vigyáztál,mert attól még el lehet mosogatni,és meg lehet írni a leckét.

Annyit tudsz tenni,hogy elmondod,szeretnél a tesóidtól kis levegőhöz jutni,és picit több szabadságot,mert ebben meg lehet,hogy igazad van.Cserébe viszont továbbra is légy segítőkész!

2010. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
na eddig birtam! tesoim betegek és nem normális gyerekek akiket leültetsz és ott maradnak és játszanak kb minden léptüket figyelnünk kell! hát igen anyu egész nap a videót néz apu meg egész nap gépezik! meg lehet érteni őket! végülis!
2010. jún. 15. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Na és, ha lázadó korban van? A fikázók azt ne mondják már, hogy ez valami abnormális állapot, amin csak bizonyos deviáns egyedek mennek keresztül! 15 évesen ne is legyen másmilyen az ember. Én anno ennyi idősen egy szörnyű nagy pofonnal térítettem észhez a szüleimet; kérdés nélkül leléptem az akkori barátommal egy fesztiválra. Ez persze nem követendő példa, sőt. Azt nem vitatom el, hogy segíteni kell otthon, de az nagyon egyoldalú, hogy valakinek csak kötelezettségei vannak, magánélete nulla. És attól, hogy ha bulizik, vagy megiszik egy sört nem lesz züllött rib@nc.
2010. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A léha, felelőtlen, lusta és felteszem unintelligens szüleid elcseszett és besikeredett gyerekei vagytok. Mit vársz tőlük, ha náluk az a problémamegoldás, hogy bámulják a monitort meg a tévét, és tesznek a fejetekre? A szülői feladatokat (tiszta, rendezett környezet, ruháztatás, felügyelet) átruházták rád, mert nem alkalmasak szülőnek. Nem törődnek veletek, ennyi jött át a szavaidból. Miért? Jó kérdés... rengeteg dologra rá lehetne fogni, de valószínűleg azért, mert nincs bennük emberi tartás és felelősségtudat.
2010. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát ez jó kérdés. Velem is kicsesznek... Nem netezhetek még nyáron se, max 2 órát és tegyek rendet a szobámban. Hát ilyen áron nem fogok. Csak a netről volt szó, a gépről nem. Szerintem szépszerével nem mész semmire: ha bevállalsz egy kis családi perpatvart akkor talán jutsz valamire. Hiszen takarítasz miegymás. Ha nem tennéd, tanácsolnánk ezt. Ne figyelj a tesóidra. L/14
2010. júl. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!